מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מכוניות היברידיות – פתרון כלכלי וידידותי

נמאס לכם לשלם סכומי עתק לרכישת רכב בישראל, מחפשים פתרון עם עלויות נוחות יותר? הטבות המס לרכישת מכוניות היברידיות בישראל הופכות את הרכישה למשתלמת כלכלית וסביבתית.

| 23/4/17
מתוך קטגוריית פרטי

רכבים היברידיים- הדבר הבא

רכבים היברידיים- הדבר הבא
בשנים האחרונות בארץ ובעיקר בעולם המכוניות ההיברידיות השונות זוכות להצלחה גדולה בכל הנוגע לתחום הרכבים "הירוקים", זאת מכיוון שהן מקנות למשתמשים את חווית הנסיעה הקרובה ביותר לנסיעה במכונית בעלת הנעה מסורתית.

מה זה בדיוק רכב היברידי?

מכוניות היברידיות הן אמנם יצור כלאיים, לא בדיוק חשמלית ולא בדיוק מנוע שריפה פנימית, אבל היא מאפשרת לכם להגיע לקו השווה בין הרצון לשמור על איכות הסביבה ובין הרצון ליהנות מחוויית הנהיגה. בנוסף לכך, גם מכוניות אלו זוכות בהטבת מס משמעותית על פי דיני המס בישראל במטרה לפתות אתכם לרכוש מכונית שכזו ולשמור על איכות הסביבה בארצנו הקטנה.

דגמים המותאמים לצרכים שונים

בשוק המכוניות ההיברידיות הישראלי ניתן למצוא דגמים שמתאימים לסוגי הצרכנים השונים – הקומפקטיות, המשפחתיות, המנהלים והיוקרתיות, כאשר בכל הקשור למנוע הרכב, מכוניות היברידיות מתחלקות לשני סוגים מרכזיים:
1. הסוג הראשון 'מקביליות' מתייחס למכונית בעלת שני מנועים, אחד מונע על-ידי בנזין, או דיזל והשני הוא מנוע חשמלי. המנוע החשמלי עובד באופן אוטומטי מהרגע שהתנענו וממשיך לפעול באופן עצמאי עד אשר מגיעים להספקים גבוהים יותר שם נכנס המנוע השני לפעולה.
2. הסוג השני 'טוריות' מופעל על-ידי מנוע חשמלי בלבד ואילו המנוע השני שמופעל על-ידי בנזין/דיזל מיועד רק בכדי לטעון את הסוללה החשמלית של אותו מנוע במידה ומתעורר לכך צורך (בנסיעות קצרות בדרך-כלל מספיקה טעינה משקע בלבד).

חסכון גם בדלק

ממשלת ישראל החליטה להעביר תקצוב נכבד לנושא השמירה על איכות הסביבה וחלק מאותו תקציב מופנה לתגמול אנשים שרוכשים מכוניות ידידותיות לסביבה. מלבד חסכון מכובד במעמד הרכישה, מכוניות היברידיות חוסכות לכם כסף גם בצריכת הדלק. הציבור בישראל אינו מודע לאופציה המשתלמת הזו של רכישת מכונית היברידית. במדינה שבה המס על כלי רכב הוא עצום ומחיר הדלק רק עולה ועולה, כל אפשרות לחיסכון בנוגע התעבורה צריכה להשפיע על השיקולים שלנו.

שמירה על הסביבה

בעשורים האחרונים חלה מהפכה בתפיסה שלנו את המחויבות של המין האנושי לסביבה וגם לגוף האנושי. במקום לחשוב בצורה ראוותנית ובזבזנית, אנו מתחילים לחשוב בכיוון של חיסכון ותפעול נכון וחכם. משוער, כי מהאנרגיה הרבה שמתכלית בתהליך ההנעה של הרכב, רק כאחוז מוקדש להנעת הנהג. השאר מתבזבז על דברים כמו הנעת הרכב הכבד עצמו וגם פשוט מתפוגג כחום.

כלי רכב אידאלי לישראלי

נסכם ונאמר כי מכוניות היברידיות נחשבות כיום לכלי הרכב האידיאלי ביותר בנמצא לשמירה על הסביבה - הן מתפקדות בצורה מצוינת ובהחלט שוות רכישה, במיוחד לצרכן הישראלי. מלבד הטבות המס על מכוניות היברידיות המוענקות על פי דיני המיסים בישראל תזכו גם לשקט נפשי על כך שאתם מסייעים בשמירה על סביבה נקייה יותר.
| 23/4/17