מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ליסינג תפעולי או פרטי?

ליסינג היא שיטת מימון שבה אדם מקבל את הזכות לחכור רכב לתקופה מוגבלת ועם סיומה יכול להחליט האם להחליף אותו לרכב חדש מהחברה, או לשלם את יתרת הזכות ולהעביר את הרכב הנוכחי על שמו הפרטי.

| 30/8/17
מתוך קטגוריית פרטי

לפני הכל חשוב לדעת

לפני הכל חשוב לדעת
החכירה היא בדרך כלל לתקופה של שלושים ושישה חודשים ובמהלכה נשאר הרכב על שם הבעלים המקורי. לצד יתרונות ברורים של הליסינג בהשוואה למסלולי מימון אחרים, צריך להכיר את ההבדלים בין האפשרויות הקיימות לפני שמקבלים החלטה מכריעה.

מהו מסלול ליסינג פרטי?

במסלול פרטי הלקוח משלם על הרכב בלבד. כתוצאה מכך הוא גם זה שנושא בהוצאות הביטוח, התיקונים, הרישוי, הטיפולים התקופתיים במוסך וכן הלאה. הסוג הפרטי פרטי הוא מהבחינה הזו סוג של הלוואה שניתנת לתקופה יחסית ארוכה, אך בה הלקוח עצמו הוא כאמור לא הבעלים. עם תום תקופת הליסינג הפרטי ניתן לבדוק מה יתרת הסכום להעברת הרכב על שם הנהג, או לחילופין לחדש את הליסינג לתקופה נוספת של 3 שנים ולקבל בתמורה רכב חדש.

מהו מסלול ליסינג תפעולי?

במסלולי של ליסינג תפעולי החברה היא זו שנושאת בהוצאות השוטפות. העלות החודשית של הליסינג הזה כמובן גבוהה יותר בהשוואה למסלול הפרטי, אך הנהג עצמו לא נדרש להיערך להוצאות נוספות על תחזוקה וטיפולים. גם בסוף תקופת המסלול התפעולי אפשר להחליט האם לחדש את הליסינג לשלוש שנים נוספות או להעביר את הרכב על שם הנהג. במידה והוחלט להעביר את הרכב על שם הלקוח, המסלול התפעולי למעשה מסתיים והוצאות השוטפות עוברות אליו כרגיל.

היתרונות והחסרונות של כל אופציה

הנה כמה נושאים שקיבצנו במיוחד עבורכם כדי שתוכלו שבעזרתם לבחון את היתרונות והחסרונות של שני הסוגים המוכרים, של סוג פרטי או תפעולי:

א. עלות חודשית

מי שיכול לשאת בהוצאה של עלות חודשית נמוכה בלבד יעדיף ללכת יותר על המסלול הפרטי. לעומת זאת, מי שמעדיף נוחות בתמורה למחיר חודשי גבוה יבחר במסלול השני מסלול תפעולי-ההבדל ניכר בעלויות לעומת נוחות והבחירה אישית בלבד.

ב. ניסיון קודם

אנשים בעלי ניסיון בענף הרכב מעדיפים לבצע לבדם את הטיפולים במוסך ולכן הם בוחרים במסלול הפרטי. מנגד, מי שאין לו ניסיון או היכרות עם התחום עשוי להעדיף את המסלול התפעולי שבו האחריות על התיקונים היא לא שלו.

ג. הצעת חברת הליסינג

חשוב לבחון כל מקרה לגופו ולהתייעץ עם נציגי חברת הליסינג לגבי המסלול המתאים ללקוח. יש פערים של עשרות אחוזים במחיר בין הצעות של חברות שונות ומומלץ להשקיע זמן בהשוואה יסודית ונכונה לפני כל ביצוע החלטה חשובה שתכריע.

ד. אפשרות תשלום

פרט זה חשוב מאוד משום שלא די בכדי למצוא את הרכב המושלם, חשוב לזכור שעל הרכב משלמים, וכדאי לבחור אפשרות תשלום נוחה ומתגמשת כדי לא להיכנס לבעיות כלכליות בעתיד.

לסיכום-

לכל מסלול ליסינג יתרונות וחסרונות אחרים. הליסינג הפרטי משמש כהלוואה ומתאים למי שלא רוצה להתעסק עם התחזוקה ועם הרכב, לעומת המסלול התפעולי שבו משלמים יותר מדי חודש אבל מקבלים פתרון מקיף ומענה מלא לכל הדרישות, ניתן באמת לשבת ולבדוק אילו תנאים מתאימים לכל אחד ואחד.
| 30/8/17