מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

המדריך המלא לקניית רכב

רכב משמש את בעליו לצרכים שונים וחשובים ובלעדיו ההתנהלות השוטפת נעשית מסובכת ומייגעת. הרכב שלנו נמצא לרוב בשימוש אינטנסיבי, ולכן יש צורך להקפיד לרכושו בצורה נכונה.

| 6/11/16
מתוך קטגוריית פרטי

כללי רכישת הרכב הבסיסיים:

כללי רכישת הרכב הבסיסיים:
כדי למצוא את הרכב המתאים והטוב ביותר לבעליו יש צורך לשמור על כללי רכישה מוכרים. בעיקרון, רכב הוא מוצר יקר ואף אחזקתו השוטפת עולה לא מעט כסף. בעת הרכישה יש צורך לקחת נתונים אלה ואחרים בחשבון. ניתן להבדיל בין רכישת רכב חדש ורכב משומש מיד שנייה. בחירת רכב חדש פשוטה, יחסית, וכל מה שצריך לעשות זה בעיקר להחליט על סוג הרכב. נוהלי מכירת רכב חדש דומים בכל סוכנויות הרכב, והרכב, לרוב, נטול תקלות. יש צורך לקבל הסברים מפורטים לפני ואחרי הקנייה. ניתן לקבל נסיעת מבחן ולקבל החלטה לאחר מכן.

מימון רכישת רכב:

רכישת רכב משומש בעייתית יותר בגלל אופייה. יש צורך להגדיר את המסגרת הכספית ואת סוג הרכב המתאים. ישנם מוסדות פיננסיים המספקים הלוואה לקניית רכב לכל מי שאין ברשותו את מלוא הסכום לרכישה, והדבר נכון הן לגבי רכב חדש והן לגבי רכב ישן. הרוכש יכול להיעזר בגוף המוכר את הרכב בעת נטילת ההלוואה או לחפש ולמצוא גוף פיננסי מלווה בכוחות עצמו. במקרים אלה, נותן ההלוואה משעבד אליו את הרכב והלווה חייב להחזיר כל חודש סכום מסוים בצירוף הריבית. ההלוואות ניתנות בתנאים שונים ומומלץ לכל לווה לבדוק אותם כדי שיוכל להבטיח פירעון מוצלח שלהן. בנוסף, ניתן לקבל רכב באמצעות ליסינג והשיטה הזאת פופולארית מאוד בקרב גופים וחברות עסקיות. התשלום החודשי בשיטה זו כולל גם הוצאות שונות שיש על הרכב כמו: ביטוח, תחזוקה, תיקונים ועוד. נטילת הלוואה מקלה מאוד על כל רוכש שאין באפשרותו לממן את כל הרכב אבל יכול לשלם את עלותו בתשלומים עתידיים. בעת רכישת רכב משומש יש לבדוק את הנושאים הבאים:

מסמכי ומצב הרכב

האם רישום הבעלות תקין? האם הוא אינו משועבד? וכדומה.
יש לראות את הרכב באור יום ולבדוק אותו חיצונית ופנימית כולל תא המטען. יש צורך לערוך בו נסיעת מבחן כדי להתרשם ממנו. בנוסף, יש לבצע בדיקה במכון מוכר אשר יגיש דו"ח מעודכן על מצבו המכני של הרכב. המכון אף בודק אם מספר המנוע תואם לרישום בתעודת הרכב. בנוסף, רצוי שהקונה יבדוק את ספר הטיפולים של הרכב.

מחיר

מחיר המחירון אינו תורה מסיני וניתן להתמקח עליו. יש אלמנטים שונים שמשפיעים על המחיר כמו קילומטרז', תאונות קודמות, פופולאריות הרכב, מספר בעלויות קודם, סוג של בעלות דוגמת רכב מהשכרה, מליסינג ועוד.

חוזה והעברת בעלות

לאחר הבדיקה יש לחתום על חוזה הרכישה ולמיד לאחר התשלום לבצע העברת בעלות.
מומלץ להיכנס לאתר המפורט שלנו לצורך קבלת מידע והדרכה. באתר ניתן למצוא שפע פרטים והסברים מקיפים על נושאים שונים בעולם הרכב.
| 6/11/16