מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מה הם הקריטריונים להשכרת רכב באירופה?

השכרת רכב

| 27/10/16
מתוך קטגוריית פרטי

השכרת רכב באירופה

מתכננים טיול באירופה? לא משנה באיזו ארץ בחרתם לטייל- אין כמו נהיגה ברכב בטיול בחו"ל. בכל מדינה באירופה ישנם מקומות נפלאים, שתחבורה ציבורית לא מגיעה אליהם וחבל לפספס. השכרת רכב בחו"ל בכלל ובאירופה בפרט, מאפשרת שליטה מרבית במסלול הטיול ובקצב שלו- דבר שיוצר חוויה ייחודית ומותאמת בדיוק לצרכי המטיילים. עם זאת, כדאי לזכור שלחלק מהמדינות האירופאיות ישנם מאפיינים ספציפיים בכל הקשור לנהיגה, וכאשר תרצו להזמין רכב להשכרה כדאי לשים לב למספר דגשים.

מוודאים שיש רישיון מתאים

זכרו שלא תמיד הרישיון הישראלי שלכם יהיה תקף בכל היעדים. עוד לפני שאתם מבצעים השכרת רכב באירופה, חשוב לבדוק האם ברישיון שלכם כתובות המילים driving license ולא driving permit- מתברר שבשל טעות של משרד התחבורה, בחלק מרישיונות הנהיגה כתוב הביטוי השני, אשר אינו מאפשר לרישיון שלכם לקבל תוקף בנהיגה מחוץ לישראל. ליתר ביטחון- מומלץ בכל מקרה להוציא רישיון בינלאומי בטרם תצאו מהארץ.

גילאי הנהגים

כמעט בכל המדינות באירופה, הגיל המינימלי להשכרת רכב הינו 21, כשבצרפת התנאים מחמירים אף יותר- חלק מחברות השכרת הרכב שם דורשות שהנהג יהיה מבוגר מגיל 25. בנוסף לכך, כדאי לדעת שגם כשכל המטיילים עברו את גיל זה- לא ניתן לקבל רישיון נהיגה בינלאומי, כאשר הנהג חדש ונמצא עדיין בתקופת הנהיגה עם ליווי ובחלק ממדינות אירופה, השכרת רכב אפשרית רק עבור נהגים בעלי ותק של שנתיים ויותר. במידה ואתם נוסעים כחבורת צעירים לאחר הצבא לטיול משותף, חשוב שתבדקו מראש למי מכם בדיוק מותר לנהוג ברכב שהושכר, על מנת לקבל כיסוי ביטוחי ולא להסתבך עם החוק.

סוג הרכב

רבים מהבוחרים לשכור רכב בחו"ל מעוניינים לנצל את העובדה שהם ממילא משקיעים כסף בטיול, ומתעניינים ברכב יוקרה כדי לקבל חווית נהיגה שאינם יכולים לקבל בארץ. חברות המציעות השכרת רכב באירופה לא תמיד יוכלו להגשים לכם את מלוא בקשותיכם- באיטליה למשל, רק נהגים בני שלושים ומעלה יוכלו לשכור רכב פאר, כך שאם אינכם בגיל המתאים- חבל על המאמץ. חשוב שתבדקו מהם הצרכים שלכם בנסיעה- אם אתם זקוקים לתא מטען רחב קחו רכב סטיישן; אם המסלול שלכם יכלול נסיעה בשטח אולי תעדיפו ג'יפ- התייעצו עם חברת ההשכרה שתסייע לכם להתאים את סוג הרכב למטיילים עצמם, על מנת שכולם ייהנו כמה שאפשר מהנסיעה.

השכרת רכב באירופה- טיפים חשובים

השכרת רכב באירופה- טיפים חשובים
הנהיגה באוטוסטרדות האירופאיות, שונה מכל חווית נהיגה שאתם מכירים מהארץ. כללי ההתנהגות בכבישים באירופה שונים זה מזה בחלק מהמדינות, כמו למשל באנגליה- שם הנהיגה היא בצד שמאל של הכביש ולא כמו בישראל. חשוב שתכירו היטב את חוקי התנועה במדינה אליה אתם נוסעים, על מנת להשתלב היטב בכבישים ולהימנע מתאונות. השכרת רכב באירופה מחברה אמינה תאפשר לכם להרגיש תחושה של ביטחון ועצמאות, וכך תוכלו ליהנות הרבה יותר מכל מה שיש ליבשת המופלאה הזאת להציע.
| 27/10/16