מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

פיצויים במקרה של תאונת דרכים

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים יש צורך למלא טפסים, כאשר חלקם רפואיים על מנת לדרוש את הפיצויים המגיעים לכם שיוכיחו שנפגעתם כתוצאה מתאונה. במאמר הבא נסביר לכם הכל על הפיצויים בתאונת דרכים.

| 16/1/17
מתוך קטגוריית פרטי

החשיבות חוות דעת רפואית במקרה של תאונת דרכים

החשיבות חוות דעת רפואית במקרה של תאונת דרכים
אם עברתם תאונת דרכים ישנה דאגה רבה תחילה לבריאות. חשוב מאוד שהנפגע יקבל טיפול רפואי מצוין שלא יפספס שום פרט כיוון שזה יכול לסכן את חייו. אך גם פצועים שלא נפצעים קשה, או שנפצעו אך קיבלו טיפול הולם, מוצאים את עצמם בסיבוכים בירוקרטיים ודרישה לפיצויים שיכולה להימשך חודשים ארוכים ולעתים שנים של מלחמות. הבירוקרטיה בישראל מסובכת מאוד ויש מספר גופים שצריך לפנות אליהם ולדרוש את כל הממצאים. כמעט כול הטפסים שנצטרך למלא והפיצויים שנצטרך לדרוש קשורים קשר הדוק בחוות דעת רפואית. חוות הדעת של רופא או קבוצת רופאים יכולה לעשות לכם חיים הרבה יותר קלים כשיש לכם הוכחות בידיים שנפגעתם כתוצאה מתאונה ולכן חשוב להשיג אחת ולשמור עליה היטב.

פגיעות ארוכות טווח יזכו אתכם בפיצויים גדולים

במידה ומדובר על פגיעה ארוכת טווח וקבועה כמו נכות מסוימת או אובדן גפה, תוכלו לתבוע את חברת הביטוח וביטוח לאומי כדי לקבל פיצויים על בסיס מענק וקצבה. זאת בהתבסס כמובן על בדיקה של רופאים מתאימים כדי לאבחן את המצב של הנפגע, לבדוק את השיקום האפשרי שלו ולהעריך את הנזק. לכל גוף מבטח כלשהו בין אם מדובר על חברת ביטוח פרטית או על ביטוח לאומי, יש טבלה וסעיפים לגבי כל פגיעה ופגיעה ונוסחה שתקבע את גובה הפיצויים.

ממי נדרוש פיצויים במקרה של תאונת דרכים?

במקרה של תאונת דרכים בו נפגעתם עם הרכב שלכם, את הפיצויים תדרשו מחברת הביטוח שלכם. זאת בהתאם לפוליסה שנקבעה מולה ובהתאם לתנאים. במידה ומדובר על תאונה כנפגע הולך רגל, את הפיצויים יש לדרוש מחברת הביטוח של הרכב הפוגע. הפיצויים שתקבלו תלויים בתביעה שלכם כלפיו ובחוות דעת רפואית שקיבלתם שמראה על פגיעות נוספות.

מה צריך לעשות כדי לקבל את הפיצויים?

ביטוח לאומי מעניק פיצויים לנפגעי תאונת דרכים וגם תאונות עבודה. כדי לקבל פיצויים אלה אתם צריכים להחזיק בהמלצה רפואית לאורח חיים מסוים, חוות דעת רפואית וטפסים מתאימים שמוכיחים את תלותכם בפיצויים או הזכאות שלכם אליה. ביטוח לאומי אמור לדאוג בדיוק למקרים האלו גם אם מדובר בשני אנשים פרטיים שהתרחשה ביניהם תאונה ללא קשר למדינה או לתשתית.

פיצוי שיחזיר לחיים תקינים

פיצויים במקרה של תאונת דרכים הם לא רק כדי לצ'פר את הנפגע אלא מדובר פה על הצלה של ממש. בחלק מהמקרים אובדן כושר העבודה נפגע או מתבטל לחלוטין ותאונת דרכים יכולה לא רק לקטוע חיים אלא לשנות אותם ב180 מעלות. פיצויים מהגופים השונים עוזרים לחזור לשגרה ועוזרים להסתדר טוב יותר בפגיעות קשות או בשיקום שמונע מבני המשפחה לחזור לסדר היום. כדי לתבוע את הפיצויים כדאי גם לשכור את שירותיו של עורך דין שידאג לכל הצרכים ויעבוד מול הגופים אותם הוא מכיר טוב יותר מאשר האדם הממוצע. בנוסף, כדאי לקרוא על התהליך באינטרנט ולברר מעט ממי עוד ניתן לבקש פיצויים ולמה אנחנו זכאים.
| 16/1/17