מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

5 טיפים שכדאי לאמץ לפני הטסט הראשון

הגעתם לגיל שמותר לכם לקחת את החיים בידיים שלכם , עכשיו נותר רק לקבל את הרישיון שיאפשר לכם לקחת על עצמכם את האחריות הזאת. במאמר הבא אביא בפניכם את חמשת הטיפים הכי חשובים לצורך מעבר מהיר .

| 19/11/17
מתוך קטגוריית פרטי

הגיע רגע האמת

הגיע רגע האמת
מאחוריכם כבר מעבר במבחן התיאוריה ושעות של לימודי שטח בכביש עם מורה הנהיגה שלכם, ואתם כבר עם ציפייה דרוכה והתרגשות, פוצחים במשא ומתן עם מורה הנהיגה שלכם לגבי תאריך לטסט המיוחל. לפני שאתם ניגשים לטסט נסו ליישם כמה שיותר מהטיפים הרשומים מטה .

הכר את הטסטר

בוחנים הם עם. הם מרגישים אלוהים, חורצי גורלות. הם מגיעים עם גישה שצריך לפצח אותה לפעמים. כשאתם נכנסים למכונית תשתדלו להיות כמה שיותר נעימים. לא קולניים מידי. אם הבוחן קשוח במיוחד אל תנסו יותר מידי לרכך אותו - זה יתפרש כניסיון נואש לגרום לו להעביר אתכם את הטסט. אז איך לעבור טסט ראשון אתם שואלים? אם תגיעו בביטחון ,לא יותר מידי כמובן ותנהלו שיחה בוגרת הרושם שתשאירו יכול לעבוד לטובתכם.

להירגע לפני הכול

כמעט כולם מתרגשים ביום הטסט, זה טבעי ואנושי, נורמלי וצפוי. תכירו בהתרגשות, תנו לה מקום, אל תנסו להילחם בה כי אז אתם פשוט מתרכזים בניסיון לנצח אותה במקום להיות מרוכזים בטסט. שחררו, תוך 3 דקות אתם תהיו מאוד מרוכזים בטסט ובלי שתשימו לב, ההתרגשות תתפוגג כלא הייתה.

שמרו על קצב קבוע

לנהיגה יש קצב, מתי להשתלב בנתיב הנכון, מתי להסתכל במראות, איך ללחוץ על הגז מבלי לזרוק את יושבי הרכב קדימה. יש עוד מיליוני פעולות שנהג וותיק עושה מבלי לחשוב עליהן, זה פשוט חלק מהקצב, כמו טבע שני. לנהגים חדשים אין עדיין את הקצב הזה, אבל אם הטסטר יראה קצת מזה, זה יכול לכסות על טעות קטנה שעשיתם.

אל תלכו על המינימום הנדרש

נהיגה זו מיומנות, מיומנות נרכשת ע"י אימון. החוק דורש היום מינימום של 28 שיעורים כדי לגשת לטסט. מניסיון, כמעט אף אחד לא באמת מיומן מספיק אחרי 28 שיעורים. חשוב שתהיו כנים עם עצמכם, האם אתם מספיק בשלים לקחת את ההגה לידיים? גם אם תרגישו שאתם מוכנים אחרי 28 שיעורים, קחו עוד כמה שיעורים. זוכרים את הקצב מהסעיף הקודם? בשביל לקבל את הביטחון הזה, שיכניס אתכם לקצב, קחו עוד שניים - שלושה שיעורים.

עשיתם טעות? לא נורא

כשנמצאים בטסט המתח תמיד גבוה, ההסתברות לטעויות עולה. הטסט הופך למרכז החיים וכל טעות שנעשית תוך כדי הטסט נראית לנו הרת אסון וגורמת לנו לאבד את כל הביטחון עם תחושה שנכשלנו. לא נכון. לא כל טעות תכשיל אתכם בטסט. במיוחד אם הבוחן רואה שאתם יודעים לנהוג. עשיתם טעות? תתקנו ותמשיכו רגיל. אני לא מדברת על אי עצירה בעצור או על נסיעה בנתיב הנגדי. נכנסתם לחניה לא הכי טוב ואתם מתקנים, התחלתם מעבר לנתיב והתחרטתם.

לסיכום,

הבוחן רוצה לראות שאתם מקבלים החלטות ונוהגים באחריות כלפיכם וכלפי נהגים אחרים, מעבר לידיעת החוקים. חשוב לו לראות שאתם מבינים את המתרחש בכל סיטואציה ומצליחים לעבד את המידע בו זמנית. נהיגה היא מיומנות, אף אחד לא נולד נהג.
| 19/11/17