מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

סוגי רכבים משפחתיים מומלצים

אין ספק כי כיום ניתן לראות בכבישי ישראל מגוון רכב של רכבים משפחתיים, אך כיצד בוחרים רכב משפחתי שיענה על כל צורכי המשפחה.

מערכת קמ"ש | 27/4/17
מתוך קטגוריית פרטי

בשנים האחרונות, חווינו בישראל שבירה של שיא מכירות כלי רכב פרטיים. לראשונה נמכרו בישראל למעלה מרבע מיליון מכוניות חדשות. מרביתן מכוניות משפחתיות אשר מתאימות ל-5 נוסעים ויכולות לשמש משפחות לנסיעות קצרות וארוכות.

מדוע נמכרים יותר כלי רכב בישראל?

השיא במכירות כלי רכב נשבר, הן בגלל שכיום הרבה יותר קל לרכוש כלי רכב חדש, בזכות תנאים שמציעות חברות ליסינג והן בגלל שלצערנו, אין לישראלים אלטרנטיבות נוחות יותר לתחבורה, כמו למשל תחבורה ציבורית. כאמור, מרבית כלי הרכב החדשים אשר עולים על הכביש, הם רכבי משפחה, הבולטים שבהם הן מכונית טיוטה קורולה היפאנית אשר נחשבת למשפחתית המובילה כיום, יונדאי אלנטרה הקוריאנית וכן פורד פוקס הגרמנית.

בחלק הבא של המאמר נציג את כל אחד מהדגמים על פי המפרט שלהן, כך יהיה ניתן לראות מי מבין המכוניות עדיפה.

טיוטה קורולה – היפאנית הפופולארית ביותר בישראל

מכונית טויוטה קורולה כוללת מפרט מרשים אשר הפך אותה עם הזמן לאחד מכלי הרכב המשפחתיים האהובים ביותר על הישראלים.

צריכת הדלק של הרכב הוא 17.85 ליטר לק"מ, תאוצה של 11.1 שניות מאפס למאה, הספק של 132 כ"ס. מבחינת זיהום אוויר, הרי שהרכב נמצא באמצע מבחינת סקלת הזיהום. הרכב כולל מערכות בטיחות מתקדמות, כגון, 7 כריות אוויר, בקרת סטייה, זיהוי כלי רכב והולכי רגל, בקרת שיוט אדפטיבית, מצלמת רוורס, חיישני חגורות בטיחות. כמו כן, הרכב כולל אבזור מולטימדיה מתקדם, הן עבור הנהג והן עבור יושבים במושב האחורי.

ניתן למצוא בסוכנויות הרכב דגמים שונים של טיוטה קורולה במחירם משתנים. הדגמים נבדלים בגודל המנוע וכן במפרט של הרכב.

יונדאי אלנטרה – הקוריאנית שכבשה את ישראל

יונדאי אלנטרה (מוכרת גם בתור I35), נחשבת מזה זמן רב, לאחד מדגמי יונדאי הפופולאריים ביותר, לצד I20, שנחשב רכב של זוגות צעירים. ההבדל בין שני הדגמים הוא בגודל, יונדאי אלנטרה הוא הרבה יותר גדול ומרווח, עם תא מטען גדול יותר, לעומת I20, שהוא רכב צר וקטן, אשר יכול להתאים לזוג צעיר בלי או עם ילד אחד.

המפרט של יונדאי כולל מערכות בטיחות ברמה גבוהה, החל ממערכות ניווט, מצלמת נסיעה לאחור, בורר מצבי נהיגה, מערכות מובילאיי. כמו כן, הרכב כולל מערכת בקרת אקלים שמאפשרת לווסת את הטמפרטורה ברכב בצורה נוחה תוך כדי שמירה על איכות הסביבה וניטור ריחות לא נעימים. דגמי יונדאי אלנטרה מגיע עם מנוע של 1.6 כוח סוס, הגה כוח, תאוצה של 11 שניות מאפס למאה, ותצרוכת דלק של 8.8 ליטר לק"מ.

פורד פוקוס – מעולם ההייטק למשפחה

פורד פוקוס מוכר לישראלים בתור כלי רכב של הייטקסטים שכן חברות הייטק רבות חוכרות רכב זה עבור העובדים שלהם. עם השנים, הוא הפך לכלי רכב משפחתי פופולארי.

הרכב כולל מערכות בטיחות מתקדמות, כוללת מערכות ניטור ובלימה מיוחדות. יכולת האצה של 9.4 שניות מאפס למאה, צריכת דלק של 16 ליטר לק"מ בנסיעה משולבת. ניתן למצוא דגמים עם מנוע של 1.6 ו-2 כוח סוס.
מערכת קמ"ש | 27/4/17