מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

התנאים לפיצוי מביטוח לאומי בגין תאונת דרכים

תאונות דרכים יכולות לפגוע בנו ביום בהיר אחד ועלינו לדעת מה ההתנהלות הנכונה לגבי קבלת פיצויים בעת הצורך, שלעתים יעזרו לנו גם לטובת הטיפולים הרפואיים. במאמר הבא נסביר על התנאים שבזכותם תקבלו פיצוי מביטוח לאומי.

| 16/1/17
מתוך קטגוריית פרטי

מהו מוסד ביטוח לאומי?

מהו מוסד ביטוח לאומי?
ביטוח לאומי הוא אחד הגופים המסורבלים ביותר שיש במדינה. ביטוח לאומי אחראי להעניק קצבאות נכות, קצבאות סיעוד ושאר קצבאות ועזרה לאנשים מחוסרי יכולת לעבוד או להתקיים. ביטוח לאומי גם אחראי להעניק פיצויים הולמים לנפגעי תאונות דרכים. עורך דין ביטוח לאומי במקרים כאלה מטפל בכל הניירת ובכל התהליך ללא כל בעיה אך חשוב להכיר את התהליך ואת התנאים שיזכו אתכם בפיצויים.

התנאים לפיצוי מביטוח לאומי בגין תאונת דרכים:

תאונת דרכים היא כל תאונה בה היה מעורב כלי רכב ממונע, ואליה ניתן לדרוש פיצויים על פי החוק. תאונת דרכים יכולה להיות עם שני כלי רכב או יותר וגם עם כלי רכב אחד בלבד. בנוסף ההתייחסות היא לכל כלי ממונע, בעל מנוע, וכוללת אופנועים, קטנועים, טרקטורים ולפי החוק גם אופניים חשמליים.
החוק כולל גם תאונות שהתבצעו מיציאה וכניסה לחנייה, גרירת הרכב, יציאה מהרכב וחזרה אליו.
גם תאונות שקרו במהלך טיפול רגיל ברכב נחשבות כתאונות דרכים בתנאי שלא נעשו על ידי בעל מקצוע, למשל במוסך.
תאונה שקרתה בגלל שימוש במנוע הרכב, למשל הטענה או שימוש כמקור אנרגיה.
גם תאונות שקרו במהלך פריקה וטעינה של הרכב נחשבות תאונות דרכים.

מומלץ לשכור את שירותיו עורך דין

עורך דין יעזור מאוד בתהליך הגשת התביעה לפיצויים כך שלא תפספסו אף פרט ואף טופס. מעבר לבירוקרטיה הרבה שכרוכה בתהליך וריבוי מסמכים שיש להציג, קיים אי סדר גדול שמביא להכפלת הזמן עד לקבלת הפיצויים. לכן מומלץ לפנות לעורך דין ביטוח לאומי, עם התמחות בנושאים אלו שמכיר את הטפסים וכבר עשה את התהליך עשרות פעמים כדי לייעל את הזמן ולקבל פיצויים גבוהים ככל שניתן. לאחר תאונת דרכים יש תחושה רעה מאוד עוגמת נפש בעיקר אם הדבר קרה בגלל תנאי שטח או תנאי הכביש עליהם אחראית המדינה. בתקופה שכזו התעסקות עם טפסים רבים ותהליך מייגע יקשו על המצב עוד יותר.

תביעות נוספות מלבד הביטוח הלאומי

חוץ מפיצויים מביטוח לאומי חשוב להכיר את כל סוגי הפיצויים שמגיעים לך ואת הגופים מולם צריך לתבוע אותם. לכל נהג חובת קיום ביטוח חובה שיבטח במקרה של פגיעה. במקרה שנפגענו בתור הולכי רגל נתבע את חברת הביטוח של הנהג הפוגע, וכאשר הפגיעה היא של שני כלי רכב ניתן לתבוע את הביטוח שלך לפי תנאי הפוליסה שקבעתם. ניתן לדרוש פיצויים גם מביטוח לאומי וגם לפי התהליך המוכר יותר מחברת הביטוח, אם כי יכול להיות שיקוזזו הפיצויים או לפחות חלקם. נהיגה ברכב ללא פוליסה היא סכנת נפשות ויש להימנע ממנה בכל מחיר. ללא ביטוח לנהג, לא יינתנו פיצויים מאף חברת ביטוח וזוהי פעולה מוכנת מאוד בעיקר נוכח העלייה במספר תאונות הדרכים.
| 16/1/17