מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

גרניק – לשטיפת מכוניות, משאיות ומוסכים!

אם ברשותכם משאית, מוכנית פרטית או אפילו מוסך עם צי רכבים, רצי ואפילו חובה שתהא ברשותכם מכונת השטיפה גרניק, מכונה אשר תועיל ותסייע בהסרת כתמים עקשניים ביותר לקבל מראה מושלם למשאית או למכונית.

| 9/1/17
מתוך קטגוריית פרטי

מאין נלקח המושג גרניק?

מאין נלקח המושג גרניק?
גרניק הוא מושג אשר לקוח מתחום הרכב, בדרך כלל. גרניק היא מכונה ייחודית, אשר נועדה לסייע בשטיפה של מכוניות, משאיות, מוסכים וכדומה – כל דבר אשר מצריך שטיפה חזקה ויסודית מאד, בגלל לכלוך שקשה להסירו בדרכים אחרות. השימוש בגרניק נפוץ גם בתחומים שונים, אולם השימוש העיקרי בו נעשה, כאמור, במוסכים, לשטיפת המוסך עצמו או לניקוי של מכוניות ומשאיות.

גרניק – מה זה בדיוק?

מכונת גרניק היא מכונה אשר יוצרת לחץ מים חזק מאד, המיועד לשטיפה ולניקוי של מכוניות, משאיות, מוסכים וכדומה. השימוש בלחץ בים גבוה יעיל מאד על מנת לנקות כתמים קשים, כמו אלה שנפוצים במיוחד בכלי רכב. גרניק יוצר לחץ מים חזק מאד, וכך מצליח להסיר כתמים מכל הסוגים, ממכוניות ומשאיות כמו גם מרצפת המוסך וכדומה. לעיתים, אם יש צורך בכך, מכניסים לגרניק גם חומרי ניקוי יחד עם המים, כך שהיעילות של המכונה גוברת עוד יותר.

איפה משתמשים בגרניק?

כאמור, גרניק משמש לניקוי של מכוניות, משאיות ומוסכים. אך גם במקומות אחרים ניתן לראות שימוש בגרניק, כמו למשל במפעלים, בתי מלאכה, במקומות אשר עוסקים בעבודות ניקיון שוטפות או באחזקת מבנים, וכן הלאה. במקומות רבים נעשה שימוש יומיומי בגרניק, בזכות הנוחות של השימוש בו, הפשטות של הפעולה שלו והניקיון המושלם שהוא מייצר. כמובן, גם במוסכים עושים שימוש יומיומי בגרניק, לניקוי של כל סוגי הרכבים, מן הקטנים ביותר ועד לגדולים ביותר. השימוש בגרניק חוסך הרבה מאד עבודה קשה, והופך את מלאכת הניקוי לפעולה פשוטה ונוחה.

גרניק – סוגים

לגרניק ישנם שני סוגים עיקריים: גרניק במים קרים וגרניק במים חמים. גרניק במים חמים הוא גרניק יקר יותר מן המקבילה שלו, וגם גדול יותר. הוא נמצא בשימוש בעיקר במוסכים גדולים ופעילים, או בחברות אשר עוסקות בשירותי ניקיון מקצועיים. גרניק שפועל באמצעות מים חמים הוא גרניק יעיל במיוחד – הוא מסיר כל לכלוך, גם את הקשים ביותר, בזכות הקיטור שנוצר בניקוי. כאשר מפעילים גרניק באמצעות מים חמים, לחץ המים הגבוה הופך את המים לקיטור, אשר מנקה את המשטח הדרוש בצורה יעילה במיוחד.

יתרון של גרניק

יתרון נוסף של גרניק במים חמים הוא שיש לו גם אפשרות של שטיפה במים קרים – מה שלא קיים בכיוון ההפוך. הסוג השני של הגרניק, גרניק לשטיפה במים קרים, פועל, כאמור, באמצעות מים קרים בלבד. גרניק במים קרים מתאים אפילו לשימוש ביתי, במקרים מסוימים, והשימוש בו באופן כללי נפוץ מאד. גרניק במים קרים מתאים לשטיפה של מכוניות, משאיות ומוסכים, והוא יוצר ניקיון יסודי ואיכותי. הגרניק הזה קטן יותר מן המקבילה שלו, והוא גם זול יחסית, כך שהשימוש בו נפוץ יותר. שני סוגי הגרניק יעילים במיוחד להסרה של כתמים ושל שמנים קשים.
| 9/1/17