מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

בעיות ופתרונות בעת הובלת דירות

בזמן הובלת דירות יכולות לצוץ מספר בעיות בכל שלב ושלב. להלן מספר בעיות ופתרונן

| 11/10/16
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

אנו נוהגים לחלק את התהליך ההובלה לשלושה חלקים:

• אריזה – הכנסת כל הציוד לקופסאות וריקון או פירוק ארונות מדפים וספריות.
• טעינה – העברת כל הציוד אל המשאית והעמסה בצורה מבוקרת וחכמה.
• פריקה – הכנסת כל הציוד אל הדירה החדשה וסידורו.

בגלל המורכבות של התהליך, נדרש תכנון מוקפד ומיומנות. עדיין, יכולות לצוץ מספר בעיות. הנה כמה מהן וגם כמה פתרונות.

חנייה

ישנן אינספור חברות הובלה במגוון אזורי שירות אך גם אם החלטתם לבצע הובלות בעצמכם או שהזמנתם חברת הובלות, אתם צריכים לפנות מקום למשאית, הן בזמן הטעינה והן בזמן הפירוק. ברם, ישנם מקומות בעייתיים, בייחוד בערים הצפופות.

פתרון: הכנה מראש תמנע בעיות. אם מדובר בחנייה של שכן, אפשר לבקש בנימוס שביום המעבר יפנה את חנייתו למשך כמה שעות. במקרה של איסור חנייה, כדאי להוציא אישור מיוחד לפריקה וטעינה במיוחד ליום המעבר. זכרו, כדאי להכין חנייה מראש גם במקום היעד.

ציוד כבד

ציוד כבד ויקר אינו יכול להתפנות בצורה הרגילה. שידה גדולה, מקרר ענק או פסנתר כנף. המדרגות צרות מדי או שיש חשש לפגיעה בציוד. מה עושים?

פתרון: מנוף מיוחד פותר לכם את הבעיה. כשאתם מתקשרים עם חברת הובלת דירות בררו לגבי האפשרות למנוף ואל תשכחו לציין את הקושי מלפני. מנוף כזה זקוק לאישורי הפעלה מיוחדים ועליכם לוודא כי המוביל שבחרתם אכן נושא את הרשיון עמו.

שבירת ציוד

אתם מגיעים לדירה החדשה ומגלים כי חלק מהציוד נשבר ולא החזיק מעמד. מה עושים?

פתרון: ביטוח. עליכם לבטח את הציוד לכל זמן ההובלה שיכלול את כל השלבים ואת כל הציוד. בקשו זאת מהמובילים עוד לפני ההעברה וקראו את החוזה היטב לפני החתימה.

חוסר התאמה

הציוד והרהיטים בדירה הקודמת לא יכולים להיכנס בדירה החדשה. היא פשוט מאוד קטנה מדי, צרה מדי ובקיצור, לא מתאימה.

פתרון: תכנון מוקדם של סידור הבית החדש ימנע את המבוכה. הכינו רשימה של הרהיטים והציוד שלכם ובדקו לפני המעבר היכן ניתן למקם אותו בחלל. הובלת דירות היא הזדמנות מצוינת לחדש רהיטים ולהיפטר מציוד ישן שנרקב בבוידעם. אל תפחדו להיפטר מציוד, זה יעשה לכם רק טוב.

עלויות גבוהות

לעתים זה קורה: הציוד, רהיטים וכל הדירה שלכם כבר מועמסת על המשאית והמוביל שולף לפתע סכום אסטרונומי שאינו קשור למה שסיכמתם לפני. בעקבות המבט התמוה שלכם הוא שולף את משפט המחץ: "החוזה לא כולל חומרי אריזה."

פתרון: חתימה על החוזה לפני תחילת האריזה, סיכום מראש על סכום כולל שאינו ניתן לשינוי בשום אופן וללא שום קשר לכמות הקרטונים וחומרי האריזה בהם המוביל משתמש. ובאותה נימה, השתדלו לבצע סקר שוק מוקפד ולבחור מוביל עקב המלצות של חברים ואנשים שעליהם אתם סומכים לגמרי.
| 11/10/16