מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

תקלות נפוצות במערכת מיזוג אוויר לרכב

אף אחד לא אוהב להיתקע בפקקים הארוכים והמייגעים של שעות העומס אך אם יש משהו אחד שמנחם אותנו זה המזגן. נכון שגם מערכת השמע מעבירה לנו את הזמן אך בלי אווירה נעימה היינו סובלים וצריכים לפתוח חלון ולספוג את זיהום האוויר והרעש בשיא עוצמתם.

| 13/11/17
מתוך קטגוריית פרטי

תקלות נפוצות במזגן הרכב

תקלות נפוצות במזגן הרכב
אחת מהתקלות הנפוצות ביותר הוא חוסר גז במזגן. המזגן ברכב פועל ממש כמו המזגן בבית, על ידי גז שנדחס ומצליח להכניס אוויר קר יותר מהאוויר בסביבה. מחסור בגז עלול להוביל למזגן שלא מקרר טוב או לא מקרר בכלל ואתם צריכים להיות ערניים למיזוג חלקי שיכול להיראות לנו שגרתי אך למעשה הוא מסמן את תחילת הבעיה. הטיפול בבעיה זו פשוט וקל ומתבצע בכל מוסך. רק תציינו שאתם צריכים למלא את הגז והבעיה תטופל.

דליפת גז מהמערכת

אם גז דולף מאחד הצינורות במערכת המיזוג זה בעיה חמורה. דליפת גז עלולה לגרום למזגן להפסיק לקרר למרות שהוא נשמע כאילו הוא עובד מה שיכול לבלב אנשים שיישארו שאננים ולא יבדקו את הבעיה לעומק. מערכת מיזוג אוויר ברכבים היא מערכת סגורה ולכן ודליפה בדרך כלל קורת בגלל פגיעה חיצונית כלשהי או ברכבים ישנים מאוד. במוסך יאתרו את מקור הדליפה ויטפלו בו תוך מילוי גז מחודש.

בעיה במדחס דורשת החלפה

כמו כל מערכת מיזוג, למדחס יש את הפעילות החשובה ביותר. המדחס עובד קשה ולמעשה הוא זה שצורך לא מעט חשמל גם מהרכב ממש כמו בבית ולמעשה תקלה במדחס תוביל למזגן לא יעיל. המדחס יכול להתקלקל בגלל כניסת נוזלים אל מערכת הקירור או שאטם ציר המדחס מתייבש. אם המדחס מקולקל צריך להחליף אותו ואז יש צורך להחליף גם את המייבש והשסתום כולל שטיפה פנימית של כל מערכת המיזוג עם חומר שמיועד לכך.

מדחס שלא פעל זמן ממשוך

אם כבר בענייני מדחס עסקינן, המדחס יכול לשבוק חיים גם בגלל שהוא לא פועל הרבה זמן. כמו שאנחנו בניה אדם נתנוון אם לא נפעל למשך תקופה ארוכה כך גם מדחסים. המדחס עלול להתייבש וכך היעילות שלו תרד לטמיון ולעתים הוא כלל לא יפעל, מה שמצריך מכם הפעלה לפחות פעם בחודש בלי קשר למזג האוויר.

בעיות בחיישן וזיהוי הטמפרטורה הרצויה

אם המזגן שלכם מפסיק לקרר יכול להיות שיש בעיה בחיישן. כמו במזגנים אחרים גם מערכת מיזוג ברכב פועלת באמצעות חיישן שמזהה מתי מגיעים לטמפרטורה הרצויה, למרות שפעולה מתמשכת יכולה להקפיא אחרי כמה דקות. יכול להיות שהבעיה בחיישן היא זו שגורמת למזגן להפסיק את הפעולה כיוון שהוא מזהה שהמערכת הגיע לקירור הרצוי.

מחשב הרכב מונע את פעילות המזגן

ברכבים החדשים מחשב הרכב קובע את כל הפעולות ברכב וכך אנו מקלים שליטה טובה יותר על מה שקורה בו. גם מערכת מיזוג אוויר לרכב נשלטת על ידי מחשב הרכב וכך המחשב יכול להיות הגורם לבעיה, בגלל תקלה במנוע שגורמת לו להפסיק את פעולת המזגן עד אשר תיפתר, כיוון שפעולת המזגן עלולה להחמיר את הבעיה.

אין חשמל שמזין את המזגן

לפעמים המזגן בסדר גמור ואתם יכולים להיות מיואשים תוך ניסיון להבין מה בדיוק הבעיה. יכול להיות שהמדחס בסדר גמור, המערכת שלמה ואין דליפה ובוודאי אין תקלה במנוע אך פשוט חיבור החשמל הוא זה שלוקה בחסר וצריך לסדר אותו. החשמל הוא זה שמזין את המזגן וכל תקלה בחיבורים יכולה להיות הבעיה.
| 13/11/17