מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

רכב תפעולי לגינון

אם יש לכם גינה גדולה ואתם מטפחים אותה, מדוע שלא תקנו גם רכב תפעולי לגינון שיעזור לכם במלאכה? אמנם לאדם הממוצע אין גינה גדולה מספיק כדי להחזיק כזה רכב אך רכבי תפעול לגינון נמצאים לא רק באחוזות גדולות אלא בפארקים עירוניים ובגנים לאומיים ופרטיים.

| 17/1/17
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

רכב תפעולי כמקל על פעולות הגינון

רכב תפעולי כמקל על פעולות הגינון
רכב תפעול יכול לסייע בהתקנת דשא סינטתי, יכול לסייע בהקשיה ובסחיבה של ציוד ועוד שלל פעולות שרק עם רכב ייראו לנו פשוטות וכשנבצע אותם ללא רכב נזיע מאוד ונעבוד בפרק זמן משמעותית גדול יותר. אך עם כל היתרונות של רכב כזה לגינה, למה הוא משמש ולמה הוא עוזר?

ידידותי לסביבה

רכבי תפעול הם חשמליים. מדובר על רכבים קטנים בעלי מנוע חלש יחסית למנוע של רכב רגיל אך בהחלט מספק לפעולות שהוא צריך לבצע בעיקר כשמדובר בפעולות גינון. כך אין חשש לזיהום, לריח רע, להרחקת אנשים מהמקום ולפגיעה בחי או בצומח. רכבי תפעול לא רק נמצאים בגינות אלא גם בשטחים מקורים ולכן אין כל חשש אפילו לרמה הכי נמוכה של זיהום.

יכולת לנסוע בכל שטח

בשטחים חקלאיים גדולים, ניתן להגיע בקלות יותר עם רכב תפעולי. רכב תפעולי יכול לנסוע על כל שטח ולא רק דשא סינטתי אלא דשא רגיל לחלוטין בלי להרוס אותו משמעותית. הדבר מקצר זמנים בצורה קיצונית וניתן לבצע מספר פעולות ביום אחד כשללא רכב מדובר על כמה ימים.

יכולת לבצע פעולות גינון רבות

רכב תפעולי יכול לסחוב דברים שבשבילם אנו זקוקים לכמה אנשים. העסקה של עוד כוח אדם יכולה להתקזז עם הוצאות על רכב תפעולי אחד שישרת אותנו בעוד המון קריטריונים כדוגמת התקנת דשא סינטתי, סחיבה של ציוד ועוד. רכב תפעולי לגינו הוא החלטה נבונה והם גם מגיעים במחירים הולמים ומאריכים שנים.

כיצד נתחזק רכב תפעולי לגינון?

מלבד הטענתו כדי שבכלל יוכל לפעול מדובר על רכב לכל דבר, צריך לדאוג לגלגלים שלו, לדאוג שהוא יישאר תקין ומשומש כדי שלא יתבלה. צריך לדאוג גם שיהיה נקי כיוון שהרכב גם עושה רושם של מקום רציני ולכן חשוב לשמור על הרף שכבר יצרנו. בנוסף, אנו צריכים לדעת איך לתפעל אותו נכון כיוון שכל תפעול לא נכון יכול לגרור תקלה, ודאי כשמדובר בשימוש לא נכון שקורה באופן יום יומי. צריך להכשיר את האנשים לנסיעה בו ולקבוע למה הוא מיועד כך שלא ישמש לדברים אחרים מלבד פעולותיו.

מחירים הולמים לתפוקת הרכבים

אמנם כשמדברים על רכב המושג יכול להפעיל כיוון שיוצר קונוטציות ושליליות כמו הוצאות שוטפות ומחיר גבוה אך רכבים תפעוליים כיוון שהם חשמליים וקטנים לא עולים מחירים אסטרונומיים וגוף שמחזיק גינה גדולה צריך לשקול את האפשרות הזו כיוון שגם חוסכת בהליכות ומרחקים עצומים וסחיבת ציוד שלא מאפשרת יעילות של העבודה. כמו כן הוצאות שוטפות לגבי ביטוחים ודלק אין ולכן הם מצטמצמות עם שאר העבודה ואנו מקבלים נכס שנשאר ומטופח לאורך שנים שמאפשר עבודה חלקה ורציפה יותר בגינה הירוקה שלנו.
| 17/1/17