מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ציוד לאופנועים ולרכבי שטח כבדים מאוד

אוהבים לכבוש את הדיונות עם האופנוע? נהנים לראות את רכב השטח הכבד שלכם מתלכלך בבוץ בסיומו של יום רכיבה בטבע? אם עניתם "כן", הכתבה הזו היא בדיוק בשבילכם. למדו כיצד תוכלו לשדרג את חוויית השטח שלכם עם ציוד איכותי ומתקדם.

| 5/4/17
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

למה בכלל צריך ציוד נלווה מיוחד לרכיבה בשטח?

למה בכלל צריך ציוד נלווה מיוחד לרכיבה בשטח?
למה בכלל צריך ציוד נלווה מיוחד לרכיבה בשטח?
מטבע הדברים, נהיגה במרחב עירוני אינה דומה לנהיגה במרחב טבעי. במקום דרכים סלולות וכבישי אספלט מיושרים, ישנה אדמה סלעית או בוצית שהופכת את הנהיגה למאתגרת עוד יותר. חובבי הנסיעה בדיונות מתמודדים עם אתגר גדול לא פחות – כמות עצומה של חול שאינה מהווה קרקע יציבה כלל וכלל.

ציוד לאופנועים בתוך העיר

הציוד שמשמש את האופנוענים וחובבי השטח בתוך העיר, שונה במהותו מהאביזרים הנלווים לשטח: המיגון צריך להיות איכותי יותר, שכן המפגעים רבים ואולי אף מסוכנים יותר; הביגוד חייב להיות עמיד במיוחד, כי לתנאי מזג האוויר חוקים משלהם. במילים אחרות, אל תצאו לרכוב בשטח לפני שתצטיידו כמו שצריך. כך תובטח לכם נהיגה חלקה ובטוחה בתנאים בלתי צפויים.

איזה ציוד צריך מי שרוצה לנסוע בשטח, בבוץ או בדיונות?

משקפי אבק – הגנו על העיניים שלכם מפני אבק, חול או בוץ.ביגוד שטח – אל תתפשרו על בד נושם ומאוורר יותר, כיסים עמידים במים, מבנה ארגונומי ושאר יתרונות שיש רק בביגוד המיועד לשטח.
מיגון שטח – מגני ברכיים (קשים או רכים), חגורות גב, חליפות לחץ, מגני צוואר ועוד.
מגפי שטח – תפרים כפולים, קליפסים מחוזקים וחיזוקים פנימיים מחומרי גלם עמידים במיוחד.
חבילות שטח – חנויות רבות מציעות חבילות ציוד שלמות לשטח, הכוללות את כל הדרוש לרכיבה בדרכים לא סלולות.

היכן ניתן למצוא ציוד לאופנועים ולרכבי שטח כבדים מאוד?

ברחבי הארץ פרוסות חנויות רבות המתמחות בציוד לרכיבה בשטח. יש לציין כי חלקן מתמחות בציוד עבור סוג מסוים של כלי שטח. כך יכול להיווצר המצב בו ציוד לאופנועים בר"ג יהיה ברמה גבוה ביחס לחנויות אופנועים אחרות וציוד לרייזרים בהרצליה יהיה ברמה הגבוהה ביותר בשוק. בין שברשותכם אופנוע שטח ובין שברשותכם רכב שטח כבד מאוד, חשוב שתלכו להצטייד בחנויות אלו. ההיצע הקיים בהן עבור רוכבי השטח הוא גדול יותר, וניתן גם לקבל בחנויות טיפים והמלצות מדויקות מצוות שחי ונושם את השטח. ברגע שתבחרו את החנות שבה תרצו לרכוש ציוד, מומלץ לתאר לצוות את תנאי השטח שבהם אתם מתכוונים לרכוב – כך הוא יוכל לתת לכם מענה אישי ולהציע חבילת אביזרים שתוכיח את עצמה ברגע האמת.

למי הציוד הנלווה מתאים?

ציוד לרכיבה בשטח מיועד לכל מי שנהיגה בתנאי שטח עושה לו את זה. כל מי שלא יכול לוותר על החול, הבוץ, העליות, הירידות, הקפיצות ובואו נודה בזה – גם החילוצים כששוקעים בבוץ. בקיצור, כל הריגושים שאי אפשר למצוא בדרכים סלולות ואורבניות. הציוד הנלווה מתאים לבעלי אופנועי שטח או רכבי שטח כבדים במיוחד, שרוצים ליהנות מהחוויה ברמה הכי גבוהה שיש. אפשר לומר שאם בזמן קריאת הכתבה כבר דמיינתם את עצמכם בשטח, הציוד הנלווה מתאים לכם!
| 5/4/17