מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

נגרר משומש או חדש?

נגרר הוא אמצעי שיכול לשמש לטובת שורה ארוכה של מטרות אך חשוב לבחור אותו בצורה נכונה. במאמר הבא נסביר מה ההבדל בין כלי גרירה חדשים ומשומשים ואיך בוחרים כל אחד מהם.

| 26/12/17
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

מדובר בכלי תחבורה בעל גלגלים וללא מנוע שיכול להתחבר לרכב ולשאת משאות כבדים. המטרה בשימוש בכלי תחבורה מן הסוג הזה הוא להגדיל את כמות המטען שניתן לשאת ממקום למקום, אך יש דגמים שונים של נגררים ולכל אחד מהם מאפיינים אחרים. מבחינת המשתמש, אחד ההבדלים הגדולים מתבטא במאפיינים של אחד חדש או משומש.

מאפייני נגרר חדש

נגרר חדש נמכר על ידי חברות בכל רחבי הארץ והוא מתאים בעיקר לבעלי עסקים, ארגונים ואנשי מקצוע. הוא בדרך כלל מיוצר לפי סטנדרטים חדשים של בקרת איכות והוא מגיע עם תקופת אחריות מסוימת. כמו כלי תחבורה אחרים, הוא גם קל יחסית לתפעול אך מחירו גבוה. את הנגרר ניתן להתאים לסוג הרכב הגורר לפי שיקולים של משקל ומטען.

מאפייני נגרר משומש

נגרר משומש יכול להימכר על ידי חברות שעוסקות בתחום או על ידי אנשים פרטיים. במידה וחברות בוחרות למכור את המשומש, הן בדרך כלל עושות זאת לאחר רכישה שלו באופן פרטי או בשיטת טרייד אין. לחילופין, אנשים פרטיים שמוכרים אותו עושים זאת לאחר שהם מסיימים להשתמש בו. מידע על נגררים מן הסוג הזה אפשר להשיג ישירות מול החברות או באתרי האינטרנט ולוחות מודעות מקוונים.

פרמטרים להשוואה

ההכרעה בין נגרר משומש או חדש היא פונקציה של מספר פרמטרים. היכרות עם הפרמטרים האלה יכולה לסייע להשוות בין כלי התחבורה החדשים והמשומשים:

מחיר ותקציב

ארגון גדול עם תקציב בלתי מוגבל יעדיף מטבע הדברים לרכוש כלי תחבורה חדשים. מבחינת הארגון, השקעה הכספית הגדולה בכלי תחבורה חדשים משתלמת בטווח הארוך כי היא מבטיחה שקט וביטחון. לעומת זאת, בעל עסק קטן, עצמאים וגם אנשים פרטיים הם קהל היעד העיקרי של כלי תחבורה משומשים. העיקרון הזה קיים בכל סוגי כלי התחבורה ובעיקר בכל הנוגע לנגררים חדשים מול משומשים.

צרכים והעדפות

גם לצורך האישי של הלקוח יש משמעות מסוימת מבחינת בחירת נגרר. אם למשל לקוח מסוים מעדיף לקנות אחד חדש אך לא מוצא כלי תחבורה זמין שיכול לענות על הצרכים שלו באופן מיידי, סביר להניח שהוא ירחיב את החיפוש ויבדוק גם אפשרות לרכישת כלי תחבורה משומש. הצרכים קובעים את העדפות הלקוח בטווח הקצר והארוך ואת כלי התחבורה הרלוונטיים עבורו.

מצב מכאני

ברכישת נגרר חדש אין שום סיבה לבדוק את המצב המכאני והוא כאמור מגיע עם אחריות ארוכת טווח. מנגד, בנגרר משומש יש למצב המכאני משמעות גדולה. נגרר במצב טוב יהיה שווה את ההשקעה, בעוד אחד במצב מכאני בעייתי עלול לגרום יותר נזק מתועלת. על מנת לבדוק את המצב המכאני של הנגרר יש להגיע איתו למכוני הרישוי או למוסכים שמתמחים בנושא.

טיפים לקבלת החלטה

אין נגרר אחד שמתאים לכולם ויש הבדלים גדולים גם בין סוגי הדגמים, היצרנים והחברות. מבחינת הלקוח, ההחלטה צריכה להתקבל לאחר הגדרה מסודרת של מסגרת התקציב והעדפות. מי שמחליט להתמקד רק בכלי תחבורה משומשים נדרשים לבחון גם את המצב המכאני, בעוד מי שנטיית ליבו היא לנגרר חדש יבחן את תקופת האחריות. בסופו של דבר, השקעה של כמה ימים בבדיקת האופציות שעל הפרק היא תמיד הדרך הכי טובה לפתרון.
| 26/12/17