מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כאבי גב כתוצאה של נהיגה ממושכת

נהגים מקצועיים רבים אשר נוהגים במשך זמן ממושך באופן יום-יומי נוטים להתלונן על כאבי גב מותניים, אשר במקרים רבים מקרינים גם לאזור הרגליים. רבים מהם נוטים לתאר את כאבי הגב כ"גב תפוס" ומאמינים כי מקור הגב הוא כאבי שרירים. אך זהו אינו המצב, וכאבי הגב לרוב נובעים מפריצת דיסק או בעיות אחרות הקשורות לעמוד השדרה, במאמר זה אפרט על כך.

| 13/9/16
מתוך קטגוריית פרטי

ישיבה ממושכת בתנוחה לא נכונה יכולה להוביל ללחץ רב על עמוד השדרה בגובה המותניים. מאחר ונהגים לא רק יושבים אלא גם משיטים את ידיהם קדימה כדי לאחוז בהגה, צורת הישיבה הופכת לפחות נוחה באופן מידי. ישיבה זו חושפת את הנהגים לנזקים מצטברים בעמוד השדרה הגורמים לניוון מפרקי של עמוד השדרה המותני, היצרות של תעלת עמוד השדרה המותני, ושינויים ברקמת הדיסקוס הבין חולייתי הנעים בין בלט דיסק במצבים הקלים יותר, ועד פריצת דיסק במצבים הקשים יותר. לרוב כאבי הגב והפגיעות בעמוד השדרה של נהגים יהיו באזור המותן בין חוליות L4-L5 ו- L-5-S-1.

כיצד ניתן לטפל בבעיות גב עקב נהיגה ממושכת? ראשית יש לדבר על טיפול מונע

נהג מקצועי אשר נוהג במשך שעות מרובות כל יום צריך להיות אחראי ולדאוג לכך שסביבת העבודה שלו נוחה עבורו. יש להטות את כיסא הנהג בצורה ארגונומית (זווית של כ-100-110 מעלות), להקפיד על הצמדת המותנית למשענת הגב, לדאוג לריפוד מתאים ונוח לכיסא, ואף לעצור מדי כחצי שעה ולבצע תרגילי מתיחות ושחרור לגב.

טיפולי פיזיותרפיה

במידה וכאבי הגב הינם כאבים ממושכים וקשים, יש לפנות לאורתופד גב מומחה. האורתופד ימצא את מקור כאבי הגב וימליץ על המשך טיפול. במקרים בהם כאבי הגב אינם דורשים התערבות ניתוחית, הרופא יפנה את המטופל לטיפולי פיזיותרפיה מסוגים שונים המקלים על כאבי גב. חשוב מאוד לפנות לטיפולי פיזיותרפיה רק לאחר המלצת רופא כדי שתוכנית הטיפול תהיה מתאימה ביותר עבור כאבי הגב.

ניתוח של רופא מנתח לצורך טיפול בכאב

במקרים רבים לאחר הבדיקות והצילומים הרופא יקבע כי הדרך היחידה להפסיק את כאבי הגב היא בעזרת ניתוח. לפני שמבצעים את הניתוח כדאי לקבל חוות דעת מרופאים אורתופדים מומחים נוספים כדי לבדוק האם ישנן אפשרויות טיפול לא כירורגיות. במידה וניתוח היא הפתרון היחידי לכאבי גב, חשוב לבחור במנתח מומחה ומקצועי בעל שם בתחום, כדי להיות בטוחים שהגב שלכם מופקד אצל ידיים טובות.

אל תסחבו בעיות בגב לאורך זמן

כאבי גב הם מטרד רציני אשר קשה מאוד לחיות אתו. אם אתם חווים כאבי גב ממושכים עקב נהיגה ממושכת יום-יומית, כדאי שתטפלו בבעיה מהר ככל האפשר. לרוב אנשים בוחרים להתעלם מבעיות גב ולחכות שיעברו, ישנם מקרים בהם כאבי הגב יעברו לאחר מספר חודשים וזה בסדר גמור. אבל אם עברו חודשיים שלושה והכאבים עדיין נמשכים, חשוב לפנות לרופא מומחה אשר יבדוק את הגב וימליץ על הטיפול המתאים ביותר.
| 13/9/16