מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

תחזוקת מלגזות

עולם המלגזות כמו בעולם הרכבים מתפרס היום כמעט בכל עסק או חברה , במאמר הבא נפרט עבורכם מהי תחזוקה שוטפת ונכונה למלגזה. מה אין לשכוח, מה מצביע על חריגה בנורמה ועוד.

| 13/7/17
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

מהי מלגזה ולמה היא משמשת?

מהי מלגזה ולמה היא משמשת?
אין כמעט תחום בו לא ניתן למצוא מלגזה. המלגזה היא כלי רכב בעל מנוע דלק או מנוע חשמלי והיא משמשת למגוון רחב של שימושים במחסנים, בחקלאות ובמפעלים שונים והשימושים אליהם יכולים להיות מגוונים מאוד. מלגזה נועדה להרים ולשאת סחורה כבדה מאוד ממקום למקום ביתר קלות ובתפעול פשוט מאוד על ידי אדם אחד בלבד. המלגזה שינתה את ההיסטוריה עם היעילות שלה וכל תחום שהיא נכנסה בו היא חוללה שינויים גדולים. כל עסק יודע שמלגזות מייעלו תהיטב את העבודה ומחירה של מלגזה תלוי מאוד גם באיכותה, בשימוש שלה ובשנת הייצור שלה. גם דגם המלגזה יכול להשפיע מאוד על השימוש והאיכות שבשימוש וגם תחזוקת מלגזות יכולה להשתנות מאוד לפי האיכויות שלה.

כיצד מבצעים תחזוקת מלגזות בצורה הטובה ביותר?

כשרוצים לתחזק מלגזה חשמלית בצורה הטובה ביותר תחילה חייבים להבין איך להשתמש בה בצורה נכונה. לא כל מלגזה יכולה לבצע כל דבר ולכל מלגזה יש גם מגבלות. מלגזות מסוימות יכולות להרים משקלים גדולים מאוד אך יש לשים לב שלא עוברים את יכולת ההעמסה המקסימלית ולא רק בגלל הסכנה שבנפילת הסחורה וסיכון ישיר של חיי אדם כולל הנהג אלא שחיקה מוקמת מאוד של המלגזה. בדרך כלל השימוש במלגזות הוא לאורך זמן ובהיקף עבודה גדול מאוד וכל חריגה מהשימוש הנכון יכול להזיק לה מאוד.
אם רוצים לתחזק את המלגזה חשוב לשמן אותה היטב. שימון המלגזה הוא שלב חשוב אם רוצים לשמור על המנגנונים שלה שלא חשוב על איזה סוג מלגזה מדובר, המלגזה חייבת לעבוד עם צירים שנפתחים ונסגרים כדי להרים משא ואת אלו חייבים לשמן. השימון לא צריך לקרות על בסיס יומי אך כן לעתים תכופות ולפי המלצות היצרן.

מה אסור לנו לשכוח?

אסור לשכוח את אחד החלקים החשובים ביותר במלגזות ואם לא החלק החשוב ביותר בתחזוקת מלגזות, המנוע. המנוע, כמו כל מנוע של כל כלי רכב חייב להישמר ולהיות מתוחזק בצורה נאותה. אם המנוע עושה בעיות, רעשים מוזרים או שהוא פועל בצורה חלקית חשוב מאוד לבדוק אותו בצורה מיידית ולא לאמץ אותם יתר על המידה בעיקר כשהם מתחממים.

איך נדע לתחזק מלגזה בצורה נכונה?

המלגזה שלכם היא לא סתם כלי רכב, היא כלי עבודה חשוב מאוד שמשתמשים בו יום יום. כמו כל דבר שמשמשים בו יום יום חשוב מאוד לנקות אותה היטב. הניקיון יעזור לכם לשמור על איכות השימוש בה, ילמד את העובדים שמשתמשים בה ומפעילים אותה יום יום שצריך להתייחס אליה בצורה נאותה ולשמור עליה וכך גם האבק לא ייצור בעיות במגעים ובעיות מכניות פתאומיות. חשוב להבין שכמו כל דבר בחיים כל מוצר שלא ישמרו עליו היטב רק יגרור עוד הזנחה. תחזוקת מלגזות יכולות לחסוך כסף רב באריכות ימים גם בשימושים מאסיביים ואין לזלזל בו.
| 13/7/17