מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

תיקון רכב כשאין מוסך קרוב

גם זה יכול לקרות: אתם נוסעים בכביש הערבה או בהרי ירושלים ומשהו מתקלקל ברכב, אין מוסך בקרבת מקום ואתם יודעים שעם תיקון קל תוכלו להגיע למוסך הקרוב. אספנו עבורכם חמישה טיפים חשובים שיכולים לעזור לכם כשמשהו משתבש ברכב, ולא ניתן למצוא מוסך בסביבה.

| 29/11/16
מתוך קטגוריית פרטי

דליפה מצינור הדלק

דליפה מצינור הדלק
מילאתם דלק ותוך מספר דקות הוא נעלם. יש לכם דליפה מצינורית הדלק. תוכלו להחליפה במוסך הקרוב, הבעיה שאתם לא שם כרגע. במצב הזה יש טריק קטן שיכול להציל אתכם - בזוקה. לא זאת עם הטילים אלא דווקא המסטיק הפשוט יכול להציל אתכם. לעסו את המסטיק קודם לכן, ומצאו את המקום בו יש דליפה, כאשר המסטיק רך ושטוח, יבשו היטב את אזור הדליפה והדביקו אותו. המסטיק יתייבש ויאטום זמנית את הדליפה. זה לא הולך להחזיק לשנים אבל מספיק זמן כדי להגיע למוסך הקרוב עם הדלק שברשותכם.

מראה שנשברה ותלויה על הצד

אם רכב אחר פגע בכם, או שבטעות "גירדתם" קלות את הקיר בחניון והמראה הצדית שבורה תוכלו לייצב אותה באופן זמני. קיימות מגוון דרכים יצירתיות לעשות זאת. אם אין ברשותכם נייר דבק חזק תוכלו להשתמש בגרביון של האישה, או אפילו במכנסי טייטס אם יש ברכב. כמובן שהאישה לא תאהב את זה, אבל מחר תוכלו לפנק אותה בבגד חדש. במצב כזה - כל דבר שכולל גומי יכול לעזור. אם יש לכם כיסוי להגה, גם הוא יכול לשמש על מנת ללפף סביב בסיס המראה ולהחזיק אותה יציבה לזמן מה עד שתוכלו להגיע לאחד המוסכים האמינים בירושלים ולתקן אותה.

נפל הבאפר? יצבו אותו באמצעות רצועת הארנק

ועוד פעם מעצבנים את האישה... אם הבאפר האחורי או הקדמי נפלו בעקבות פגיעה ברכב ניתן להשתמש ברצועה של הארנק או של הכיסוי ללפטופ. מרבית המקרים אין צורך לגזור אותם אלא הם כוללים קליפסים הניתנים לשליפה בקלות. מצאו נקודות אחיזה בחלק האחורי של הרכב ודאגו להרים את הבאמפר כך שלא יגע בכביש. בטיפ חשוב - אל תעשו את זה אם מדובר בארנק של מעצב ידוע - יהיה כבר זול יותר להגיע למוסכים בירושלים...

לא רואים את האור

הגעתם לאזור חשוך ורק אז ראיתם שכיסוי נורות הרכב מטונף, והאור שניבט מהם לא ממש עוזר? יש טריק פשוט לניקוי יסודי של החלק הפנימי של כיסוי מגן נורות הרכב. אם יש ברשותכם משחת שיניים ומברשת תוך מספר דקות תוכלו לנקות את מגן הנורות ולאפשר להן להאיר למרחק רב יותר. יש כאלה שמשתמשים בטיפ הזה לא רק במקרי חירום אלא ממש לפני הטסט לרכב. זה עובד. עוד שיטה היא שימוש במסיר לק (אצטון) שיכול לעזור לכם גם בביצוע תיקונים קלים של צבע באזורים בהם הרכב שרוט. כמובן שאם הפח התעקם תצטרכו קצת יותר מזה ואולי שווה לפנות לשירותי פחחות בירושלים או באזור מגוריכם.

מסמר בגלגל - יצבו אותו בפנים

אם אתם בשטח וללא גלגל חלופי, ומסמר חלוד ומכוער תקוע בצמיג הרכב, אל תשלפו אותו מהר מדי. המסמר, כל עוד הוא נשאר יכול דווקא לעזור להשאיר את האוויר בפנים. תוכלו להשתמש שוב במסטיק על מנת לחזק אותו ולוודא שלא יזוז עד שתוכלו להגיע לאזור שבו ניתן לתקן את התקר. המסטיק לא יחזיק זמן רב, אבל יכול לתת לכם עוד כמה דקות יקרות לנסיעה לפני שהגלגל עובר למצב שטוח.
| 29/11/16