מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

אמצעי בטיחות מובילים ברכבים

כיום, אמצעי הבטיחות המותקנים במכוניות הינם בחוד החנית, הודות להתקדמות הטכנולוגית הממשית בתחום חשוב זה. להלן מספר אמצעי בטיחות מובילים

מערכת קמ"ש | 17/8/16
מתוך קטגוריית פרטי

נסיעה ברכב היא פעולה מסוכנת מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר כאשר לא מתכוננים אליה בצורה נכונה. אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע תאונות היא להשתמש באמצעי בטיחות רלוונטיים. הנה כמה מתוכם:

א. חיישני נסיעה לאחור – כמעט בכל רכב שעזב את פס הייצור אחרי 2010 מותקנים חיישני נסיעה לאחור. יש גם רכבים עם מצלמות, שדרכן ניתן לראות היטב את החלק האחורי שבדרך כלל מוסתר עבור הנהג. השילוב בין חיישני נסיעה בקול ובוידאו מוכיח את עצמו כאמצעי בטיחות מוביל. הוא מונע מבעלי רכבים התנגשויות מיותרות, עוזר לשמור על ערך הרכב ואולי גם מציל חיים.

ב. תפילת הדרך – אנשים דתיים ושומרי מסורת לא מוותרים על אמירת תפילת הדרך. למרות שלפי ההלכה יש רק מספר מצומצם יחסית של מקרים שבהם אמורים לקרוא תפילה כזו, היא כמובן אף פעם לא מזיקה. ברכת הדרך יכולה לסייע למשפחות לפני טיול ארוך, בנסיעות בינעירוניות ובטיולים שנערכים במהלך חופשה בחו"ל.

ג. חגורת בטיחות – אי אפשר להפריז בחשיבותה של חגורת הבטיחות ברכב. זהו אחד מאמצעי הבטיחות הישנים ביותר בענף, אבל מדי שנה רק עולה המשמעות שלה בהשוואה לאביזרים אחרים. חגורת בטיחות יעילה בכל גיל והיא מותאמת בצורה ספציפית לצרכי הנהג. אפשר לחבר את חגורת הבטיחות גם למושב התינוק או הילד, לשמור על חיי המשפחה ולהגן על שאר הנוסעים.

מה הקשר בין התרעה ובטיחות?

אמצעי בטיחות מובילים ברכבים נשענים בדרך כלל על טכנולוגית הרתעה. מלבד חיישני נסיעה לאחור שבהם ברור כיצד התרעה משפרת את הבטיחות, יש לציין גם את הטכנולוגיות שמספקות התרעה קולית וחזותית אודות המפגע המתקרב במהלך הנסיעה השגרתית. התרעות אחרות מסוגלות להשבית לחלוטין את הרכב או חלק ממנו כדי למנוע פגיעות ותאונות, ויש מערכות הרתעה שמשולבות בתוך הרכב על ידי היצרן.

הקשר בין התרעה ובטיחות ברור לכל נהג עם כמה שנים של ניסיון. מערכות הבטיחות השונות מגדילות את טווח התגובה, וכך מונעות תאונות דרכים. המערכות עושות זאת בצורה קבועה וללא צורך במעורבות יד אדם או נהג אנושי.
מערכת קמ"ש | 17/8/16