מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

טיפים לבחירת מלגזה לבית העסק

מלגזות משמשות ככלי עבודה נפוץ במיוחד במגוון רחב של בתי עסק. חשוב מאוד להקדיש מחשבה לבחירת המלגזה באופן נכון, זאת כדי שהמלגזה תעבוד ביעילות בעסק ותסייע לחסוך בזבוז מיותר של כסף.

| 30/11/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

מדוע בכלל חשוב לבחור מלגזה בצורה נכונה?

מדוע בכלל חשוב לבחור מלגזה בצורה נכונה?
עולם המלגזות הוא עולם שלם של כלי רכב אשר מטרתם המרכזית היא אחת: שינוע של משאות ממקום אחד למשנהו. ובכל זאת, יש שוני רב בין המלגזות, בין אם מדובר בכושר הרמתן, בגודלן, בסוג המנוע שלהן ועוד. התאמה של המלגזה לצרכים של העסק בצורה טובה ובחירה במלגזה איכותית הם דברים שיאפשרו ליהנות לא רק מעבודה יעילה, אלא גם מחיסכון כספי משמעותי.

התאמה בין סוג המלגזה לסוג העסק

כפי שניתן להבין, ישנם סוגים רבים מאוד של מלגזות וחשוב לדעת לבחור בסוג הנכון מביניהם. בבתי עסק בהם יש מחסנים עם מעברים צרים, כדאי לבחור במלגזה קטנה יחסית. ולעומת זאת בתחום החקלאות עדיף לבחור מלגזה מסיבית שמסוגלת לנסוע בתנאי שטח קשים. כדי להבין אילו מלגזות תתאמנה לכם, חשוב לבחון בכובד ראש מהן התכונות הרצויות מהמלגזות שאתם מתכוונים לרכוש ולהבין את היתרונות ואת החסרונות שלהן.

סוגי המנוע השונים של מלגזות

אחד מההבדלים המרכזיים בין סוגי המלגזות השונים הוא אופן ההנעה של המנוע. בעיקרון, קיימים שלושה סוגים של מנועים למלגזות – מנוע חשמלי, מנוע עם גז פחמימני מעובה (גפ"מ) ומנוע דיזל. במקומות עבודה סגורים, האופציה העיקרית היא מלגזה חשמלית, כיוון שהיא לא מותירה פיח שמסוכן לנו לנשום. עבור מקומות עבודה פתוחים בהם דרושה עבודה חזקה, מלגזת דיזל תתאים. לעבודה חזקה פחות וחיסכון כספי, מלגזות גפ"מ הן אידאליות.

כושר ההרמה משתנה בין המלגזות השונות

אחד מהדברים החשובים ביותר לבחינה כאשר רוכשים מלגזה הוא כושר ההרמה שלה. משמעותו היא קריטית בעיקר עבור מקומות עבודה שעובדים עם מטענים כבדים במיוחד. חשוב להבין שכושר ההרמה בא לרוב על חשבון גודל המלגזה והנצילות האנרגטית שלה – כלומר ככל שיכולת ההרמה גבוהה יותר, כך המלגזה גדולה יותר ושורפת יותר דלק.

גודל המלגזה ויכולת התמרון שלה

מלגזות מגיעות בגדלים שונים, החל מגודל שדומה לגודלן של הקלנועיות המפורסמות בקיבוצים ועד לגודל של רכב מסחרי בינוני עד גדול. גודל המלגזה קשור באופן ישיר בדרך כלל ליכולת ההרמה שלה וליכולות התמרון. ככל שהמלגזה תהיה קומפקטית יותר, כך התמרון שלה יהיה אפקטיבי יותר ולכן היא תתאים לעבודות עדינות במחסנים למשל. עם זאת, במלגזות גדולות, כושר הנשיאה וההרמה הוא טוב בהרבה לעומת הקטנות.

רמות טכנולוגיה שונות

כיום המלגזות מצוידות באביזרים טכנולוגיים מגוונים, אשר משפרים הן את יכולת השינוע של המטענים והן את הבטיחות של המלגזה. קיימות אף מערכות אשר עובדות בצורה כמעט אוטומטית, כך שניתן לעבוד עם מלגזות בקלות יתרה. תמיד ישנה עדיפות בטיחותית לבחור במלגזה משוכללת ולרוב ישנה גם עדיפות מבחינת יעילות העבודה לבחור במלגזה טכנולוגית יותר. אולם, טכנולוגיה גבוהה משמעה מחיר גבוה ולכן יש לעשות חושבים בנושא.

מה עדיף, יד ראשונה או יד שנייה?

שתי האופציות לרכישת מלגזות נחשבות לטובות, כאשר לכל אחת יש את היתרונות שלה. מלגזה מיד ראשונה בדרך כלל תהיה עמידה יותר, אך היא גם יקרה יותר. מלגזה מיד שנייה תהיה משתלמת מאוד מבחינה כלכלית אך תצריך תחזוקה רבה. חשוב לדעת שכיום קיימת גם אופציה משתלמת מאוד של ליסינג, בה משלמים מדי חודש סכום מסוים על מלגזה שהיא לרוב מיד שנייה ומקבלים בתמורה שירותי תחזוקה כחלק מהמחיר.
המאמר באדיבות: מטריאל הנדלינג בע"מ – ייבוא ושיווק מלגזות
http://www.material.co.il/
| 30/11/16