מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

לימוד נהיגה- ידני או אוטומטי?

בדרך להוציא רישיון? מזל טוב ! עכשיו נשאר להחליט אם ללמוד על ידני או אוטומטי. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון

| 26/7/17
מתוך קטגוריית פרטי

מרבית האנשים בוחרים ללמוד על ידני

מרבית האנשים בוחרים ללמוד על ידני
השאלה האם ללמוד על גיר ידני או אוטומט היא שאלה שאיתה מתמודדים כל צעיר וצעירה לפני התחלת לימודי הנהיגה. ישנם יתרונות לכאן ולכאן, וגם חסרונות, אך באופן כללי ניתן לומר כי הרוב המוחלט של תלמידי הנהיגה בישראל בוחרים ללמוד על ידני. האם יש סיבה מוצדקת לכך? מה הן היתרונות של כל גיר? ומה באמת הכי כדאי?

יתרונות תיבת הילוכים ידנית לעומת רכב אוטומטי

• לימוד על ידני לא מצריך לימוד על אוטומטי- כאשר תלמיד לנהיגה למד על גיר ידני, הוא אינו צריך ללמוד על אוטומטי על מנת לנהוג על רכב שכזה. לעומת זאת, אם תלמיד למד רק על רכב אוטומטי, הוא יצטרך להוציא רישיון גם לרכב ידני, וזאת מכיוון שרכב ידני מצריך היכרות עם דוושת הקלאץ', ההילוכים השונים ומגבלות הרכב. לעומת זאת, ברכב אוטומטי הנהיגה קלה יותר.

• חיסכון בדלק- הבעיה ברכב אוטומטי, כאשר מדברים על חיסכון בדלק, היא מצב ה"קיקדאון": מצב בו הרגל לוחצת על הדוושה עד הסוף. מצב הקיקדאון מזרים בבת אחת הרבה מאוד דלק אל המנוע, דבר היוצר בזבוז דלק. לעומת זאת, מצב הקיקדאון לא מאוד נפוץ במהלך נהיגה על רכב ידני, שכן יש צורך בהחלפת הילוך ("העלאת הטורים" הנפוצה במעבר בין הילוך להילוך מעליו אמנם מזרימה דלק למנוע גם כן, אך לא מדובר בסופו של דבר בכמות דלק משמעותית). החיסכון יכול להגיע, לאורך זמן, לפערים משמעותיים.

• ידע- בסופו של דבר, ישנם רכבים ידניים בשוק. ייתכן גם מצב בו תאלצו לנהוג ברכב ידני (חבר ששתה קצת יותר מידי, היד אינה משגת רכב אוטומטי שלרוב יקר יותר או כל סיבה אחרת) ועל כן כדאי לדעת כיצד לנהוג ברכב עם גיר ידני. בנוסף, תמיד אומרים ש"ידע הוא כוח". אולי יש משהו בפתגם העתיק הזה.

אז מה עושים?

בסופו של דבר, ההחלטה האם ללמוד על רכב ידני או אוטומט היא של התלמיד או התלמידה. לכו עם מה שמרגיש לכם נוח, אבל קחו בחשבון שלפעמים כדאי לצאת מאיזור הנוחות שלכם. בהצלחה.

המידע באדיבות סופר צמיג-נהור - פנצ'רייה בירושלים
| 26/7/17