מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כל הדרכים לרכישת רכב

רכישת רכב יכולה להתבצע באמצעות ליסינג, פריסת תשלומים, העמדת הון עצמי וכמובן נטילת הלוואה. הנה כל היתרונות והחסרונות של האפשרויות השונות, כולל כמה טיפים שיעזרו לכם לדעת האם עשיתם עסקה מוצלחת

| 12/12/16
מתוך קטגוריית פרטי

כולם צריכים רכב

כולם צריכים רכב
רכב פרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל. כמעט כל משפחה בארץ זקוקה לרכב פרטי על מנת להגיע לעבודה, לפזר את הילדים בין בתי הספר והגנים ולשמור על רמת חיים מסוימת. כתוצאה מכך חלה בשנים האחרונות עלייה משמעותית בכמות הרכבים שיש על הכביש, כמו גם שינוי בהרגלי הצריכה של הנהגים.

כך לדוגמא יש היום מגוון רחב של דרכים לרכישת רכב משומש או חדש:

ליסינג

מסלול ליסינג מימוני או תפעולי מאפשר לאנשים פרטיים לנהוג על רכב חדש בעלות חודשית קבועה. ליסינג מימוני משמש כסוג של הלוואה לטווח ארוך ובסוף התקופה הנהג יכול להחליט האם להעביר את הרכב על שמו ולשלם את יתרת ההפרש, בעוד בליסינג תפעולי המחיר מגלם גם את עלויות התחזוקה הקבועות. בשני המקרים מדובר על אפשרות למימון רכב חדש.

פריסת תשלומים

יבואנים מאפשרים קניית רכב בתשלומים וכך פותחים את השוק ללקוחות חדשים. היום כבר לא חייבים להתחייב לתשלום חד פעמי על הרכב וניתן לעשות זאת בתשלומים. פריסת תשלומים היא פתרון אטרקטיבי עבור סטודנטים, זוגות צעירים ובעלי משפחות שרוצים לשדרג את הרכב הפרטי שלהם אך מבלי לפגוע בתקציב הקיים.

הון עצמי

כמובן שהדרך הנוחה ביותר לרכוש רכב היא עדיין גיוס הון עצמי. בעזרת הון עצמי ניתן להשוות בין רכישת רכבים חדשים וישנים, להימנע מירידת הערך של רכב שנרכש ישירות מהיבואן ובמידת הצורך גם להתמקח עם המוכר. הבעיה היא שרק לרוכשים מעטים יש עשרות אלפי שקלים זמינים לטובת רכישת רכב וכל השאר נדרשים לחפש אחר אלטרנטיביות למימון אטרקטיבי.

הלוואה

בנקים, חברות אשראי, גופים חוץ בנקאיים וחברות פרטיות מציעים הלוואות מיוחדות לרכישת רכב. את ההלוואה ניתן לקחת בתמורה לשעבוד הרכב עצמו, או לאחר הצגת בטחונות אחרים. הלוואה היא שיטה שמתאימה למי שרוצה לגייס את ההון הנדרש באופן מיידי, אך להחזיר את הסכום בצורה של פריסה לתשלומים.

איזו עסקה הכי מתאימה לכם?

בחירת אמצעי מימון לקניית רכב חדש או משומש היא חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים. אם תרצו לדעת האם עשיתם עסקה מוצלחת, תצטרכו להשוות בין האפשרויות ועל סמך המשאבים הכלכליים שעומדים לרשותכם.

ודאו שהרכב אכן מתאים לצרכים שלכם בטווח הקצר והארוך והשוו בין דגמים שונים בקטגוריה. בצעו את העסקה שמתאימה עבור המשפחה אך נסו להימנע מהוצאה שלא עולה בקנה אחד עם ההכנסה הצפויה. תכננו את הרכישה לטווח ארוך והתייעצו עם אנשי מקצוע. בנוסף, תוכלו לשלב בין גיוס הון עצמי לחלק מהסכום לבין פריסת תשלומים.
| 12/12/16