מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

נהיגה נכונה עם קראוון נגרר

קראוונים נגררים למכירה או השכרה יכולים להתאים למי שרוצה לטייל בארץ ולא להיות מוגבל לבתי מלון והארחה מסוימים.

| 27/12/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

הקראוונים מיוצרים במפרט טכני עשיר והם מציעים נוחות אידיאלית לשינה ממושכת. בנוסף, קראוונים למכירה מיועדים למי שרוצה להחליף את הרכב הפרטי ומחפש אחר פתרונות זמינים ונגישים.

על אף היתרונות, קראוונים דורשים פרקטיקה שונה של נהיגה. אלו העקרונות לנהיגה נכונים על כלי רכב מן הסוג הזה:

א. שהייה בקראוון – תא הנוסעים של קראוון מיועד לשהייה רק כאשר הרכב נמצא בעצירה מוחלטת. חל איסור חמור על שהייה בתוך קראוונים בזמן הנסיעה, אפילו אם מדובר על מרחק קצר בלבד. האחריות של הנהג היא לוודא זאת טרם תחילת הנהיגה ולהדגיש את החוקים בעיקר עבור ילדים.

ב. מהירות ומרחק עצירה – המהירות המקסימאלית בזמן של גרירת קראוון היא 90 קמ"ש. זו המהירות המומלצת לנהיגה בכל כבישי הארץ וכדאי להקפיד עליה. חשוב לשמור על המהירות בכביש מהיר ובתנאי שטח, כדי לקבל מרחק בלימה גדול ככל האפשר בעצירת חירום.

ג. שעוני רכב ותקלות – לא משנה אם החלטתם לנסוע על קראוונים להשכרה או מכירה, סביר להניח שתצטרכו לעקוב כל הזמן אחר לוח השעונים. התקלות שמאפיינות רכב שגורר קראוון שונות מאלו שקיימות ברכב הרגיל ויכול להיות שאתם לא רגילים אליהן. מעקב אחר שעון הרכב יאפשר לכם לזהות תקלות בזמן ולמנוע נזקים בלתי הפיכים.

איך מחברים רכב פרטי לקראוונים למכירה?

בעלי רכבים פרטיים שמחפשים קראוונים למכירה צריכים לדעת כיצד לבצע את החיבור בין שני הכלים. הכלל הראשון הוא בדיקה של משקל הקראוון מול יכולת הגרירה של הרכב. ניתן לבדוק את כושר הגרירה בספר הרכב ולקחת בחשבון שהמשקל של הקראוון צריך להיות עד 75% ממשקל הרכב הגורר.
הכלל השני הוא לבדוק את הבלמים, שרשראות האבטחה ואבטחת החיבורים. אפשר לקבל הדרכה מבעלי קראוונים להשכרה או לשאול אנשי מקצוע. החיבור של כל אחד מהאביזרים הללו חיוני לבטיחות הרכב והנסיעה. כמו כן, כדאי לבדוק לפני הנסיעה את לחץ האוויר והחיבור למערכת החשמל.
| 27/12/16