מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

נהיגה בטוחה בכביש בעונת החורף

החורף מביא עמו לא מעט סכנות על הכביש, בין אם זה כביש חלק והצפות כתוצאה מגשמים או ראות לקויה. הנה כל מה שחשוב לדעת לפני שעולים עם ההגה לכביש בתקופת החורף

| 14/2/18
מתוך קטגוריית פרטי

סכנות בחורף

סכנות בחורף
בחורף יש לא מעט סכנות שאורבות לנו ובעיקר בדרכים. יש כל כך הרבה תאונות דרכים במדינה כל כך קטנה ובחורף חלק מהתאונות הכי קשות קורות באופן שנתי. כיצד אפשר לנהוג בצורה זהירה יותר? יש כמה טיפים שיכולים לעזור לכם והם ענין של הצלת חיים.

זהירות, הכביש חלק!

החורף מביא עמו הרבה גשמים ולפעמים הם יכולים להיות חיוביים. החקלאים אוהבים אותם, הכנרת אוהבת אותם ולמעשה יש אנשים שרק מחכים לתופעת הטבע המדהימה הזו כל פעם מחדש. הבעיה היחידה היא שבימינו אי אפשר באמת להישאר בבית כשיש גשם וצריך להגיע לעבודה או לסופר מרקט ולכן צריך לנהוג. הנהיגה יכולה להיות כבר סיפור הרבה יותר מסוכן ורק נייחל לכך שהגשם יפסיק לכל אורך הדרך. לא תמיד כך הדבר ולפעמים אין מזל, אך יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי לדאוג לנסיעה בטוחה יותר בעונת החורף.

כך תנהגו בבטחה בעונת החורף

• אם אתם צריכים לקיים בדיקות באוטו כי נראה לכם שמשהו לא בסדר, אל תדחו את זה לתחילת החורף. טפלו ברכב כבר בקיץ כדי להיות בטוחים שמדובר ברכב בטיחותי לחלוטין. בדקו את הבלמים, בדקו את מוט ההילוכים, וכמובן הקפידו על גלגלים בטיחותיים.

• הגלגלים ובעיקר הצמיגים יכולים להוות בעיה לא פשוטה כאשר הצמיגים עצמם חייבים לחלץ את המים שעליהם הם עוברים. הסילוק הזה מתבצע באמצעות אותם חריצים שנמצאים בגלגלים. החריצים יכולים להתמלא עם הזמן ואז בעונת החורף תהיה לכם בעיה כיוון שהמים לא ייצאו מתחתם והרכב עלול להחליק. החלפה של הצמיגים טרם החורף תסייע לחורף הרבה יותר בטוח על הכביש.

• חשוב מאוד לחדד את נהלי הנהיגה בחורף וצריך לזכור שגם מבחינה תיאורטית תוכלו לקבל דו"ח על נסיעה מהירה מידי בהתאם לתנאי הדרך. אפילו אם המהירות המותרת היא 100, במידה והכביש חלק מאוד אתם יכולים לקבל דו"ח על נסיעה במהירות הזו כי לדעת השוטר זו נסיעה מסוכנת. עזבו את המישור התיאורטי, אם חשוב לכם לחיות, תיסעו לאט ואל תמהרו לשום מקום.

• כדי להיות פחות לחוצים בדרכים תמיד תצאו מוקדם יותר בחורף. היציאה המוקדמת תעזור לכם משתי בחינות: ראשית, היא תעזור לכם להתמודד עם המהירות הנמוכה שתצטרכו לנסוע לאורך כל הדרך וכך לא תהיו בלחץ כי יצאתם לפני, ושנית, היציאה המוקדמת תעזור
| 14/2/18