מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

שימוש נכון ברכב הפרטי בעת הובלה קטנה

אנשים רבים מעדיפים לבצע הובלה קטנה באמצעות שימוש ברכבם הפרטי, ולא בהובלה באמצעות חברת הובלות מקצועית. במאמר הבא נסביר כיצד תוכלו להשתמש ברכב הפרטי שלכם להובלה קטנה, באופן הנכון והבטיחותי ביותר.

| 21/11/16
מתוך קטגוריית פרטי

עשה זאת בעצמך

עשה זאת בעצמך
כמו בכל תחום בחיים, ניתן לבצע הובלה קטנה גם ללא שימוש בחברת הובלות העוסקת בתחום. על מנת לבצע הובלה זו באופן הראוי, ללא סיכון לנוהגים ברכב ולארגזים המובלים בו, יש להיצמד למספר כללים פשוטים. הכללים אשר יפורטו במאמר יאפשרו לכם לבצע הובלה ביתית קטנה בקלות הרבה ביותר. אנו ממליצים להיעזר בחברים וקרובי משפחה לצורך ביצוע ההובלה, הן מבחינה פרקטית והן מבחינת ההנאה המשותפת מן התהליך.
כללי השימוש ברכב הפרטי שלכם להובלה קטנה

פנו מקום

תחילה, יש לפנות מקום ברכבכם. הוציאו החוצה את כל החפצים אשר תופסים מקום ברכבכם ואין להם צורך בהם בהובלה. נקו את הרכב במידת הצורך, והוציאו החוצה את המושבים האחוריים או קפלו אותם. ניתן גם להוציא את המכסה הנשלף של תא המטען, על מנת לאפשר אחסון של חפצים גדולי מימדים בו. בסוף תהליך פינוי המקום תיוותרו עם שני מקומות ישיבה בלבד – מושב הנהג והמושב שלידו. בחרו בקפידה את האדם אשר ילווה אתכם בנסיעה. העדיפו אדם אשר יוכל לעזור לכם להרים את כל החפצים אשר אתם מובילים. במידת הצורך, תוכלו למקם ארגזים נוספים גם במושב שלצידכם.

הצטיידו בחבל

חשבו מחוץ לקופסא – מה לגבי גג הרכב שלכם? נצלו את המקום הרב שיש לכם מעל רכבכם לאחסון חפצים נוספים. אנו ממליצים לקשור על גג הרכב מזרן מיטה, גלשן או חפצים מאסיביים אחרים. רכשו לשם כך חבלים וגומיות חזקים. מתחו את החבלים שרכשתם מסביב למזרון וגג הרכב. העבירו אותו דרך החלונות והדקו אותו כך שייצמד לתקרת הרכב. וודאו כי הקשירה חזקה וכי לא קיימת סכנה לשחרור החבלים במהלך הנסיעה.

הותירו פתח לשדה הראייה

בעת הובלת ריהוט וחפצים ברכבכם, חשוב להותיר מרווח ראייה בצידו האחורי של האוטו ובמושב שלצד הנהג. אל תשימו ארגזים רבים וגבוהים בצידו האחורי של הרכב, בייחוד לא בנסיעות ארוכות. העדיפו לנסוע מספר פעמים או לשכור את שירותיה של חברת הובלות מנוסה מאשר לחסום את שדה הראייה של הנהג.

סעו הלוך ושוב

רוב הסיכויים הם כי לא תצליחו להוביל את כל רכושכם בנסיעה אחת, ותיאלצו לבצע מספר נסיעות הובלה קטנות. במידה וזמנכם יקר לכם, אנו ממליצים לשכור את שירותיה של חברת הובלות קטנה, אשר תבצע את ההובלה בפעם אחת ותחסוך לכם זמן וכסף יקרים.

סעו בזהירות

אחד הדגשים החשובים ביותר בעת ביצוע הובלה באמצעות רכב פרטי ולא באמצעות שכירת שירותיה של חברת הובלות, הינו נסיעה אטית ובטוחה. וודאו כי שדה הראייה שלכם אינו חסום באמצעות החפצים אשר אתם מובילים, כי אינכם נוסעים מעל למהירות המותרת וכי אתם מכירים היטב את המסלול בו אתם נוהגים. במידת הצורך, היעזרו בשירותיה של חברת הובלות.
| 21/11/16