מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

המדריך לקניית רכב חדש

אחת מבין הקניות המשמעותיות של כל אחד, לא משנה באיזה סטטוס זוגי הוא בחיים, היא קניית הרכב.

| 11/7/17
מתוך קטגוריית פרטי

כיום, יש תכניות אטרקטיביות לקניית רכבים חדשים ושוק רכב היד השנייה רק הולך ודועך. אז למה חשוב לשים לב כאשר מחליטים לקנות רכב חדש? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

צרכים

חשוב מאוד לבדוק את שגרת השימוש ברכב. הכוונה היא שבמידה ומדובר על רווקה או רווקה, הם אינם צריכים לרכוש רכב משפחתי, שמאופיין בדרך כלל בהיותו גדול ומרווח יותר. במידה ומדובר על זוג עם מספר ילדים, אז מומלץ מאוד לקחת רכב משפחתי גדול, שיהיו בו מספר מקומות ישיבה. במידה ומדובר על רכב שמשמש לרוב לנסיעות בתוך העיר, אפשר להסתפק ברכב עם מנוע יחסית קטן ואילו במידה ומדובר על רכב המיועד לנסיעות יומיומיות מחוץ לעיר, אז עדיף לקחת רכב חזק עם מנוע גדול ושצריכת הדלק שלו איננה גבוהה.

תקציב

כפי שהזכרנו בתחילת המאמר, קניית רכב חדש היא לא קנייה שולית, אלא משמעותית וגדולה, בגלל ההוצאה הכספית הגבוהה שעשויה בהחלט להסתכם בכמה עשרות אלפי שקלים עד מאות אלפי שקלים. אם יש לכם כסף פנוי בצד שחסכתם לשם המטרה, אז מצבכם מצוין ותוכלו לבחור כמעט כל רכב שעומד בתקציב. אם לא כך הדבר, תוכלו לבדוק את מקורות המימון המוצעים כיום על ידי חברות הרכב השונות. כך תוכלו להחזיר מדי חודש, סכום בו תוכלו לעמוד בהצלחה ועם ריביות יחסית נמוכות (זאת בניגוד ללקיחת הלוואה מהבנק, שתעלה לכם הרבה רק בגלל הריביות הגבוהות שהבנק לוקח לעצמו).

הגדירו את הדרישות שלכם מהרכב

הדרישות משתנות מאדם לאדם ועל כן מומלץ לשים לב לפרמטרים כמו, גודל תא המטען, מרווחים שיש במושב האחורי (הדבר טוב לא רק למי שיושב אחורה אלא גם במידת ויש לכם כיסא בטיחות לילדים. כך גם אם הכיסא יתפוס מקום, עדיין יהיה נעים ומרווח לשבת אחורה), מידת הרעש מהמכונית (לא נעים לנסוע עם מכונית רועשת ולכן עדיף לבחור במכונית שקטה), גאדג'טים ואבזור.

בטיחות

אין דבר חשוב יותר מבטיחות הנוסעים ברכב. על כן, מומלץ לבדוק את הציון שהרכב קיבל במבחני הריסוק של יורו NCAP או של NHTSA. מלבד זאת, חשוב שיהיו מותקנים ברכב אמצעים למניעת תאונות כמו, חיישני רוורס (המשמשים את הנהג בנסיעה אחורה) ומערכת מוביליי – מערכת ממוחשבת המסייעת למניעת תאונות דרכים.

שורה תחתונה

לפני הרכישה בפועל, בצעו סקר שוק לגבי מחיר הרכב, התוספות הכלולות וכמובן בקשו נסיעת מבחן (כך תוכלו "להרגיש" את הרכב ולראות אם אכן מתאים לכם או לא). כך תוכלו להיות בטוחים שאתם מבצעים רכישה שתתאים לכם מכל הבחינות והכי חשוב שתוכלו ליהנות ממנה.
| 11/7/17