מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מה בודקים בטסט לרכב?

בדיקת טסט לרכב נועדה כדי לוודא שכל רכב הנוסע בכבישי הארץ יהיה כשיר וגם בטיחותי. אם יש לכם רכב, גם לכם חשוב לדעת מה בעצם בודקים במהלכו ואיך מתכוננים לכך נכון.

| 19/4/17
מתוך קטגוריית פרטי

בדיקה אחת לשנה

בדיקה אחת לשנה
לפני שנפרט מה בודקים בטסט לרכב ראוי לומר שאין מדובר בבדיקה חד פעמית. לאמיתו של דבר, מדובר במבחן שאותו עורכים מדי שנה בשנה (פעם אחת בשנה כאשר לא מדובר ברכב מאוד ישן וברכב ישן – התדירות של הטסט עולה). את הטסט יש לבצע במכון מורשה שיכול לבצע את כל הבדיקות הנדרשות. תנאי מקדים לביצוע הטסט הינו תשלום אגרה – אגרת הרישוי. את האגרה ניתן לשלם לא רק בבנק הדואר אל גם דרך האינטרנט ובכרטיס אשראי. טיפ חשוב - במידה וידוע על ליקויים – ניתן לתקנם לפני ביצוע הבדיקה. אחרת, יהיה צורך לבצע בדיקה נוספת לאחר התיקונים.

תאורה

כדי שהרכב יורשה לנסוע בחופשיות בכבישי ארצנו, צריכים כל אמצעי התאורה להיות שלמים ותקינים. אורות קדמיים? אורות רוורס? אורות בלימה? מכיוון שכל הפנסים של הרכב צריכים להיות תקינים זהו חלק חשוב מכל טסט לרכב. אורות רגילים תקינים? אורות גבוהים? כל נורות הרכב מהבהבים כנדרש לצורך התראה על תקלה במידת הצורך? רק אם הכל נמצא תקין – הרכב יעבור בשלום את הטסט. החליפו מראש נורות שרופות – אחרת הרכב לא יעבור טסט.

בודקים את הצמיגים

מה עוד בודקים? מלבד הפנסים מטבע הדברים, טסט לרכב כולל גם בדיקה של הצמיגים. מדוע זה חשוב כל כך? מכיוון שרכב ללא צמיגים תקינים עשוי בקלות להחליק כאשר הכביש רטוב. בנוסף, אם הצמיגים בלויים או סדוקים, יש בכך כדי להשפיע על מרחק הבלימה. צמיגים לא תקינים חייבים להחליף וזה כולל לא רק את ארבעת הצמיגים אלא גם את הצמיג הרזרבי, שאמור לסייע במידה ונוצר נקר.

שורה של בדיקות

מה עוד נבדק במהלך הטסט? ישנה שורה שלימה של בדיקות שכל רכב חייב לעבור. למשל, בודקים שכל המראות תקינות, ללא שבר או סדק. בודקים שהמגבים תקינים, כדי שכל נסיעה בחורף תעבור בשלום. בודקים שכל רכב מצויד באביזרים כגון ג'ק, אפוד בעל צבע זוהר, משולש אזהרה שישמש כאשר הרכב עומד בשל תקלה. בודקים גם שאין חריגות זיהום אוויר ואת תקינות הבלמים.

כדאי להתכונן מראש

כעת, כאשר ברור מה בודקים בטסט לרכב, גם אתם יכולים להתכונן כראוי. מה כדאי לעשות? למשל, הביטו בצמיגים וראו שאינם שחוקים. הביטו גם בכל הפנסים וראו שהם עובדים וכי הם מפיצים אור במידה מספקת. ההכנה הטובה ביותר תהיה להיעזר בבדיקה מקצועית כהכנה לקראת הטסט. בדיקה זו אמנם כרוכה בתשלום כספי, אך היא עשויה למנוע מאיתנו לבזבז לנו זמן וכסף על ביצוע טסט חוזר והיא אף עשויה להצביע על ליקויים שונים ברכב מעבר לבדיקות אשר מתבצעות במכוני הבדיקה.
| 19/4/17