מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ההבדל בין אמבולנס פרטי לאמבולנס ציבורי

כשאנחנו חושבים על אמבולנסים, לעתים קרובות אנחנו חושבים אך ורק על אלה הציבוריים – אבל חשוב להכיר את ההבדלים בין אלה לבין אמבולנסים פרטיים, בכדי לדעת כיצד לפנות לשירות המתאים ביותר לצרכים שלכם במצבים שונים בהם יש צורך בטיפול רפואי נייד.

| 30/8/17
מתוך קטגוריית פרטי

אמבולנסים הם כלי רכב בעלי חשיבות עצומה בעולם הרפואי המודרני של חיינו

אמבולנסים הם כלי רכב בעלי חשיבות עצומה בעולם הרפואי המודרני של חיינו
כלי הרכב שאנחנו מכירים בתור אמבולנס הוא כלי בעל חשיבות גבוהה במיוחד בעולם הרפואי של ימינו. הסיבה לכך היא התפקיד החשוב והמהותי שלו – מתן טיפול רפואי, לעתים קרובות דחוף, תוך כדי נסיעה. כאשר אנחנו מזעיקים אמבולנסים, הם מגיעים למקומות שונים בהם יש אנשים שחוו פציעה, סובלים ממצב רפואי דחוף או כל מצב דומה, והם מעניקים טיפול רפואי מידי במקום ומפנים תוך כדי טיפול את האדם לבית החולים. ניתן להבין, אם כן, שמדובר בגורמים מקצועיים חשובים מאין כמותם, שהמהירות והמקצועיות שלהן יכולות להיות מכריעות בכל מה שנוגע להצלת חיים במצבי חירום – אבל הדימוי הזה שנמצא בראש של כולנו הוא רלוונטי בעיקר עבור אמבולנסים ציבוריים. ישנם גם שירותים פרטיים בתחום זה, וכעת נעמוד על ההבדל בין הציבוריים לפרטיים ואת התפקיד של כל אחד מהשירותים האלה.

מהם אמבולנסים ציבוריים, מה יש ברכבים אלה, ומתי הם נחוצים ורלוונטיים עבורנו?

אמבולנס ציבורי הוא למעשה כלי רכב המופעל על ידי שירותי חירום מידיים המוכרים לכולנו היטב – מגן דוד אדום. כאשר ישנו מצב רפואי מידי ודחוף שאנו זקוקים בו לטיפול מידי ופינוי לבית חולים, אנחנו מתקשרים למוקד מגן דוד אדום במספר הטלפון 101, ומזעיקים את הצוות הרפואי אלינו. אמבולנסים אלה הם תמיד בעלי צוות רפואי הכולל מטפל בכיר בדמות פרמדיק או במקרים מסוימים רופא, נהג שמוסמך גם כחובש, חובשים ומתנדבים. שירותים אלה הם כאמור רלוונטיים במצבי חירום, ולכן גם האמצעים שבהם הם האמצעים הנפוצים עבור טיפול במצבי חירום – בין אם מדובר באמצעים להנשמה, באמצעים לעצירת דימום ולקיבוע ובין אם בעירויי דם, נוזלים ותרופות. את האמבולנסים האלה סביר כי מרביתכם מכירים היטב, וכעת נכיר טוב יותר את האמבולנסים הפרטיים ואת הייחוד שלהם.

אמבולנסים פרטיים – כל מה שאתם צריכים לדעת על ההבדלים בין אלה לבין הציבוריים

אמבולנסים פרטיים הם שירותים בעלי אופי אחר מאמבולנסים ציבוריים. אמבולנס פרטי מופעל על ידי חברה מקצועית בתחום, ורלוונטי כאשר יש צורך מתוכנן ומוכר מראש של פינוי ונסיעה תוך טיפול רפואי ושמירה על מצב רפואי, וניתן להזמין שירות פרטי ומקצועי שעושה זאת בצורה איכותית ומקצועית ביותר. המחיר יהיה מחיר הוגן ורווחי – כאשר לעתים קרובות הוא יהיה זול יותר מפינוי במסגרת מד"א שהוא יקר למדי – והאמצעים והצוות הרפואי במסגרת האמבולנסים הפרטיים מותאמים בצורה מדויקת עבור צרכי הטיפול והפינוי של המטופל שהזמין אותם. כך, כאשר יש צורך בנסיעה רפואית בין בתי אבות, בתי חולים וכדומה – זהו שירות אידאלי ומתאים במיוחד, כמו גם עבור נסיעות רפואיות אל או משדה התעופה. בנוסף, שירותים אלה הם גם רלוונטיים עבור הסעה והעברה בטוחה של נפטרים וסידורי קבורה.

דעו מתי אתם יכולים לפנות לשירותים פרטיים של אמבולנסים

ישנם לא מעט מקרים בהם השירות של אמבולנסים פרטיים יהיה שירות רלוונטי, מקצועי, איכותי ורווחי יותר מפנייה מידית למגן דוד אדום. רק במצבי חירום זוהי פנייה שכדאי לכם וחשוב לבצע – ובמצבים אחרים ומתוכננים כדאי לכם לפנות לחברה מקצועית שמספקת שירותים פרטיים בתחום האמבולנסים.

המאמר באדיבות אמבולנס חולון והמרכז
| 30/8/17