מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

משאית מנוף להובלות

אתם לקראת מעבר דירה? לקראת הובלה וגרים בבניין עם מעלית צרה? יש פתרון! במאמר הבא נראה כמה משאית מנוף יכולה לעזור במקרים אלו ולייעל את ההובלה עבורכם.

| 5/4/17
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

תחום ההובלות

תחום ההובלות
במרבית המקרים, ביצוע של תהליך הובלה הוא לא משימה מסובכת כל כך. בכדי לבצע הובלה נדרשת אריזה של חפצים שונים, ושרירים חסונים של אנשי הובלות המרימים את הארגזים, מכשירי החשמל והרהיטים השונים דרך חדר המדרגות והמעלית אל משאית ההובלות – ולאחר מכן התהליך ההפוך בכתובת אליה הלקוח עובר. תהליך זה מוכר לכולנו היטב, אבל צריך להבין גם מה קורה כשלא הכל עובד כמתוכנן, ויש צורך במשאית מנוף.

הצורך במנוף

מצבים בהם יש צורך במשאית מנוף רלוונטיים בעיקר כאשר ישנו אתגר פיזי כזה או אחר המקשה על ההובלה דרך חדר המדרגות והמעלית. כך, לדוגמה, מדובר בהובלות שיכולות להיות רלוונטיות בבניין גבוה ללא מעלית, או כאשר חדר המדרגות צר במיוחד, או בכלל כאשר ישנם רהיטים ומרכיבים שונים וגדולים שלא ניתן לפרק – כמו פסנתר. במצבים כאלה, יש צורך בהובלה בטוחה וחלקה דרך החלון ישירות אל משאית ההובלה, כאשר הכלי המשמש לשם כך הוא משאית עליה מורכב מנוף מיוחד. מה הייחודיות של משאית מנוף ומי רשאי לנהוג עליה?

מהי משאית המנוף?

משאית מנוף היא כלי רכב שכפי שאתם בוודאי מבינים משלב בין בסיס גדול וחזק של כלי רכב מסוג משאית, לבין מנוף דינמי שיכול להגיע לגובה רב ולהרים משקלים כבדים למדי. למעשה, מדובר בסוג מיוחד של מנוף ולא בעגורנים הגדולים שאנחנו מכירים היטב מאתרי בנייה גדולים – אלה הם כלים נפרדים וההכשרה הנדרשת עבורם היא אחרת. משאית המנוף היא כלי המשמש אותנו עבור הובלה של משקלים גבוהים בגבהים גבוהים, ובתצורה דינמית שלא מצריכה התקנה נרחבת של המנוף אלא פשוט קיבוע של המשאית לקרקע ותחילת עבודה בטוחה. בכך, היא ייחודית ממשאיות רגילות וממנופים רגילים גם יחד.

מי נוהג על המשאית?

בכדי לנהוג על משאית מנוף להובלות, נדרשת מקצועיות ספציפית הן בנהיגה על המשאית עצמה והן בהפעלת המנוף. משום כך, ההכשרה הזאת רלוונטית בעיקר עבור אנשים בעלי רישיון משאית בתוקף, כאשר עוברים הכשרה ספציפית הנוגעת להפעלת המנוף, לפיזיקה של המנגנון ולנהלי הבטיחות הרבים הנוגעים לעבודה איתו – וכך מקבלים את ההיתר להפעלת המנוף. ההכשרה עוברת במסגרת קורס המאושר על ידי משרד הכלכלה, והיא בדרך כלל בהיקף של כמה עשרות שעות תיאורטיות ומעשיות, עד להוצאת ההיתר ועד שניתן להתחיל לעבוד בנהיגה ובהפעלה של משאיות מנוף המשמשות להובלות.

הנהיגה במשאית עם המנוף

מי שאוהב כלי רכב חזקים ואתגרים מקצועיים שכאלה, ומעוניין גם להפיק מכך לא מעט רווח כמקצוע – בהחלט יכול לבדוק אפשרויות של הוצאת רישיון משאית והיתר הפעלת משאית מנוף. חברות הובלות שונות, וכן חברות אחרות שיש להן צורך בכך, מחפשות נהגים ומפעילים מקצועיים – והדבר בהחלט יכול להיות רלוונטי עבורכם.
| 5/4/17