מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מה עדיף - להשכיר או לרכוש קרוואן?

קראוון הוא בין אמצעי התחבורה המומלצים ביותר לטיולים וחופשות. כיום גם לא חייבים לקנות קראוון בעשרות אלפי שקלים, ואפשר לשכור אותו לתקופה מסוימת.

| 27/12/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

השוואה בין שירותי קראוונים להשכרה ולמכירה צריכה להתבצע על בסיס מספר פרמטרים:

א. עלות מצטברת – עדיף לרכוש קראוון אם מתכוונים לנסוע בו לעיתים קרובות. זה לא אומר שצריך לנסוע עם הקראוון לעבודה וללימודים כל יום, אבל כדאי שהשימוש יהיה פעמיים בשנה לפחות. בתדירות נמוכה מזה הקראוון להשכרה פשוט יהיה משתלם יותר. בדקו את העלות המצטברת וכך תוכלו להגיע למסקנה לגבי עלות מול תועלת.

ב. יכולת תפעול – קראוון להשכרה מתופעל ומתוחזק על ידי אנשי מקצוע. חברה שמציעה שירותי השכרת קראוונים דואגת לרישוי שנתי, לטיפול בתקלות ולפתרון בבעיות. לעומת זאת, קראוון משלכם יחייב תפעול עצמי או ביקורים במוסך. כל ביקור כזה עולה כסף והוא גם דורש מכם לדעת כיצד לזהות את הבעיות הקיימות. במידה ואין לכם רקע טכני בסיסי, יכול להיות שדווקא קראוון מושכר ישרת אתכם טוב יותר בטווח הקצר והארוך.

ג. אופי הטיול – עדיף לרכוש קראוון אם הטיולים שאתם אוהבים מתאפיינים בלינת שטח, בביקור בשמורות טבע וכן הלאה. בכל מקרה אחר סביר להניח שתרצו לשכור את הקראוון לעיתים רחוקות בלבד. באופן כללי, התאמה לצרכים ולציפיות של הלקוח היא חלק בלתי נפרד מהשירות שניתן על ידי חברות שמתמחות בקראוונים להשכרה ולמכירה.

איפה מוצאים קראוונים להשכרה ולמכירה?

יש כמה מקומות שבהם ניתן למצוא קראוונים להשכרה ולמכירה. ראשית, רוב החברות שמספקות קראוונים להשכרה מציעות גם קראוונים למכירה. היתרון שלהן הוא ריכוז כל ההתנהלות תחת קורת גג אחת. שנית, ניתן לרכוש קראוון יד שנייה ולחסוך בהוצאות. אמנם אי אפשר לשכור את הקראוון מאנשים פרטיים, אך רכישה של קראוון בדגם קצת ישן יותר תאפשר לכם לשמור על מסגרת התקציב.

לסיכום, קשה להכריע בצורה חד משמעית מה עדיף – לשכור או לקנות קראוון. הכל תלוי בעלות המצטברת עבורכם, ביכולת התפעול שלכם ובאופי הטיול שאתם מתכננים.

תרצו לשמוע עוד? כנסו עכשיו לאתר וקבלו את המידע הנחוץ לכם.
| 27/12/16