מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מימון רכב חדש

כשמתלבטים אם לקנות רכב חדש עומדים מול הרוכש מספר הצעות. האם הוא צפוי לרכוש מכונית מליסינג, האם לקחת הלוואה והאם יכול להיות שכדאי להשכיר. חשוב שתדעו מספר פרטים לפני שאתם מחליטים לקחת מימון או הלוואה למכונית חדשה.

| 20/11/17
מתוך קטגוריית פרטי

המידע שאתם חייבים לדעת

המידע שאתם חייבים לדעת
לכל אחד, קיימות שאיפות בחיים בכל מיני תחומים. אחת מהשאיפות הנפוצות יותר הינו אוטו חדש, או החלפת המכונית לשנתון מתקדם יותר. ישנם אנשים אשר יכולים להרשות לעצמם להחליף את האוטו מדי כמה שנים ולאחרים זה עשוי להיות קשה יותר. ישנן אופציות רבות להלוואות ולמימון רכב חדש יותר או חדש לגמרי מהחברה. יש לשאול את עצמכם את השאלה, האם משתלם לכם לקחת מימון לאוטו? השאלה השנייה היא מהיכן הכי משתלם לכם לקחת מימון? האם מהבנקים או מגופי מימון חוץ בנקאיים? על השאלות הללו נענה במאמר זה.

ההבדל בין הלוואות לרכב

עד לפני כמה שנים, לא ניתן היה לקבל מימון לאוטו בגובה של 100% ברכישה של אוטו חדש. ליתר דיוק, בבנקים לא ניתן היה לקבל מימון מלא לרכב. היום כבר ניתן לקבל מימון עבור מכונית חלומותיכם גם בקרב הבנקים כאשר מדובר על מימון מלא של 100%. גם בגלל הריבית הנמוכה בשוק שאינה עולה כבר שנים, מפתה לפנות לחברות מימון חוץ בנקאיות המאפשרות את כל סוגי המימון אך בריבית מעט גבוהה יותר. רבים פונים לחברות המימון החוץ בנקאיות, הסיבה היא שהם אינם מעוניין לפגוע באובליגו הבנקאי שלהם, מה שיקשה עליהם להתנהל נכון.

שיקולים מרכזיים לפני בקשה למימון רכב

קיימים כמה שיקולים מרכזיים שיש לבחון, בטרם ניטול הלוואה עבור מימון למכונית חדשה. ראשית, יש לוודא כי התשלום החודשי בור ההלוואה לא יעיק על תרים המזומנים של הלווים. יש לשקול את ההתאמה של שנות ההלוואה לשנים שאתם מצפים להחזיק את הרכב. שיקול זה למשל, עשוי להתחזק אצל רבים, כאשר ישנן קנסות יציאה במידה והלווים יהיו מעוניינים לשלם את כל ההלוואה טרם זמן פירעונה.

שיטות שונות להקטנת החזרי ההלוואה

האפשרויות כאמור בדבר מימון לאוטו הן רבות וכל אחד עשוי להתאים לעצמו את המסלול הנוח ביותר, על מנת שהלוואה זו לא תכביד על ההוצאות השוטפות החודשיות שיש לכל אחד מאתנו. ראשית , ניתן לבצע השארת בלון והכוונה היא להשאיר סכום מסוים לסוף תקופת ההלוואה, מה שיקטין את התשלום החודשי על סכום ההלוואה בכמה מאות שקלים. יש כאלה שמוכרים את האוטו ומכספי המכירה מחזירים את ההלוואה או שניתן יהיה להחזירה ממקור אחר. אם מדובר על פריסת תשלומים, יש לשבת עם הגורם הממן כחודש או חודשיים לפני ועד פירעון ההלוואה ולסכם את תקופת הפריסה וגובה הריבית.

ממש לפני שתקנו רכב חדש

לפני שתחליטו על רכישת מכונית חדשה, למרות שמדובר על רכב החלומות שלכם, יש לשקול אם תוכלו לתחזק אותו למשל אם הטיפולים או התיקונים באוטו הספציפי שאתם מעוניינים בו יש לקחת בחשבון, כי ככל שהאוטו יהיה יוקרתי יותר, כך הטיפולים בו יהיו יקרים יותר וכן הביטוח המקיף שתצטרכו גם לשלם על אוטו חדש, רישוי שנתי ועוד. קניית רכב חדש, יש לשקול בכובד ראש דבר נוסף שחשוב כי ישנה ירידת ערך של האוטו. למשל ישנם מכוניות מיד שנייה עם 0 ק"מ כך שהמחירים של המכוניות מסוג זה נמוכים בעשרות אלפי שקלים, מה שיגרום לכם לעסקה כדאית במיוחד. .
| 20/11/17