מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

יבוא רכבים לישראל – האפשרויות הבולטות

כל נושא התעבורה בארץ הינו יקר באופן דיס-פרופורציונאלי ביחס למדינות אחרות בעולם. במצב זה, האפשרות של יבוא רכב הפכה לאופציה מושכת – איך ניתן לעשות זאת בצורה משתלמת ונכונה? לפניכם סיקור מיוחד בנושא.

| 23/1/17
מתוך קטגוריית פרטי

נושא התעבורה כהכנסה עיקרית למדינה

נושא התעבורה כהכנסה עיקרית למדינה
ראשית, כדאי שנשים את הדברים כפי שהם על השולחן ולמי שעדיין זה לא כל כך ברור, אז רצוי שיפנים בהקדם ויבין כי הפרה החולבת העיקרית במדינתנו היא נושא התעבורה. המס כיום על רכבים בארץ הינו קרוב ל-100 אחוזים ומחירי הדלק בימים אלה רק עולים ועולים. אז מה עושים? מייבאים!

מה כולל יבוא רכב

במרבית המקרים, יבוא אישי של רכב הינו אופציה זולה יחסית, גם אחרי תשלום של כל המיסים הנלווים, הכוללים בין היתר גם מס יבוא אישי וכן הפרוצדורה הנדרשת במכס הייבוא לישראל וכו'. עם זאת, ההליך הבירוקרטי של הייבוא הינו מייגע באופן קיצוני ובשל כך רוכשים רבים מעדיפים לשלם סכומים גבוהים בהרבה בכדי לרכוש את הרכבים ללא הליך הייבוא האישי. אבל עדיין ישנה תקווה, ייבוא של כלי תחבורה 'ירוקים' חוסך לכם תשלום מיסים באופן משמעותי.

יבוא רכב "ירוק"

מביני דבר אומרים כי רכבים ירוקים הם בעצם העתיד של תעשיית הרכב, כל זאת בזמן שמחירי הנפט ממשיכים לעלות ולא נראה כי תושג יציבות באזור המזרח התיכון בקרוב. מלבד זאת, עלתה גם המודעות החברתית לנושאים של שמירה על איכות הסביבה וכדומה.

כלי תחבורה ירוקים הם התחלתו של הפתרון – הם חסכוניים בדלק ומזהמים הרבה פחות מאשר כאלו 'רגילים'. הסוג המצליח ביותר של הוא הסוג ההיברידי שמשלב בין מנוע בעירה פנימית למנוע חשמלי. חלוקת העבודה ביניהם משתנה לפי תכנון מראש, אבל בסך-הכול התוצאה דומה. אט אט מתחילים לחדור לארצנו גם רכבים בעלי הנעה חשמלית מלאה. עדיין לא ידוע עד כמה יצליחו בשוק, אך בדומה למכוניות ההיברידיות, גם עליהן תזכו להנחה משמעותית במיסים. בייבוא של כזה אתם חוסכים פעמיים, גם במחיר הרכישה וגם חיסכון משמעותי בדלק.

יבוא מסוכנות

אנשים אשר כבר מתכננים לייבא רכב מחו"ל, מייבאים לרוב רכבי יוקרה. כשמדובר בכלי תחבורה מסוג שכזה, עדיף לפנות כבר לסוכנות פרטית בכדי שתחסוך את הטרחה הזו עבורכם. ייבוא של רכבי יוקרה נהיה נפוץ יותר בשנים האחרונות וישנן לא מעט סוכנויות שישמחו לסייע לכם להשיג את אותם במחיר נורמלי (יחסית, כן?). עם זאת, שימו לב כי הביטוח על רכבי יוקרה בארץ הינו גבוה יחסית ולכן יש להכניס גם זאת לשקלול הכללי שלכם במידה ואתם מעוניינים לייבא אותם יוקרתי באופן אישי.

יבוא רכב משומש

כיום אין הגבלה לייבא רק רכבים חדשים מהניילון - לפי התקנות ניתן לייבא גם כאלה שגילם עד שנתיים. במידה ואתם יודעים כי מדובר בייבוא ממקור מוסמך, כדאי לכם לשקול את האפשרות הזו. רכב שגילו שנתיים יעלה בהרבה פחות מאשר כזה שהוא חדש לגמרי, מה שמוזיל עוד יותר את תהליך הייבוא והופך אותו למשתלם אף יותר.
| 23/1/17