מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

עבירות מהירות מופרזת בחוק

לאור ריבוי תאונות הדרכים הקורים בעיקר בגלל עבירות מהירות מופרזת ואיבוד שליטה, וכחלק מהמלחמה נגד תופעה זו, אכיפת החוק והגורמים הרלוונטיים מעלים את רף הענישה ומתייחסים לתופעה כעבירת תעבורה מן החמורות ביותר.

| 25/1/18
מתוך קטגוריית פרטי

ענישה בהתאם לחומרת העבירה

ענישה בהתאם לחומרת העבירה
בהתאם למידת גודל העבירה והמהירות המופרזת בה נתפס הנהג, יקבל הנהג דו"ח הכרוך בתשלום קנס וצבירת נקודות. במקרים קיצוניים הוא יקבל זימון למשפט ואף לעיתים גם בפסילה מנהלית והחרמת הרכב במקום על ידי קצין משטרה. מומלץ לכל נהג הנתפס בדבר עבירה של נהיגה במהירות מופרזת לשכור שירותי ייעוץ וייצוג של עורך דין לתעבורה. במקרים רבים עורך דין לתעבורה מנוסה יוכל לבדוק את המקרה בהתאם לנתונים והעובדות העולות מהשטח ולהקל במידת העונשים ואף להביא לזיכוי מכל אשמה.

אמצעים לאכיפת עבירות מהירות

לעיתים הגורם לתאונה הוא לא המהירות עצמה, אלא שכתוצאה מכך היכולת למנוע את התאונה הולכת ופוחתת ותוצאות התאונה הולכות ומחמירות. המשטרה מבצעת אכיפה בנושא באמצעים שונים כאשר השיטה הנפוצה ביותר הן מכמונות מהירות בצדי הדרכים, כשלעתים המשטרה משנה את מיקומן. אמצעי אכיפה נוספים הם מצלמות המותקנות על ניידות משטרה והמופעלות באמצעות השוטרים ומד מהירות לייזר המכונה הממל"ז, מכשיר נייד המתכוונן אל לוחית רישוי ומופעל על ידי השוטרים עצמם. כמו כן יש את מכשיר הדבורה הממוקם על ניידות המשטרה וניתן לאכוף את מהירות הנסיעה כשהניידת נמצאת בנסיעה או עומדת.

הענישה בחוק

בכל עבירת מהירות מופרזת מעבר לקנס או ענישה בבית המשפט, נצברים לנהג נקודות לרעתו אשר במקרים מסוימים יחייבו אותו לעבור קורס נהיגה מונעת ומבחן עיוני, כאשר העונשים נקבעים בהתאם לנסיבות ביצוע העבירה. נסיבות מקלות יכולות להיות כאשר מדובר בנהג אשר תלוי ברכב לפרנסתו, עבירה ראשונה, גיליון הרשעות תעבורה נקי, מקרה מיוחד שהצריך את הנהיגה החריגה, תנאי הדרך ועוד.

נסיבות מחמירות המובילות לענישה

מצד שני ישנם נסיבות מחמירות היכולות להיות במצבים בהן הנהג מואשם בעבירות נוספות פרט לעבירה של נהיגה במהירות מופרזת לדוגמא: נהיגה תחת השפעת אלכוהול, נהיגה תחת השפעת סמים, תאונת דרכים, תאונת דרכים עם נפגעים, וכן במקרים בהם יש לחובתו הרשעות רבות קודמות בעקבות עבירה זהה או עבירות תעבורה אחרות. במקרים כאלה הענישה עלולה להיות חמורה הרבה יותר, כך שבמקרים כאלה סיוע של עו"ד הינה חשובה ביותר ועשויה להמתיק את עונשו של הנהג.

החשיבות בפנייה לעורך דין תחבורה

בבתי המשפט לתעבורה בישראל ובהסתמך על החוק בעבירה של נהיגה במהירות מופרזת ניתנים מגוון עונשים כמו: שלילת רישיון נהיגה בפועל למשך שנה עד 3 שנים, שלילת רישיון נהיגה על תנאי וקנס כספי. עורך דין תעבורה מנוסה יכול להביא לא אחת לזיכוי או להפחתה משמעותית של העונש. חשוב לציין כי אכיפת העבירות נעשית על ידי שוטרים בשר ודם ומכשירים שלא תמיד מכוילים ומותאמים לעבודה. על כן בדיקת עורך דין תעבורה יכולה לסייע בגין האשמות בעבירה זו מול החוק ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורכם תוך בדיקת העובדות והנסיבות העולות מהשטח וגורמים נוספים.
| 25/1/18