מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ביטוח אופנוע

ביטוח חובה, צד ג' או מקיף לאופנוע יכול למנוע הוצאות בגין נזק שנגרם לרוכב, לאופנוע או לרכוש אחר. במאמר הבא נסביר על ההבדלים בין הפוליסות ונדגיש מדוע כדאי לעשות ביטוח לכל סוגי האופנועים

| 1/12/16
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

פוליסת ביטוח לאופנוע

פוליסת ביטוח לאופנוע
החוק בישראל מחייב כל בעלים של רכב דו גלגלי לרכוש פוליסת ביטוח מתאימה. הפוליסה מתייחסת למאפייני האופנוע מבחינת מפרט טכני, אך מטרתה העיקרית היא להגן על הרוכב מפני נזקים כלכליים שעלולים להיגרם לו לאחר תאונה. כמו כן, יש סוגים שונים של פוליסות ביטוח וכדאי להכיר אותן.

מה כולל כל ביטוח?

הסוג הראשון והנפוץ הוא כאמור ביטוח חובה לאופנוע. זהו ביטוח שמקנה הגנה מפני נזקי גוף שעלולים להיגרם לנהג, לנוסעים שאותם הוא מרכיב ולהולכי רגל. הביטוח מחויב מתוקף החוק כדי למנוע מצבים שבהם רוכבי אופנועים ואנשים אחרים ייפגעו מתאונות דרכים ללא אפשרות לממן את הטיפול הרפואי. לביטוח החובה לא ניתן להוסיף כיסויים מיוחדים והפוליסה נקבעת באופן סטנדרטי על ידי משרד התחבורה.

ביטוח מקיף

הסוג השני הוא ביטוח מקיף לאופנוע. זהו ביטוח שמכסה את בעל הפוליסה מפני נזק שעלול להיגרם לאופנוע שלו, או לכל רכוש שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים. הוא מקנה הגנה מפני נזקים עד לסכום שנקוב בפוליסה, מגן גם מפני נזקים אחרים לרכבים או לרכוש של צד ג' וכולל בחלק מהפוליסות כיסוי לטיפול בתביעות משפטיות נגד צד שלישי. לפוליסה הזו גם ניתן להוסיף שירותי דרך וגרירה שכוללים תיקוני דרך, חילוץ וגרירה של האופנוע במקרה של תקלה או תאונה.

ביטוח צד ג'

הסוג השלישי הוא ביטוח צד ג' והוא מכסה רק בגין נזק שנגרם על ידי הרוכב לאופנוע או לרכוש אחר. ניתן לרכוש פוליסת ביטוח צד ג' לאופנוע בעלות נמוכה יותר בהשוואה לביטוח המקיף, והוא יעיל ומומלץ עבור כלי רכב בעלי שווי שוק נמוך. כמו כן, גם בפוליסת ביטוח צד ג' לאופנוע אפשר להוסיף כיסויים כגון שירותי דרך וגריה.

האם כדאי לעשות ביטוח לכל אופנוע?

השאלה האם כדאי או לא כדאי לעשות ביטוח לכל אופנוע היא כפי שניתן לראות לא רלוונטית, כי ביטוח חובה מתייחס לכל סוגי האופנועים והוא מחויב על פי החוק. כתוצאה מכך, השאלה היחידה שעל הפרק היא האם להעדיף ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף.
מצד אחד, ביטוח מקיף מעניק את כל ההגנות הנדרשות והוא אטרקטיבי עבור בעלי אופנועים חדשים או כלי רכב עם שווי שוק גבוה. מצד שני, ביטוח צד ג' חוסך מאות שקלים בחודש. החיסכון יכול להצטבר לאלפי שקלים בשנה ולהפוך את רכישת האופנוע להוצאה משתלמת מבחינת הרוכב.
כל נהג צריך לבחור ביטוח אופנוע שעולה בקנה אחד עם הצרכים שלו. לאחר רכישת ביטוח חובה, יש להשקיע קצת זמן בהשוואה בין מחירי פוליסות ביטוח מקיף ולקבל החלטה מושכלת.
| 1/12/16