מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

שלוש דרכים טובות לרכישת רכב חדש

רכב פרטי הוא פתרון התחבורה הנפוץ בישראל והשאלה היחידה היא כיצד רוכשים אותו בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב. הנה שלוש דרכים טובות לעשות זאת.

| 30/8/17
מתוך קטגוריית פרטי

התחבורה הציבורית בארץ לוקה בחסר ולא תמיד אפשר לסמוך עליה, מה גם שמחירי הרכבים הפרטיים נחשבים אטרקטיביים ביחס למדינות אחרות בעולם. מכאן שהרכב הפרטי הוא פתרון תחבורה נפוץ ויעיל ולכן רבים בוחרים בו. עם זאת, לא תמיד קל לדעת כיצד לגייס מימון לרכב ויש לא מעט אופציות שונות לרכישה. הנה שלוש דרכים חשובות לרכוש רכב חדש ופירוט על היתרונות וחסרונות שלהן:

1. הלוואה מהבנק

מבחינה כלכלית תמיד משתלם יותר לקחת הלוואה מהבנק. הסיבה לכך היא שהבנק מצד אחד מציב רף גבוה עבור מועמדים שמבקשים הלוואה, אך מצד שני הוא גם מאפשר להם ליהנות מתנאים נוחים. לבנק יש גב כלכלי רחב והוא מעניק לו יתרון בהשוואה לגופי מימון אחרים, ובנוסף פעולת הרכישה נעשית בצורה מסודרת והופכת לנוחה יותר ללקוח.

תנאי הלוואה מהבנק-

על מנת לקחת הלוואה מהבנק יש צורך בהעמדת ערבים ובטחונות ולעיתים גם בשעבוד של נכס אחר או של חשבון הבנק. השעבוד נועד להבטיח שהלווה יחזיר את ההלוואה ובזכותו הוא גם מקבל תנאים מועדפים. התנאים באים לידי ביטוי בריבית נמוכה, פריסת תשלומים רחבה ואפשרות לפירעון מוקדם.

2. הלוואה חוץ בנקאית

מי שחשבון הבנק שלו לא מאפשר לבקש מהבנק הלוואה יכול לפנות לגופים חוץ בנקאיים. הלוואה חוץ בנקאית ניתנת על ידי חברות אשראי, חברות ביטוח וחברות פרטיות, כמו גם על ידי יבואני הרכב. הלוואה חוץ בנקאית לא דורשת מהלווה שום סוג של בטחונות וערבים, אך הריבית עבורה גבוהה ביחס למקובל בשוק.

תנאי הלוואה חוץ בנקאית-

באמצעות הלוואה חוץ בנקאית ניתן לממן את כל סוגי הרכב. הלוואה היא פתרון מימון לרכב מקובל בארץ ובעולם והיא אחת הסיבות העיקריות לעלייה בכמות הרכבים הפרטיים על הכבישים. בנוסף, חשוב לבחון כל מקרה לגופו ולמצוא פתרון מימון שעולה בקנה אחד עם ההכנסות.

3. ליסינג

בשנים האחרונות בוחרים יותר ויותר ולקוחות פרטיים באפשרות של ליסינג לטובת מימון האוטו. המימון באמצעות ליסינג נוח כי הוא בא לידי ביטוי בחקירה של הרכב לתקופה ארוכה של 36 חודשים, כאשר לאחר מכן ניתן להחליט האם להחליף לאוטו חדש ולהמשיך לשלם מדי חודש לעוד 3 שנים, או לשלם את היתרה ולהעביר בעלות על הרכב.

ההבדל בין ליסינג פרטי ותפעולי-

יש גם אפשרות של ליסינג פרטי או ליסינג תפעולי. בליסינג פרטי הלקוח משלם מדי חודש וגם נושא בהוצאות שוטפות על אחזקה, רישוי וטיפולים, בעוד בליסינג תפעולי הוא משלם מעט יותר אבל חברת הליסינג היא זו שנושאת בהוצאות הנלוות. גם כאן הפתרון הכי יעיל למימון האוטו שלכם היא לבחון את פרטי ההצעה ולבדוק באיזה אופן היא משרתת את צרכי הלקוח. את זה ניתן לעשות ללא התחייבות ובקלות.

לפני שאתם רוכשים רכב חדש נסו לא להיות פזיזים-

ישנן מספר דרכים רבות שיכולות להקל עליכם בזמן הרכישה לכן חשוב מאוד לעשות זאת באופן איטי וצורה מסודרת, לכן לפני שתמהרו לרכוש כדאי לבדוק דבר אחר דבר ולחשוב מהו הפתרון האולטימטיבי עבורכם.
בהצלחה.
| 30/8/17