מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

היתרונות של משאית היברידית

משנות התשעים אנחנו יכולים לשמוע יותר ויותר את הביטוי הנעה היברדית. סוג הנעה שהחל לתפוס מקום נרחב בשוק הרכב הן הפרטי והן המסחרי. משאיות היברידיות הן חלק חשוב ועיקרי בסוג הנעה זו.

| 11/2/18
מתוך קטגוריית ירוק

שוק הרכב בשנים האחרונות

שוק הרכב בשנים האחרונות
עם השנים התרחב שוק רכב זה, כשלא מעט צרכנים אשר ביקשו לחסוך בעלויות התפעול והתחזוקה של הרכב מצד אחד, ומצד שני לשמור על איכות הסביבה בעת הנהיגה, עברו להשתמש בכלי רכב מסוגי זה. בין היתר, כיום, אנחנו יכולים למצוא לא מעט חברות אשר מציעות משאיות היברדיות להשכרה ומכירה. מדובר על משאיות אשר נמצאות בשימוש בקרב חברות מסחריות רבות, החל מחברות שמשתמשות בצי המשאיות לצורך העברת מלאי וכן חברות שמשתמשות במשאיות לצרכים אחרים.

מהי הנעה היברידית ?

לפני שנפרט מה הם היתרונות של משאית היברידית, נסביר בקצרה מה זו הנעה היברדית ומדוע היא נחשבת ידידותית לסביבה. הנעה זו היא שיטה שמשלבת בתוכה שני סוגי מנועים, מנוע בעירה ומנוע חשמלי. המטרה של שילוב שני המנועים גם יחד, זה ניצול חכם ויעיל יותר של הדלק, פליטת מזהמים ברמה נמוכה וחסכון בעלויות הנסיעה.

מספר סוגים של מנועים

חשוב לומר, היום אנחנו יכולים למצוא מספר סוגים של מנועים היברדיים, דוגמא, מנוע היברדי מלא, חלקי וכן מיקרו היברדי. בנוסף אנחנו יכולים למצוא שילוב של שני המנועים בשתי צורות עיקריות, מקביל וטור. במקרה הראשון מדובר על שימוש מקביל של שני המנועים גם יחד, במקרה השני מדובר על הנעה באמצעות מנוע חשמלי, כאשר מנוע בעירה פנימי משמש כגנרטור. הוא יהיה חסכוני יותר. מדובר על שטה מאוד פופולארית ברכבים בהם נעשה שימוש יום יומי.

היתרונות הבולטים של המשאית

ניתן למצוא משאיות היברדיות, אשר שילוב המנועים הוא גם מקביל וגם בטור. מדובר על משאיות אשר עושות מדי יום עשרות ק"מ אם לא יותר, לכן גם הצורך בשילוב של מנועים באופן היברדי. היתרון הגדול הוא החיסכון שטמון בשיטה זו, הן בעלות הנסיעה, מבחינת דלק למשל, אך גם מבחינת הבלאי של המנועים לאורך זמן. אם המנועים יותר נקיים, הבלאי יותר נמוך וזה חסכוני באופן ניכר.

חסרונות של המשאית

למשאיות היברדיות יש עוד מספר חסכונות, למשל, כמו שציינו, פליטת מזהמים נמוכה. כפי שניתן להניח, משאית מבלה שעות רבות על הכביש, באופן רגיל היא פולטת לא מעט מזהמים, אז באופן הגיוני וסביר, אם יש אפשרות להפחית את כמות המזהמים זה יתרון, במיוחד שזה מפחית ברמה ניכרת את הלכלוך בחלקי המנוע עצמו.

נוחות בנהיגה

צריך לומר עוד שנהיגה על משאית היברדית היא הרבה יותר נוחה מאשר על משאית רגילה, ולו בגלל שמדובר ברכב עם שני סוגי מנוע וכן רכב הרבה יותר נקי מאשר כלי רכב אחרים. עם זאת חשוב לומר, עצם זה שיש עוד מנוע ברכב, הרי שהוא מכביד עליו במעט, דבר שיכול להשפיע בעלויות ובירידות כאשר נוהגים במשאית, אך זה משנה באופן ניכר את חווית הנהיגה ברכב.
| 11/2/18