מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

הסכנות שיש באלכוהול בדם בשעת נהיגה

נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא אחד הגורמים העיקריים לתאונות דרכים.

| 19/1/17
מתוך קטגוריית פרטי

התמכרות לאלכוהול מעלה את הסיכוי לשורה ארוכה של סכנות והיא קריטית בקרב נהגים צעירים ומנוסים כאחד. הנה למשל כמה סכנות נפוצות:

א. השפעה על התפקוד

אלכוהול חודר למחזור הדם במהירות ומתפשט לרקמות שונות בגוף. הוא משפיע על המוח, הכבד והשרירים ובמהלך נהיגה גם על התפקוד המוטורי. אלכוהול פוגע בריכוז ובחדות הראייה והוא פוגם משמעותי בתפקוד קואורדינטיבי.

ב. נטילת סיכונים מיותרים

עוד סכנה שיש באלכוהול בדם בשעת נהיגה לא בהכרח משפיעה על הנהג עצמו, אלא על הסביבה הקרובה והרחוק. התמכרות לאלכוהול גורמת לנהג ליטול סיכונים מיותרים. נהיגה תחת השפעת אלכוהול פוגעת ביכולת לאמוד את המרחק בין הרכבים, מפרה את האיזון בתהליך תקין של קבלת החלטות ובסופו של דבר מעלה משמעותית את הסיכוי לתאונת דרכים קטלנית.

ג. פסילת רישיון נהיגה לשנתיים

החוק בישראל ובמקומות נוספים ברחבי העולם לא מקל ראש עם נהגים שנתפסים תחת השפעת אלכוהול. מלבד עשר נקודות והזמנה לדין, הנהג צריך לדעת שישנו עונש מינימום של פסילת רישיון לשנתיים. הפסילה פוגעת משמעותית באיכות החיים והיא עלולה להוריד לטמיון גם השקעה כספית.

איך מונעים התמכרות לאלכוהול?

בניגוד לאנשים רגילים, מי שסובל מהתמכרות לאלכוהול נאלץ להתמודד עם קושי גדול יותר במהלך הנהיגה. מכורים לאלכוהול נמצאים תחת סיכון במשך 24 שעות ביממה, כי סביר להניח שיש אחוזים מסוימים של אלכוהול במחזור הדם שלהם. הדרך היחידה להתמודד עם הבעיה היא להכיר בהתמכרות ולהתחיל תהליך גמילה.

מכורים לאלכוהול לא חייבים לבצע את תהליך הגמילה בעצמם. הם יכולים להירשם למסלולי גמילה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע. מדריכים עוזרים למכורים מאלכוהול לעבור את הקושי הפיזי והרגשי, מייעצים להם מה לעשות במקרה של תסכול ויכולים גם להפנות את תשומת ליבם לסכנות השונות.

אלכוהול משפיע על הנהיגה מהטיפה הראשונה וכל כמות של אלכוהול פוגמת בצורה כזו או אחרת ביכולות הנהיגה. כדאי להקצות נהג תורן לפני בילוי ובעיקר להבין את הסכנות שאורבות לאנשים שמכורים לאלכוהול.
| 19/1/17