מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

רכב היברידי חשמלי

רכב היברידי ירוק, חסכוני, עתידני וחינני: קווים לדמותו של רכב חשמלי היברידי באתר הרכב קמש!

| 26/11/09
מתוך קטגוריית ירוק

רכב היברידי - רכב העתיד

המושג רכב היברידי אינו זר לרובנו. כמעט כל אחד מאיתנו שמע על רכבים אלו במדיה, בכתבות שונות בעיתונים או ראה מכונית זו נעה על הכביש. רכבים היברידיים הם לפי דעות רבות: "רכבי העתיד" שלנו.

רכב היברידי - מהו?

רכבים היברידיים הם למעשה מכוניות המכילות שני מנועים: מנוע אחד חשמלי והשני הוא מנוע בנזין.

היתרון הסביבתי של רכבים אלו גדול, שכן האנרגיה שברכב רגיל מתבזבזת, הופכת לחשמל ברכב היברידי. המסקנה של פעולה זו היא: חסכון. צריכת הדלק ברכב היברידי לעומת רכב רגיל נמוכה באופן משמעותי. כמו כן, הפליטה הנעשית על ידי רכב היברידי פחותה מרכבים רגילים, דבר שהופך אותו בנוסף לפן החסכוני שבו, גם לידידותי לסביבה.

היתרון הגדול שבהפחתת זיהום האוויר כתוצאה מהפליטת גז מופחתת של הרכבים ההיברידיים, הביאה את מדינת ישראל לחתום על צו הקובע כי מי שירכוש רכב היברידי יזכה בהפחתת מס קנייה של כ-30% וזאת במסגרת מדיניות המיסוי הירוק.
ישראל משקיעה בצמצום הזיהום הסביבתי על ידי עידוד צרכנים להשתמש ברכבים היברידיים. מדינת ישראל יודעת כי שימוש במכוניות היברידיות, יצמצמו את העלויות של תוצאות הזיהום לטווח הרחוק.

יצרני הרכב נרתמים למשימה

המודעות ליתרונותיהם של רכבים היברידיים גברה גם בקרב יצרני הרכב הבינלאומיים. הדבר בא לידי ביטוי בפיתוח וייצור מאסיבי יותר של רכבים אלו.
הסיבה העיקרית לייצור ופיתוח זה מורכבת משני פרמטרים: חסכון ועליית מחירי הדלק בכל רחבי העולם.

לחברת פורד, הידועה כחברה שפיתחה רכב חשמלי כבר בשנות ה-80, נושא זה אינו חדש. בשנת 2000 פרסמה חברת פורד דו"ח לקהל הרחב באשר לרכבים ההיברדיים שהיא פיתחה עד כה.

חברת טיוטה גם היא פרסמה דו"ח בשנת 2004 שבו היא מתארת את הרכבים ההיברידיים שלה והכריזה על כך שבעתיד היא חותרת למצב של "אפס פליטות" של גזי רכב.

אחד הדגמים המוכרים ביותר של טיוטה שזכה בתארים של מנוע השנה של שנת 2004 והמנוע החסכוני ביותר הוא דגם הטיוטה פריוס, רכב היברידי אשר נמכר במספרים גדולים.

חברת GM גם היא ציינה בשנת 2004 את רשימת הרכבים ההיברידים אותם היא פיתחה, כשביניהם גם אוטובוסים ומשאיות.

יצרניות רכבים וצרכנים רבים מודעים לכך כי העתיד טמון בייצור מכוניות חסכוניות וידידותיות לסביבה ומשום כך מושקע כיום מאמץ רב בנושא ייצור ופיתוח של רכבים היברידיים מצד היצרניות ורכישה של רכבים שכאלו מצד הצרכנים.

התועלות בקניית רכב היברידי

• חסכון - רכב היברידי מנצל בצורה טובה יותר את הדלק ולכן הינו רכב חסכוני.
• ידידותי לסביבה - פליטת המזהמים מרכב היברידי הינה מופחתת בהשוואה לרכב הרגיל ולכן זיהום הסביבה שלו הוא מופחת.
• תאוצה טובה יותר - רכבים היברידיים מתפארים בתאוצה טובה יותר מפני שהם מקבלים הספק מהמנוע החשמלי כל אימת שמאיצים את הרכב.
• הטבות - המדינה פועלת למען הפחתת זיהום האוויר ולכן תשלמו מס קנייה מופחת בכ-40%. פער זה של מס קנייה יוצר הבדל משמעותי במחיר בעת רכישה של רכב.
• חנייה - ישנן רשויות מקומית, כמו עיריית פתח תקווה למשל, שמתירה חנייה חינם ב"כחול לבן" לרכבים היברידיים.

רכבים היברידיים ידידותיים לסביבה וחסכוניים!

| 26/11/09