מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

הקריטריונים לבחירת רכב משפחתי קומפקטי

רכב קומפקטי לא חייב להגביל את המשפחה שלכם. הנה כמה קריטריונים שיעזרו להשוות בין הדגמים השונים, ובעיקר למצוא את הרכב שישרת את צרכי המשפחה בצורה הטובה ביותר

| 29/8/16
מתוך קטגוריית פרטי

מכוניות מיני לחסכון כלכלי

מכוניות מיני לחסכון כלכלי
מכוניות מיני שייכות לקטגוריית הרכב המבוקשת ביותר בישראל. יותר ויותר הורים ובעלי משפחות מבינים את היתרונות של רכב משפחתי קומפקטי, בעיקר בהשוואה לאלטרנטיבות הקיימות. רכב קומפקטי מונע בעיות חנייה, משתלם להחזיק אותו מבחינה כלכלית ואפילו עלויות הביטוח נמוכות ביחס לרכבים משפחתיים.

נוחיות ונגישות כבסיס לבחירת הרכב

התוצאה היא גידול בהיצע ואפשרויות חדשות שלא היו קיימות בעבר. השאלה המתבקשת היא מה הקריטריונים לבחירת רכב מן הסוג הזה, או מה צריך לעשות כדי להבטיח את רווחת המשפחה בטווח הקצר והארוך.

שיקולי תקציב ומטרות אישיות

ראשית, הנחת המוצא היא שרכב קומפקטי לא אמור להגביל את המשפחה, אלא להיפך. עליו לאפשר לה לקיים את כל סוגי הנסיעות בצורה בטיחותית, נוחה ונגישה. מצד שני, כמובן שיש מגבלת תקציב שאליה חייבים להתייחס. המגבלה הזו מסייעת לסינון ראשוני בין רכבים קומפקטיים והיא עוזרת בעיקר לזוגות צעירים בתחילת דרכם.

הגדרת מטרות ומענה על צרכים

שנית, כל רכב עונה רק על סל מטרות מצומצם. התפקיד שלכם בתור בעלי משפחה הוא להגדיר מראש את המטרות וכך למנוע עוגמת נפש. אתם יכולים להחליט האם להשתמש ברכב לנסיעות קצרות בתוך העיר, או לשמור אותו לסופי שבוע ולביקורים אצל ההורים או החברים. רכב קטן ואמין כמו סוזוקי סוויפט ייתן מענה על מטרות שונות וישמור גם על ערך השוק שלו לאורך זמן.

מפרט טכני וביצועים

רכב משפחתי קומפקטי שעומד בסטנדרטים של השנים האחרונות יכול להציע ביצועים מרשימים. תוכלו להתרשם מהביצועים לפי המפרט הטכני המפורסם על ידי היצרן, או באמצעות התייעצות עם אנשי מקצוע. הקריטריונים העיקריים שעומדים לרשותכם בהקשר הזה הם נפח מנוע, גיר הילוכים ידני או אוטומטי ותצרוכת דלק ממוצעת. שימו לב לכך שחלק מהנתונים, כמו למשל הרכב וכמובן תצרוכת הדלק, גם יעזרו לכם לדעת מה יהיו הוצאות האחזקה השוטפות.

שיקולי הוצאות הרכב הנם קריטריון משמעותי

אל תתעלמו מההוצאות על הרכב בטווח הקצר והארוך. הכניסו למערכת השיקולים את ההון הפנוי שעומד לרשותכם לטובת התחזוקה השוטפת, ובדקו האם יש דגמים שנחשבים חסכוניים במיוחד. נצלו את ההזדמנות והשוו בין דגמים לפי אורך, רוחב וגובה, לפי מספר מקומות ישיבה ולפי נפח תא מטען. בקשו מידע על דירוג במבחני בטיחות ובמידת הצורך היכנסו לאתרי האינטרנט הרשמיים כדי לקרוא המלצות של נהגים אחרים.

לקיחת החלטה נכונה ושקולה

באופן עקרוני, אתם יכולים לקנות גם רכב יד שנייה וליהנות ממנו במסגרת הצרכים המוגבלים של משפחה קטנה. הכל תלוי בעסקה הספציפית שתמצאו ובזמן שעומד לרשותכם להשוואה ובירורים. אל תמהרו לקבל החלטה לגבי סוג הרכב הנבחר, אך שמרו על קריטריונים יחסית קבועים. כך תמנעו מעצמכם בלבול מיותר ותשיגו את המטרה במהירות.
| 29/8/16