מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

התנאים לקבלת רשיון נהיגה אירופאי

רשיון נהיגה אירופאי, כפי שאתם בוודאי מבינים, מאפשר לכם להתנייד ברכב בצורה מלאה ופשוטה ביבשת אירופה כולה – וחשוב להכיר את התנאים לקבלת רשיון הנהיגה לפני שעוברים לאירופה, או אפילו לפני טיול ארוך בו אתם צריכים לנהוג.

| 6/11/16
מתוך קטגוריית פרטי

רישיון נהיגה בינלאומי

רישיון נהיגה בינלאומי
על הנייר, אולי רבים מכם לא מבינים את הנחיצות והחשיבות של הוצאת רשיון נהיגה אירופאי כאשר אתם נוסעים למדינות אירופה השונות. מרבית הישראלים שנוסעים לחופשה במדינות אירופה מתניידים בעיקר בתחבורה הציבורית הענפה ביבשת, ובכל מקרה רשיון הנהיגה הישראלי תופס כרישיון נהיגה בין לאומי שמוכר במרבית מדינות אירופה ומאפשר נסיעה ברכב.

תוקף רישיון נהיגה ישראלי

עם זאת, חשוב להבין כי בכל מדינה ישנם חוקים שונים בהקשר זה, וכי בכל מקרה התוקף הבין לאומי של הרישיון הישראלי יפוג לאחר תקופה של שלושה חודשים עד שנה בהתאם למדינה שבה אתם שוהים. כך, למעשה, אם אתם עוברים לאירופה באופן קבוע ללימודים, עבודה או מגורים, או אם אתם עושים טיול של מספר חודשים ביבשת – אתם צריכים להוציא רישיון נהיגה אירופאי, וכעת נבין בדיוק כיצד לעשות זאת.
על תהליך ההוצאה של רשיון נהיגה במרבית מדינות אירופה, והרלוונטיות שלו במדינות שונות

הצגת תושבות מקומית

בתור התחלה, בכדי לקבל רישיון נהיגה אירופאי בכל אחת ממדינות האיחוד, יש להוכיח תושבות או אזרחות במדינות האיחוד. אם אתם בעלי אשרת שהייה כזו או אחרת במדינה בה אתם מוציאים רישיון, עליכם להציג אותה במשרד הרישוי המקומי. גם אזרחות איחוד תופסת בכל מדינות האיחוד כתושבות – וכך, למעשה, אזרחות ספרדית שהיא פשוטה יחסית להוצאה, תופסת עבור הוצאה של רישיון בכל אחת ממדינות האיחוד.

רישיון ישראלי ותרגום שלו

בכדי להוציא רישיון נהיגה אירופאי, לא די באזרחות ספרדית או גרמנית, כמובן, אלא גם ברישיון נהיגה בתוקף ממדינת המקור. אם אין לכם רישיון נהיגה – עליכם ללמוד נהיגה בצירים המקובלים מקומית. עליכם להציג למשרד הרישוי המקומי במדינה בה אתם מוציאים את הרישיון האירופאי את הרישיון הישראלי שלכם, בצמוד לתרגום שלו לאנגלית או לשפה המקומית. בנוסף, כדאי תמיד להחזיק בדרכון שלכם – ישראלי או אירופאי.

תשלום וצילום

כמו בהוצאה של רישיון נהיגה בארץ כך גם באירופה, בכדי להוציא רישיון עליכם להביא תמונת פספורט עבור תעודת הרישיון עצמה, ולשלם את האגרה המחייבת עבור הוצאת הרישיון, שתהיה בדרך כלל כמה עשרות יורו.

רישיון נהיגה אירופי מאפשר לכם תנועה חופשית ביבשת כולה

אחד היתרונות המשמעותיים של רישיון נהיגה אירופאי על פני זה הישראלי, הוא שדרכון אירופאי תופס ללא הגבלה בכל מדינות אירופה, ואין צורך לתקף אותו גם אם אתם רוצים לנוע בין מדינות איחוד שונות באופן חופשי. גם כאן, מוכח כיצד אזרחות אירופית כמו אזרחות ספרדית, פורטוגלית, צרפתית או גרמנית – מועילה ומקלה באופן משמעותי על החיים שלכם.
| 6/11/16