מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

אופנוע סופר ספורט מדליק - אבל דורש מיומנות

התחבורה הציבורית בישראל לוקה בחסר ורכב פרטי כרוך בהוצאה כספית גבוהה, לכן הפתרון הכי טוב הוא כלי רכב דו גלגלי הוא דרך מצוינת להגיע ממקום למקום, אבל בדגמים ספורטיביים יש צורך במיומנות גבוהה על מנת לשלוט באופנוע ולמנוע תאונות. הנה כל המידע שיעזור לכם.

| 30/8/17
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

היתרונות של אופנוע ספורט

היתרונות של אופנוע ספורט
אופנוע ספורטיבי מתאפיין במבנה דינאמי שמאפשר לו להגיע למהירויות גבוהות. מלבד המבנה, אופנוע מסוג זה מצויד במנוע חזק ובצמיגים רחבים. השילוב בין המבנה למנוע מוכיח את עצמו במגוון רחב של דגמים ספורטיביים. בנוסף, השילוב הוא זה שמייצר רמה גבוהה של בטיחות עבור מי ששולט בכלי. התנאי היחיד הוא מיומנות שנצברת עם הזמן ובעזרתה ניתן להפיק מהכלי שלכם את מלוא הפוטנציאל.

איך צוברים מיומנות?

הנה כמה טיפים שבהם ניתן להשתמש על מנת לצבור מיומנות תוך כדי ניצול היתרונות של כלי הספורט:

נסיעה על אופנוע עם נפח מנוע קטן יותר

בשלב הראשון כדאי לתרגל שליטה ברכב דו גלגלי באמצעות נסיעה על כלי עם נפח מנוע קטן בתור התחלה. יש כיום דגמים ספורטיביים של אופנועי 200 ו-300 סמ"ק וכל אחד מהם מאפשר לתרגל את המיומנות עם תנאים נוחים יותר במיוחד כשמדובר ברוכב אופנוע חדש, ניתן לשים דגש יתר.

נהיגה בהתאם לסוג הדרך

צבירת מיומנות מחייבת את הנהג להתנסות בסוגים שונים של דרכים. הוא יכול להתחיל את התרגול עם נסיעה בתוך העיר וברחובות שבהם המהירות נמוכה, לעבור לכבישים מהירים ולשלב גם דרכי עפר באופנועי שטח שמתאימים לכך, זה יקנה לו ניסיון בתחום וידע במספר מקומות אשר בהם ניתן לנסוע.

ציוד מגן

צבירת מיומנות דורשת מהנהג להתרגל לנסוע עם ציוד מגן. זה כולל כמובן קסדה אך גם כפפות, מעיל רוח ובמידת הצורך מגני ברכיים. את ציוד המגן ניתן להשיג בחנויות אופנועים בכל רחבי הארץ. מלבד ההיבט הבטיחותי, ציוד המגן חשוב כי בעזרתו אפשר להמשיך לשלוט בכלי גם במיומנויות גבוהות במיוחד.

נהיגה לפי המהירות המותרת

לא חייבים להגיע למהירות גבוהה בשביל ליהנות מנסיעה על אופנוע סופר ספורט. מומלץ להישאר כל הזמן בגבולות המהירות המותרים על פי החוק ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של דילמה והתלבטות. יש לדאוג לנהיגה במהירות חוקית ומותרת בדרך עירונית ובינעירונית ולא לשכוח לבדוק את התמרורים, חשוב מאוד להיענות לכללים ולחוקים הנדרשים מהרוכב.

מיומנות בחורף ובקיץ

נסיעה על אופנוע ספורט בחורף נחשבת מסוכנת יותר מאשר בקיץ. בחורף הכבישים נוטים להיות רטובים ומחליקים וקשה לשלוט באופנוע, מה גם שיש סיכוי גבוה יותר לתאונות דרכים. כתוצאה מכך, צבירת המיומנות בחורף צריכה להיות שונה מאשר בקיץ. יש להקדיש זמן תרגול נפרד לחורף ולעלות על הכביש רק כשמרגישים מוכנים ולא בפזיזות יתרה.
| 30/8/17