מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

תביעת נזקי רכב רכוש

תביעת נזקי רכב רכוש הן מהתביעות הפחות מוכרות לאדם הממוצע. לכל אחד קורה לפחות מקרה אחד במהלך חייו בו הוא צריך להתעסק בעניינים הכספיים הללו וברוב המקרים ישנן גופים וחברות שיעשו הכול כדי שלא תקבלו את מה שמגיע לכם. היכרות עם תביעות אלו יועיל לכם ויחסוך לכם עלויות רבות.

| 6/11/17
מתוך קטגוריית פרטי

העלויות הגבוהות בעולם הרכב

העלויות הגבוהות בעולם הרכב
לא מספיק ששוק הרכב הוא אחד מהשווקים עם העלויות הגבוהות ביותר, יש מקרים בהם נצטרך לשלם הון תועפות בלי לדעת מה אנו יכולים לעשות בנידון. לא רק שרכב שוט בישראל עולה יותר מ-50 אלף שקלים ולביטוח אתם מוסיפים עוד 5000 ועד 10000 שקלים בשנה, יש מצבים בהם 'תדפקו' בטעות רכב אחר ותיאלצו לשלם לו סכומי עתק. גם אם יפגעו בכם יש סיכוי שהעלויות שתקבלו מחברת הביטוח לא יכסו את הנזק ולכן יש צורך להכיר היטב את נושא תביעות נזקי הרכב.

מהן תביעות נזקי רכב רכוש?

כל הסיטואציה חייבת להתחיל מנזק כלשהו שנגרם לרכב. זה יכול להיות הרכב שלכם וזה יכול להיות הרכב של אימא או אבא ובכל מקרה בעל הרכב יכול להגיש תביעה כדי לקבל את מה שמגיע לו. אנשים רבים לא מכירים את התביעות הללו ומסתפקים בכסף שמעניקה חברת הביטוח אך הסכומים בדרך כלל נמוכים ממה שבאמת מגיע לנו לקבל. תביעות נזקי רכב רכוש אמורות לעשו תצדק ולחייב את הצד שפגע בכל הסכום שהוצאתם כולל ירידת הערך של הרכב או במקרים של טוטאל לוסט בו הרכב יצא משימוש.

את מי תובעים בתביעות נזקי רכב רכוש?

בתביעות אלו ניתן לתבוע כמה גורמים. ראשית, ניתן לתבוע את הנהג הפוגע. הוא זה שבסופו של דבר היה אחראי לפגיעה והסיבה לכך לא חשובה. יכול להיות שהוא דיבר בטלפון, יכול להיות שהוא נרדם ויכול להיות שהוא פשוט לא שם לב. גם במקרים בהם הסיטואציה הייתה מורכבת, במידה והוא זה שהיה צריך למנוע את התאונה על ידי מתן זכות קדימה או בלימה מתאימה, הוא אשם והוא ישלם. גם את בעל הרכב ניתן לתבוע הרי זהו הרכוש שלו, את המעסיק של אותו נהג או את חברת הביטוח שלו.

אסיפת הוכחות חיונית להצלחת התביעה

אחרי הרגע המצער שהרכב שלכם נפגע הגיע הזמן לאסוף הוכחות ורצוי כמה שיותר מהר. אם הנהג הפוגע יכיר את החשיבות של איסוף ההוכחות הוא עלול להזיז את הרכב או לגרור לסיטואציה להיראות יותר מעורפלת ואף להאשים אתכם בעניין. צאו מיד מהרכב וצלמו מיד את המאורע כך שתהיה הוכחה מתאימה במה בדיוק קרה. אל תעזו להיות מושפעים ממניפולציית שיגרמו לכם לחשוב שאתם אשמים או שהנהג לא אשם ובוודאי אל תיקחו אחריות, תודו באשמה או תספרו שגם אתם לא הייתם במאה אחוז.

חוות דעת מומחה לבית משפט

התביעה בסופו של דבר יכולה להיגמר בהעברת תשלום אחרי משא ומתן ולאו דווקא בין כותלי בית המשפט אך במקרים רבים בית המשפט הוא זה שיכריע. תביעות אלו מעסיקות לא מעט את בתי המשפט, תביעות שיכולות להגיע למאות אלפי שקלים, כמובן ביחס להיקף הנזק ולשווי הרכב. כדי להוכיח את הנזקים עליכם להשיג חוות דעת מומחה לבית משפט, מומחה זה אינו חייב להיות שמאי אם כי גם חוות דעת משמאי יכולה להיות מספקת. יש צורך להוכיח את היקף הנזק ואת ירידת הערך של הרכב כדי להגיש את התביעה בסכום המתאים. חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין מוסמך לעניינים אלו כדי לצלוח את התהליך בצורה הטובה ביותר ולשפר את הסיכויים לקבלת תשלום.
| 6/11/17