מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

רכבים לשימוש עבודות מיוחדות

עולם הרכב כולל גם רכבים שאינם לשימוש פרטי אלא לשימושי עבודה פרקטיים וייחודיים. הנה כמה מהם

| 29/11/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

שימוש יומיומי לעומת עבודות מיוחדות

שימוש יומיומי לעומת עבודות מיוחדות
כשאנחנו חושבים על השימוש היום יומי שלנו בכלי רכב שונים, אנחנו חושבים בעיקר על מטרות פרקטיות של הגעה שלנו באופן פרטי מנקודה א' לנקודה ב', או על שימוש פנאי שכולל נסיעה בהנאה בכבישים ובדרכים, או סתם הנאה מנסיעה לטיול או לחברים. בכל מקרה, אנחנו חושבים על סוגים קלאסיים של רכבים למטרות פרטיות אלה, ואנו לעיתים שוכחים שעולם הרכב כולל גם סוגים רבים של רכבים ייחודיים בעלי תפקיד ספציפי, המשמשים סוגים מסוימים של עבודות.

רכבים אלה מהווים למעשה את אבן היסוד של התחומים המקצועיים שבהם הם נוגעים – ואם הדבר לא ברור לכם, הרי שהדרך הטובה ביותר להסביר זאת היא דרך דוגמאות של רכבים המשמשים לעבודות מיוחדות – הנה כמה מהם:

רכבי צמ"ה

רכבי צמ"ה הם דוגמה קלאסית לרכבים שהתפקיד הפרקטי שלהם הוא למעשה המטרה המקצועית הבסיסית והיחידה של קיומם. צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) הוא הציוד הנחוץ עבור מגוון רחב מאוד של עבודות מקצועיות בתחום עבודות העפר, הבנייה, הסלילה ובעוד תחומים דומים רבים – כאשר הרכבים המקצועיים הייחודיים למטרות אלה יכולים להיות רכבים כמו טרקטורים, בובקאט, מלגזות, מחפרים ועוד סוגים רבים ומגוונים של רכבים בעלי תפקיד מהותי בתהליכי עבודה רבים ונחוצים במיוחד בסביבה המודרנית.

רכבי הובלה

רכבי הובלה הם הרכבים המשמשים שירותים מקצועיים של חברת הובלות, כאשר הדוגמה הקלאסית היא כמובן משאית ההובלות. חברת הובלות היא חברה שכל תכליתה היא במידה רבה רכבי ההובלות שלה, בהם צריך להעמיס כמויות גדולות מאוד של רכוש וציוד בכדי להעביר אותו בצורה היעילה ביותר עבור הלקוחות – ונדרשת לכך משאית גדולה, עם מטען של חלל גדול ופתוח, ועם אפשרות רתימה לקירות המשאית של הציוד הכבד והחשוב יותר.

מערבלי בטון

מערבל בטון הוא דוגמה מעולה לכלי רכב בעל תפקיד ספציפי ביותר, שחשוב עבור שירותים מאוד ספציפיים של עבודות בטון. מערבל בטון הוא למעשה משאית, אך במקום המטען הגדול של המשאית מותקן באחוריו של מערבל הבטון מיכל מסתובב גדול, שיוצר ערבול קבוע של הבטון שבתוכו וכך למעשה מונע את התקשותו. אלה הם כלי רכב חשובים ביותר בהסתכלות רוחבית על עולמנו כיום, משום שעבודות בטון הן חשובות ביותר ויש לספק את התנאים לקיומן – ומערבל הבטון הוא פתרון איכותי שנמצא בשימוש נרחב.

בסוגים שונים של עסקים יש צורך ברכבים מיוחדים

בין אם מדובר בחברת הובלות ובין אם בחברה של עבודות עפר או בטון, והדוגמאות עוד רבות מאוד – יש צורך בכלי רכב ייחודיים בעלי תפקיד נקודתי עבור מטרות רבות בעולמנו כיום, וכדאי להכיר זאת היטב בתור אנשים שחיים ועובדים בשוק המודרני.
| 29/11/16