מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

בחירת מנשא אופניים לרכב

כלי רכב הוא לא תחליף לאופניים וברור וידוע שגם לא להיפך, לכן צריך לדעת לשלב בין ה-2 ולהשתמש בשניהם בדרך המיטבית. אבל איך עושים זאת? באמצעות מנשא אופניים לרכב.

| 24/5/17
מתוך קטגוריית פרטי

בעלי זוגות אופניים שרוצים לשנע את האופניים שלהם ממקום למקום נתקלים בבעיה מאוד מעצבנת. הציוד אותו הם מנסים להכניס למכונית שלהם גדול מדי בכדי להיכנס לתוך המכונית וגם אם יש להם תא מטען גדול מאוד זה מטריח מאוד מציקה כשרוצים לעשות זאת לעתים קרובות. כשיוצאים לטיול בטבע ורוצים להעמיס את האופניים לרכב צריך פתרון אחר והפתרון הזה בא בצורה של מנשאי לאופניים איכותיים.

סוגי המנשאים הקיימים

קיימים סוגים שונים של מנשאי אופניים. ישנו מנשא המתחבר לוו גרירה, אך הוא מתאים לאלו שיש להם וו גרירה מלכתחילה ולכן לא נרחיב עליו במאמר זה. עם זאת, 2 המנשאים שללא ספק הפופולריים ביותר הם מנשא האופניים לגגון ומנשא המתחבר לחלק האחורי של המכונית. מנשאי אופניים אלו הם איכותיים וטובים אך לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות הייחודיים לו.

מנשאים לגג

מנשא אופניים לגג הרכב הוא מנשא אשר מצריך מכם מוצר נוסף שימושי מבין מגון האביזרים לרכב. אביזר זה נקרא גגון לרכב. מדובר במתקן שמתחבר לגג של המכונית ומאפשר להעמיס עליו ציוד גדול וכבד ואף מתקנים מסוימים כמו תא חפצים וכמובן מנשא אופניים.

יתרונות וחסרונות

מנשא האופניים אשר מתחבר לגג המכונית הוא איכותי ובטיחותי והוא מאפשר העמסה קלה מאוד ובכך יש יתרון אדיר, אך יש לקחת בחשבון שהוא מוסיף גובה רב למכונית וזה עלול להפריע במיוחד כשנכנסים לחניונים במידה והאופניים מוטענים עליו. בנוסף לכך, בגלל שהמנשא משנה את צורתו של הרכב הוא מגדיל את צריכת הדלק.
עם זאת, המתקנים האלו מאוד מומלצים והם עושים חיים קלים ונוחים לרוכבי האופניים. על המתקנים השונים אפשר להעמיס זוג אופניים אחד, שניים ואפילו שלושה.

מנשאים לחלק אחורי

המנשא האחורי הוא מנשא אשר מתחבר לתא המטען האחורי. מנשאים שונים מתאימים לצורות שונות של מכוניות ולכן צריך להתייעץ מראש איזה מנשא מתאים לכלי הרכב שלכם. המנשאים האלו גם מאוד נוחים למעט מקרים בהם אתם פוחתים את תא המטען. עם זאת, גם במקרים כאלו יש מנשאים חדישים שמציגים רעיונות מקוריים ויצירתיים לעקיפת הבעיה.

מהם החסרונות וכיצד מתגברים עליהם?

החיסרון הבולט למנשא האחורי הוא העובדה שהאופניים או המנשא עצמו מסתירים את לוחית הרישוי והפנסים. על מנת לא לעבור על חוקי המדינה וכמובן לשמור על הבטיחות חשוב להתקין פנסים ולוחית רישוי חלופיים שיהיו ניתנים לקריאה ללא הפרעה.

סיכום

כפי שכבר הבנתם, 2 המנשאים הם טובים אך כשנכנסים לעומק מבינים שבסופו של דבר יש רק אחד שמתאים בשבילכם. אין תשובה חד משמעית עבורכם כי היא בהתאם לצרכיכם והנוחות שלכם, אז עשו באופן אישי את הבדיקה המעמיקה לפני הרכישה וללא ספק שתהיו מרוצים.
| 24/5/17