מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

בעיות נפוצות בגיר אוטומטי

הגיר האוטומטי הוא הגיר הפופולארי ביותר לרכב כיום. הלכך, מוטב כי כל נהג יכיר את הבעיות הנפוצות בגיר זה לשם מניעת תקלות ושמירה על תקינות הגיר.

| 14/5/17
מתוך קטגוריית פרטי

אט אט נעלם לו הגיר הידני

אט אט נעלם לו הגיר הידני
בעבר כול המכוניות היו מבוססות על גיר ידני אך כיום נדיר מאוד למצוא רכב חדש שהוא לא מורכב מגיר אוטומטי. תיבת ההילוכים מעולם לא הייתה פשוטה יותר עם גיר נוח שמעביר את ההילוכים בצורה חלקה בלי שהנהג מרגיש. בעבר היו טענות לגבי צריכת הדלק של מכוניות אוטומטיות אך עם התפתחות הטכנולוגיה והתעשייה, צריכת הדלק בין רכבים ידניים לרכבים אוטומטים היא כמעט אותו הדבר כאשר הפער קטן מאוד ובחלק מהמקרים כבר לא קיים. אך בכל דבר טוב יש גם בעיות והן לא פוסחות גם על גיר אוטומטי, לכן חשוב להכיר את הבעיות הנפוצות ביותר ולדעת מה עומד מאחוריהם וחשוב מכך, כיצד לפתור אותן. להלן הבעיות הנפוצות בגיר אוטומטי לרכב:

הילוך לא משתלב

אחת הבעיות הנפוצות ברכבים עם גיר אוטומטי היא שההילוך לא משתלב. לפעמים אנו לא מצליחים לשלב את ההילוך מהילוך ה"חנייה" מה שיכול לעצבן אותנו כהוגן בעיקר כאשר אנחנו ממהרים. בעיה זו קורת בגלל שנוזל ההילוכים נמוך מאוד והרכיב החשמלי אינו מאפשר לשלוט בתמסורת. במקרים רבים הרכב "מסרב" להעביר הילוך תוך כדי נסיעה מה שמלווה ברעשים מלחיצים שמהפחד מונעים מכם להגביר מהירות למרות שצריך. גם הבעיה היא בנוזל התמסורת שמסרב להעביר את ההילוכים בצורה החלקה שאנחנו רגילים אליה מה שמצריך בדיקה במוסך.

בעיה בתמסורת

בעיה בתמסורת יכולה להתבטא גם בקולות מוזרים שיוצאים מהרכב. הקולות יכולים להיות דומים לזמזום או אפילו למין יללה, קול גבוה מאוד ולא נעים לאוזן. חלק מהמכוניות מגיבות בצורה הזו לנוזל תמסורת נמוך או בעייתי מה שמשתנה בין הדגמים השונים בעולם הרכב אך בכל מקרה חשוב לטפל בבעיה במהירות.

דליפת נוזל הילוכים

דליפת נוזל הילוכים היא ככל הנראה אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעולם הרכב, גם לגבי גיר אוטומטי. בגלל דליפת נוזל ההילוכים התמסורת יכולה להישבר מה שמצריך טיפול מקיף יותר. נוזל תיבת ההילוכים הוא הדם של התמסורת כיוון שהוא זה שמשמן אותה ופועל כנוזל הידראולי תוך כדי ניקיון שלה. בלי אוו נול או ברמות נמוכות שלו המנוע עלול להפסיק לעבוד.

טלטול ורעידות ברכב

במכוניות ידניות, במידה והמכונית נוסעת ברעדים מחשידים או אפילו בטלטולים, יש לה בעיה בהילוכים. בעיה זו יכולה להיות מלווה בהרגשה של שחיקה בהעברת ההילוכים ומחייבת בדיקה מיידית כיוון שבעת נסיעה מצב זה יכול להיות מסוכן. כאשר מדובר על גיר אוטומטי, הסימן שתראו הוא התמהמהות במעבר ההילוך או כמו בהילוכים הידניים, תחושת שחיקה וצרימה בהעברה.

כיצד למנוע את שחיקת הגיר

הגיר האוטומטי כמו כל חלק אחר באוטו נשחק עם הזמן וחלק מהבעיות כלל לא קשורות בנו, הנהגים. מומלץ לנסוע רגוע ולהבין את הרכב, הקשבה על הרעש שהרכב מוציא ובחינה של לוח המחוונים בכל עת יכולה לעזור באריכות החיים שלו. גיר אוטומטי אמנם משלב את ההילוך לבד אך חשוב להבין מתי ההילוך משתלב ולא להעמיס על הילוך מסוים זמן רב בלחיצה על הגז.

נדלקה נורה? בררו מיד מה הבעיה

אחת הבעיות הנפוצות אצל נהגים בישראל היא התעלמות. הנהג הממוצע חושב שהכול תמיד יהיה בסדר ויש לו זמן להכול, אך כאשר נדלקת נורה ברכב, זה הזמן לבדוק מה באמת קורה שם מתחת למכסה המנוע. אמנם נורות שהן אינן בצבע אדום לא מתריעות על מקרה חירום מיידי אך חובה לבדוק במהרה מה הבעיה כדי שלא נגרום לעוד נזק. גיר אוטומטי עולה כסף רב ולא כדאי להיות חכמים בדיעבד. אם אתם מריחים ריח שרוף בזמן הנסיעה, הגיר מתחיל לקרטע, העברת ההילוכים נעשית בדרך קשה מהרגיל, זה הזמן לבקר במוסך.
| 14/5/17