מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

שכבת הגנה ננו להגנה על צבע הרכב והשמשות

קניתם רכב? יש לכם רכב יד שניה שמור כחדש? יודעים כיצד להגן על הצבע מפני השמש החזקה או מפני שלשלת ציפורים? הכתבה הבאה מיועדת לכם, אלו ש לא עשו היכרות עם חומר הננו שיוצר שכבת הגנה מושלמת לצבע הרכב ומונע ממזיקים לגרום נזק.

| 13/6/17
מתוך קטגוריית פרטי

מה זה בכלל חומר ננו?

מה זה בכלל חומר ננו?
חומר הננו הינו תכשיר גאוני שיוצר שכבת הגנה הידרופובית (דוחה מים ונוזלים שונים כולל שמנים) דקה בעובי של מילימטר, שכבת הגנה שקופה ובלתי ניתנת לתחושה עם מסנני קרינה חזקים. התכשיר מתייבש על פני שכבת הצבע של הרכב והשמשות ומונע מלכלוכים "להיתקע" על השמשות והצבע, כמו כן הוא כאמור דוחה את קרני השמש בזכות מסנני UV חזקים (ממש כמו בתכשיר הגנה מהשמש שאנשים מורחים על עצמם) ובכך מגן באופן אפקטיבי על צבע הרכב.

איך חומר הננו מגן על צבע הרכב מפני שלשלת ציפורים?

חומר הננו יוצר שכבת הגנה דוחה נוזלים ושמנים בין צבע הרכב לבין הסביבה, כאשר צואת ציפורים נוחתת על הרכב היא למעשה לא נוחתת על צבע הרכב אלא על שכבת ההגנה העמידה והחומצה ההרסנית שגורמת לפגיעה בצבע לא מצליחה להגיע אליו.

מה עושים במידה וכבר יש לכלוך על הרכב?

במידה וראיתם את צואת הציפורים כבר לאחר שזו התייבשה אל דאגה, בניגוד למצב בו הצואה התייבשה על צבע רכב לא ממוגן בחומר ננו היה עליכם לשפשף היטב עם סמרטוט ולהשקיע כוח פיזי ומאמץ כדי להוריד את השלשלת, לא כך המצב ברכב שחומר הננו מרוח עליו, הצואה לא מצליחה להיתפס על הפח ואם לא נפלה לבד אחרי שהתייבשה אז בעזרת שפריץ קטן של מים או ליטוף של סמרטוט לח היא תרד בקלות.

איך חומר הננו מגן על צבע הרכב מפני קרני השמש?

כמו שכבר ציינו קודם לכן חומר הננו מכיל בתוכו מסנני UV חזקים שעוצרים את קרני השמש מלפגוע בצבע הרכב שלכם, לגרום לדהייתו או אפילו התקלפותו.

יתרונות נוספים שיש לחומר הננו

מסייע לשמור על ניקיון הרכב על ידי כך שלכלוכים רבים פשוט לא יצליחו להיתפס על פח הרכב בזכותו, מסייע לניקוי קל ומהיר יותר עם לכלוכים שבכל זאת הצליחו להתיישב על שכבת ההגנה. ובנוסף, דוחה מים ונוזלים ככה שהשמשות של הרכב גם האחרויות והצדדיות תמיד יהיו חדות למראה ולא מוסתרות מטיפות מים או טל של הבוקר.

כמה זמן חומר הננו מחזיק מעמד?

שכבת ההגנה של חומר הננו איננה מחזיקה לעד, אך אין אפשרות להגיד באופן חד משמעי אחרי כמה זמן היא תרד מהרכב שלכם כיוון ומדובר על שחיקה הנובעת מאופן השימוש, במידה ואתם רוחצים את הרכב שלכם בתדירות גבוה במיוחד אז הרי שהשכבה של חומר הננו צפויה לרדת מהר יותר מאשר אחרים ששותפים את רכבם אחת לחודש... הממוצע הוא חידוש שכבת המגן אחת לחצי שנה עד שמונה חודשים.

את חומר הננו לרכבים ניתן לרכוש אצל משווקים מורשים כגון: http://www.nanoprotection.co.il/ציפוי-ננו-לרכב/
| 13/6/17