מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

לממן ולנסוע: כך תממנו את הרכב החדש

אחרי המון לבטים ולא מעט דחיות, הגיע הרגע שבו אתם מוכנים לקבל החלטה גדולה ולקנות מכונית שתלווה אתכם לכל מקום, בכל שעה, לפגישות עסקיות או לסידורים עם הילדים. אבל איך תממנו את הרכב החדש?

| 11/1/18
מתוך קטגוריית פרטי

איך תממנו?

איך תממנו?
היום ישנן אופציות רבות, מטעם גורמים רבים בעלי מטרות שונות, אשר עוזרים לנו לעמוד בלחצים של כסף ותשלומי מזומנים. כאשר בן אדם מחליט לרכוש רכב חדש, במרבית הפעמים הוא נערך להוצאה גדולה שתלווה אותו לאורך זמן, לעומת רכישה קטנה שיורדת בבת אחת. אז איך ניתן לצאת מסיטואציה זו בדרך הכי נוחה וכואבת?

1 – הלוואה חוץ בנקאית

נכון, הבנק שלכם הוא מקור לא רע לקבלת הלוואה לרכישת רכב, אבל במקרים רבים הוא גם מערים קשיים בכל הקשור לנטילת הלוואות נוספות. זה נכון בעיקר אם יש לכם ממילא משכנתא, הלוואה שלקחתם לצורך לימודים ועוד חריגה מהמסגרת אחרי ששיפצתם את הדירה. אנשים רבים מעדיפים מלכתחילה להימנע מהלוואה בנקאית פשוט משום שהם חוששים לפגוע במסגרת הקיימת שלהם, וזו מחשבה נכונה בהחלט. הלוואה חוץ בנקאית היא ללא ספק פתרון נוח במצב הזה. בתי השקעות וגופים פיננסיים אחרות כמו חברות הביטוח, כמעט כולם מציעים מסלולי הלוואה שונים, בהם גם מסלול הלוואה לרכישת רכב חדש.

2 – ליסינג

סביר להניח ששמעתם לא מעט את המושג הזה, שנפוץ בעיקר בקרב עסקים אבל עבר מזמן גם לשוק הפרטי. כשאתם רוכשים רכב בשיטת הליסינג אתם למעשה קובעים מראש סכום חודשי שתשלמו מדי חודש. הסכום הזה מצטרף למקדמה יפה שתשלמו במעמד קבלת הרכב. היתרון המרכזי בשיטה הזו הוא שאתם לא צריכים להמציא את מלוא הסכום מבעוד מועד, אבל יש לה גם חיסרון. במקרים רבים הריבית שתשלמו תהיה גבוהה יחסית, וחשוב לבצע סקר שוק מעמיק כדי להבין האם העסקה המוצעת לכם אכן משתלמת, ומה הוא עצם מחיר ההלוואה שלכם.

3 – כרטיס האשראי

יכול להיות ששמעתם או ראיתם פרסומת של חברת האשראי שלכם, כזו שקוראת לכם לקבל הלוואה מהירה לרכישת רכב או לכל מטרה אחרת. האפשרות הזו יכולה להיות לא רעה בכלל עבורכם אם אתם זקוקים לסכום צנוע יחסית ויש לכם כרטיס אשראי נוסף (למקרה שהמסגרת שלכם תיחסם בעקבות ההלוואה). הלוואות כאלו הן גם מהירות מאוד, וזו נקודה חשובה כשלעצמה. אלא שהפגיעה במסגרת האשראי היא גם החיסרון המרכזי של השיטה הזו, לצד ריבית שעשויה להיות גבוהה יחסית. מצד שני, זו גם דרך נוחה להשיג הלוואה מהירה.

איך בוחרים?

כדי לבחור את פתרון המימון המתאים ביותר עבורכם, חשוב לבצע סקר שוק ולהשוות בין חלופות. ככל שתדעו לזהות מה מציעים גופים פיננסיים שונים, כך תוכלו לבחון את האופציות בצורה טובה יותר, להבין מה נכון יותר עבורכם ולקבל את ההחלטה המשתלמת ביותר בטווח הארוך. אם כן, התחילו באיסוף נתונים מגופים פיננסיים שונים שמציעים הלוואות שמתאימות לצורך שלכם ולסכום הדרוש. אתם יכולים לפנות לחברות הללו דרך הטלפון או המייל, או להיעזר באתרים שמבצעים את התהליך עבורכם. עם כל המידע לפניכם, יהיה לכם קל יותר לקבל החלטה ולבחור פתרון שבאמת מתאים לכם.
| 11/1/18