מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

אמצעי הרמה למוסכים

כשאתם מתכננים את המוסך שלכם, אתם צריכים לחשוב על כל האמצעים הנחוצים עבור תנאי העבודה המיטביים בו. במקרים רבים, האמצעים האלה כוללים הרמה של משקלים כבדים במיוחד – ואז נחוצים לכם אמצעי ומתקני הרמה המיועדים במיוחד למוסכים.

| 24/11/16
מתוך קטגוריית פרטי

הרמה של משקלים כבדים במוסכים היא צורך בסיסי ביותר בכל סביבת עבודה מודרנית

הרמה של משקלים כבדים במוסכים היא צורך בסיסי ביותר בכל סביבת עבודה מודרנית
סביבת עבודה של מוסך היא סביבת עבודה עמוסה ודינמית, שבה מתבצעים תהליכים מקצועיים רבים בכל יום עבודה. החל מתיקון ובדיקה של מכוניות, דרך תיקון של חלפים שונים וכלה במתן שירות כללי בנוגע למכוניות – מדובר במוסד מקצועי שרבים זקוקים לשירותיו על בסיס יום יומי, וכל אחד מאתנו פוקד אותו מדי שנה. בתכנון של מוסך איכותי, חשוב לתכנן בצורה הטובה ביותר את כל האמצעים שיאפשרו לעובדים השונים במוסך לבצע עבודתם על הצד הטוב ביותר עבור כל לקוח, וחלק ניכר מכך נוגע, בין השאר, בהרמה של משקלים כבדים מאוד על בסיס יום יומי וקבוע. בכדי לא לשחוק את העובדים ובכדי להבטיח סביבת עבודה בטוחה ונוחה עבורם, ישנם מתקני הרמה ואמצעים שונים המיועדים בדיוק לכך.

מהם אמצעי ההרמה הספציפיים המיועדים להרמת משקלים כבדים בסביבת המוסך?

כשאנחנו מדברים על אמצעי הרמה למוסכים, חשוב להבין כי הדבר מתחלק לשני צרכים עיקריים – הרמה של מכוניות על מנת לבצע תיקונים ובדיקות תחתיהם, והרמה של חלפים כבדים במטרה לבצע תיקונים והחלפות. את החלק השני הזה צריך לתכנן בצורה מדויקת ביותר, עם תשתית של מתקני הרמה איכותיים שמתאימים בדיוק לצרכי המוסך. מתקנים שכאלה יכולים להיות בצורה של תשתית עליונה של מסילות ושל ווים, שמתחברים לציוד הכבד ומרימים אותו בכדי ליצור את סביבת העבודה האוטומטית והנוחה גם בהרמה של משקלים כבדים מאוד – וישנן תשתיות שיכולות גם להגיע למספר טונות של הרמה.

ישנם אמצעי הרמה המיועדים למכוניות ממש – ונבין במה בדיוק מדובר

מתקני הרמה ייעודיים למכוניות הם סיפור קצת אחר. בכדי לבצע הרמה בטיחותית ואיכותית של מכונית, סביר להניח כי מתקנים עיליים לא בדיוק יתאימו. לכן, כדאי לתכנן במוסך את הרמפות הייעודיות המבצעות את הרמת המכונית מכיוון מטה בעת הצורך, ויכולות לאפשר לנו לעבוד מתחת למכונית בצורה בטוחה מבלי חשש לנפילה או כל דבר דומה. מתקנים שכאלה הם הכרחיים עבור כל מוסך – תמיד יש צורך לעבוד מתחת למכונית בכדי לבצע בדיקות ותיקונים מקיפים, וחשוב לתכנן את המוסך היטב לאור זאת.

תכננו היטב את סביבת העבודה במוסך שלכם, במטרה לאפשר עבודה ברמה גבוהה

כשמתאימים אמצעי הרמה ברמה הגבוהה ביותר הן מבחינת נוחות השימוש בהם והן מבחינת הבטיחות שלהם, המוסך הופך לסביבת עבודה מתקדמת ונוחה יותר, בראש ובראשונה עבור העובדים בו ולא פחות מכך עבור כל לקוח שיודע שהוא פנה לשירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר עבור המכונית שלו.
| 24/11/16