מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

איזה רכב לשכור בהרי ירושלים?

מעוניינים לצאת לטיול שטח בהרי ירושלים? במידה ואתם מעוניינים לעשות זאת ברכב מוטב כי תתאימו אותו לתנאי השטח במקום, כך תימנעו מבעיות ותקלות ותבטיחו טיול חווייתי העונה על כל צרכי המטייל.

| 21/3/18
מתוך קטגוריית פרטי

טיולים בהרי ירושלים

טיולים בהרי ירושלים
אחד המקומות האהובים ביותר לטיולי שטח בקרב הישראלים הם הרי ירושלים, שם יש מסלולים מותאמים לרכבים, ניתן ליהנות ממסלולי הליכה ייחודים וכן מהנופים מסביב, אותם ניתן לראות מכל פינה בהרים. מאחר ומרבית האנשים אינם מחזיקים ברשותם בהכרח כלי רכב מתאימים לנהיגה בשטח, הרי שהם בוחרים להשתמש באפשרות של השכרת רכב בירושלים מסוכנות מקומית.

השכרה מסוכנות מקומית

ההשכרה יכולה להתבצע במהלך השבוע או לקראת סופו, כשצריך להחזיר את האוטו ביום ראשון לאחר שהם חוזרים מהטיול. באותן סוכנויות מקומיות יש כמובן את כלי הרכב המתאימים לתוואי השטח בהרי ירושלים. כך שבמידה ואתם פונים לסוכנות כזאת, הדבר החשוב הוא לקבל מידע על אמינותה של אותה סוכנות. כמו כן, חשוב לבחון היטב את הסכם ההשכרה בכדי למנוע הפתעות לא נעימות, אשר עלולות להתבטא בהוצאות כספיות גבוהות.

לא רק הרכב חשוב

לפני שנסביר כיצד בוחרים רכב מסוכנות השכרת רכב ירושלים עבור טיול שכזה, צריך לומר שחשוב מאוד לארגן אותו היטב גם מבחינות אחרות. מן הסתם, צריך לוודא שמזג האוויר מתאים, בתקופת החורף מומלץ שלא לצאת לטיול כזה, בין אם בגלל שקיים סיכון לשיטפונות ובין אם בגלל הקור, כמו כן, אם מדובר על טיול קבוצתי, חשוב לוודא ששוכרים כלי רכב מתאימים מבחינת כמות המשתתפים, וכן יש לוודא שיש אמצעי תקשורת, עזרה ראשונה ושאר הדברים שנדרשים בשביל לשמור על הסדרי בטיחות במקום.

כיצד שוכרים רכב לטיול בשטח

כשאנחנו מתכוונים לצאת לטיול בהרי ירושלים, אנחנו לא יכולים לשכור אוטו רגיל. אנחנו חייבים לקחת אוטו שמתאים לתוואי השטח. ראשית, עלינו להכיר בכך שבחלק מהמקומות אין כביש רגיל אלא אנחנו נצטרך לנסוע על עפר או חול, שנית, תוואי השטח איננו ישר וחלק, אלא סביר להניח שיהיו בו עליות ומורדות, כולל עליות בחול, על גבי דיונות. שלישית, במקרים רבים תוואי הדרך עלול להיות צר וידרוש יכולת תמרון, ובמילים אחרות, ניסיון רב בנהיגה במצבים שכאלה.

שכירת ג'יפים 4X4

לכן, אנחנו נשכור לטיולים כאלה ג'יפים ארבע על ארבע, אשר כוללים בין היתר, מתלה גבוהה, הנעה כפולה, בקרת יציבות, הגה כוח, קפיצים בגלגלים, יכולת לנוע בצורה בטוחה וקלה במצבי שטח שונים, כולל חול, בוץ וכן שטח קשה, וכמובן חשוב שהג'יפ יכלול את כל אמצעי הבטיחות הנדרשים לנהג ולנוסעים, מושבים נוחים, וכן תא אחסון גדול על מנת שיהיה ניתן לאחסן בו את כל הציוד.

מדוע נעדיף לשכור רכב מסוכנות מקומית

גם אם יש ברשותנו ג'יפ, ייתכן מאוד ואנחנו נעדיף לפנות אל סוכנות בירושלים ולא נמהר לקחת את שלנו. בין אם זה בגלל, שלא כל ג'יפ מתאים לנסיעה באוטו פרטי, ובין אם זה בגלל שאם אנחנו לא מכירים את תוואי המסלול, ייתכן ולא נרצה לנהוג ולגרום נזק לאוטו שלנו. אם אנחנו שוכרים מסוכנות אנחנו יכולים להיות רגועים שהחברה משכירה לנו ג'יפים מתאימים, העומדים בהגדרה של נסיעת שטח. לשם כך עלינו לפנות, כמובן, לסוכנות מנוסה שמתמחה לא רק בהשכרת כלי רכב רגילים ליום יום אלא גם בהשכרת ג'יפים שמתאימים לנסיעות בשטח לצרכים שונים.
| 21/3/18