מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

רכב תפעולי לעסק

רכב תפעולי לעסק הוא דמות חדשה למדי בנוף התעשייתי, אך הוא הולך וכובש במהירות מקום נכבד בענפי תעשייה שונים ומגוונים כשיתרונותיו הרבים הופכים אותו לבחירה המועדפת על רבים. מהן האפשרויות העומדות בפניכם בבואכם לחפש רכב תפעולי? על כך בכתבה הבאה.

מערכת קמ"ש | 30/1/17
מתוך קטגוריית קמש לעסקים

הרכב התפעולי קל לתפעול ומחירו היחסי נמוך. יתרונותיו הבולטים הופכים אותו לפופולארי בקשת תחומים נרחבת בעולם התעשייתי לגווניו השונים, והוא משמש, במקרים רבים, כתחליף הולם לטרקטורונים ולאמצעי תחבורה קלים דומים.

רכב תפעולי, אשר עשוי להתבסס על בנזין או על מנוע חשמלי, יוגדר כרכב תפעולי על פי הקריטריונים של משרד התחבורה, הוא מוגבל לתנועה בתוך שטח תפעולי בלבד והוא נחשב לפופולארי בתחומי הפנאי, האחזקה, התיירות, החקלאות ועוד. על גבי הרכב ניתן להתקין בקלות ארגזי שירות המתאימים לאחסון הציוד של אנשי ניקיון ותחזוקה, של בעלי מקצוע שונים כמו חשמלאים, של חדרניות בבתי מלון, של צוותי תחזוקה בבתי חולים ועוד.

רכב תפעולי חשמלי

שני הסוגים הדומיננטיים בשוק הרכב התפעולי הם, כאמור, רכבים תפעוליים מבוססי בנזין ורכבים תפעוליים חשמליים. לרכב תפעולי מבוסס בנזין היכולת לנוע ללא הגבלת טווח במידה והוא מתודלק כיאות, אך הוא מרעיש, מזהם את הסביבה, יקר יחסית ודורש תחזוקה מורכבת יותר.

היות וכך, כיום, רכב תפעולי חשמלי נחשב לאלטרנטיבה המועדפת על פני רכב תפעולי מבוסס בנזין וזאת כיון שהוא שקט יותר, ידידותי יותר לסביבה וזול יותר בפן התפעולי.

המערכת המרכיבה את הרכב התפעולי החשמלי מורכבת הרבה פחות ומבוססת על מספר חלקים מרכזיים, בעוד רכב תפעולי מבוסס בנזין נשען על מערכת מורכבת ומסועפת שתחזוקתה מורכבת יותר.

שימושים נוספים לרכב תפעולי

הפשטות הבולטת של הרכבים התפעוליים וחוויית השימוש הנוחה שהם מספקים היוו את המצע לשלל שיפורים והתאמות שהרחיבו את קשת השימושים האפשריים ברכב התפעולי. בין היתר, כיום ישנם רכבים תפעוליים שביכולתם לשאת משאות כבדים במיוחד, רכבים תפעוליים המתפקדים על תקן של אמבולנסים, רכבים תפעוליים שהוסבו לשימוש בשטחים חקלאיים, רכבים תפעוליים המצוידים במשטחי הטענה ארוכים ועוד.

הצלחתם המרובה של הרכבים התפעוליים גם בתחומי היעד החדשים הובילה לכך שכיום מיוצרים רכבים תפעוליים מיוחדים המיועדים למטרות ספציפיות, כמו רכבים תפעוליים המיועדים באופן רשמי לשימוש בתחומי החקלאות אשר מצוידים בגלגלים מסיביים יותר ובמנוע עוצמתי יותר. במקביל, מיוצרים כיום דגמים בעלי קיבולת גבוהה מהממוצע אשר מתאימים לניוד נוסעים רבים יחסית, כך שניתן להזמין דגמים המהווים סוג של אוטובוס תפעולי לכל דבר. דוגמאות לשימושים חדשניים נוספים ברכבי תפעול הם רכבי ביטחון לרבות רכבים תפעוליים בשימוש משטרתי, מזנונים ניידים, רכבי כיבוי אש, רכבים לחלוקת מזון ורכבים לשימושים ייעודיים נוספים, המתאפשרים הודות לגמישותו המרשימה של הרכב התפעולי המאפשרת לו להתאים עצמו לכל מטרה ולכל צורך, בהתאם לצרכיו, ליצירתיותו וליכולותיו של המשתמש העתידי.
מערכת קמ"ש | 30/1/17