מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

רכישת רכב 0 ק"מ: טרנד עולה בענף הליסינג

ענף הרכב בישראל נמצא בשנים האחרונות בצמיחה מרשימה, כאשר מדי שנה עולות מאות אלפי מכוניות חדשות לכבישים, במקביל לעסקאות רבות של רכב משומש. אחד הטרנדים הנפוצים לאחרונה הוא רכב חדש שנמכר דרך חברות הליסינג בפורמט שנקרא רכב חדש עם 0 ק"מ.

| 24/5/17
מתוך קטגוריית פרטי

חברות הליסינג

חברות הליסינג
חברות הליסינג רוכשות רכבים דרך היבואנים במחירים אטרקטיביים ומאפשרים ללקוח הפרטי לרכוש דרך המגרשים במחירים נמוכים משמעותית ממחיר המחירון לרכב חדש על פי יצחק לוי. ההנחות משתנות על פי סוגי הרכבים והמותגים, אבל הן יכולות להגיע לרמות של 30% ומעלה.

הנחה משתלמת

מדובר בהנחה אטרקטיבית למדי עבור הרוכשים, שנהנים מרכב חדש ואיכותי במחיר של רכב משומש. בשנתיים האחרונות יש מגמת עלייה של הטרנד הזה, כאשר על פי פרסומים בכלי התקשורת, בשנת 2016 נרכשו מעל 30 אלף רכבים חדשים בפורמט של "מכונית 0 קילומטר", כאשר המחירים של רכבים דוגמת סובארו אימפרזה, שברולט קרוז, פולקסווגן ג'טה, טויוטה קורולה, טויוטה יאריס, רנו קליאו ופג'ו היו זולים בעשרות אחוזים ממחיר המחירון, בין 10 ל-35 אחוזי הנחה, כתלות בחברת הליסינג ובדגמי הרכבים.

נקודות חשובות טרום הקניה

עם זאת, יש כמה דברים שחשוב להבהיר ולהבין בנושא של רכב חדש 0 ק"מ מחברת ליסינג. חברת הליסינג רוכשת את הרכבים החדשים ומשכנת אותם במגרשים שלה ברכבי הארץ מבלי שהיו יום אחד בשירות הליסינג שלה ומבלי שעלו על הכביש. הערך הממשי של הרכב נשמר, אך בעלות חברת הליסינג נרשמת על הרכב. כלומר, הרוכש הופך לבעלים יד שניה של המכונית, אפילו שמדובר ברכב חדש מהניילונים, כפי שנהוג לומר.

שאלות פופולאריות בנושא הליסינג

אחת השאלות הפופולאריות היא האם יש ירידה בערך הרכב בעקבות העובדה שהוא היה יד ראשונה אצל חברת הליסינג. ובכן, על פי המחירון של יצחק לוי יש להפחית מערכו 14% בלבד. מכיוון שבמרבית המקרים ההנחה עולה על 20% ממחיר המחירון, אפשר לומר שמדובר בעסקה משתלמת מאוד. כלומר, ההורדה והחיסכון של מחיר הרכב (0 ק"מ) עולים על הירידה בשווי הרכב במסגרת הבעלות הראשונה של חברת הליסינג. אגב, לא מן הנמנע שבשנים הקרובות אנחנו נראה כי משקלה של "הבעלות הראשונה" הולך ויורד, בעיקר בשל ההבנה כי חברת הליסינג דואגת לשמור על הרכב במצב מצוין, ללא ידיים נוספות ובתחזוק מקסימלי. כלומר, הרכב החדש מחברת ליסינג הוא אכן רכב חדש מהניילון וזה דבר שלא ניתן להתעלם ממנו.

בקשו שקיפות ואופציה לטרייד אין

חשוב לעבוד מול חברת ליסינג שפועלת בשקיפות מלאה מול לקוחותיה בדבר העבר של הרכב ומספקת הצעות אטרקטיביות לרכישה של מכונית 0 ק"מ. במקביל, מומלץ גם לרכוש את הרכב מחברה שיכולה לספק הצעות איכותיות לטרייד אין עבור אותו רכב בעתיד. גם פעולה זו עשויה להיות מאוד משתלמת עבור הלקוחות, במיוחד כשמדובר בדגמים סחירים ופופולאריים מאוד.

ההערכה בנוגע לטרייד אין

ההערכה היא שבשנים הקרובות אנחנו נראה עלייה מתמשכת בכמות עסקאות של רכבי 0 ק"מ, כחלק מהגידול המתמיד בכמות המכוניות החדשות שעולות על הכבישים ברחבי ישראל. מחפשים רכב חדש? יד ראשונה או שניה? אל תתעלמו מהטרנד הזה שיכול לסדר לכם רכב חדש מהניילונים במחיר של רכב משומש.
| 24/5/17